صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

صفحه اصلی ایده ها و خلاصه طرح هاایده ها و طرحهای صنایع ساختمان تولید بتن سبك گازی ( AAC) تحت تكنولوژی معتبر
 

 

 

 

سفارش طرح توجیهی

سفارش طرح های کشاورزی

سفارش طرح های پرورش دام، طیور و آبزیان

مشخصات طرح ها

راهنمای سرمایه گذاران

فروشگاه الکترونیک

پروژه ها

آشنائی با خطوط تولید

ایده ها و خلاصه طرح ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

کلیه پارامترهای مالی که در طرح های ذیل آورده شده جنبه پیشنهادی داشته و با میزان سرمایه گذاری کمتر و بیشتری نیز می تواند قابل اجرا باشد. ایطرح در هر هفته 2 طرح را معرفی می کند.

 

   

  عنوان طرح :  تولید بتن سبك گازی ( AAC) تحت تكنولوژی معتبر

تولید بتن سبك گازی ( AAC) تحت تكنولوژی معتبر

نام محصول :

عمرانی

موارد کاربرد :

50000 تن در سال

ظرفيت پيشنهادي طرح :

بتن هوادار اتو کلاو (بتن گازی)که در دنیا به اختصار AAC نامیده میشود، یک نوع خاص بتن سبک متخلخل استک ه عمدتا از مواد با پایه سیلیس، سیمان و آهک ساخته م یشود. محصولی ک ه امروزه به نام ACC است در 70 سال اخیر در کشور سوئد به توسعه رسیده است. این محصول شامل دو فرآیند اصلی ایجاد تخلخل در دوغاب مخلوط سیمان، آهک و پودر سیلیس و عمل آوری بتن حاصله توسط اتوکلاو میباشد. مواد چسباننده که عمدتاً سیمان و آهک می باشند در فرآیند اتو کلاو با مصالح سیلیسی واکنش نشان داده و سیلیکات کلسیم هیدراته تولید مینمایند.

ساختار متخلخل ACC که به علت واکنش آهک آزاد حاصل از ترکیبات سیمان و آهک و پودر آلومینیوم به وجود میآید دارای خواص حرارتی مناسب (عایق حرارتی) و همچنین نسبت مقاومت به جرم حجمی زیادتری نسبت به دیگر انواع بتن می باشد.

محصول به دست آمده بعد از اتوکلاو نیاز به عمل آوری دیگری نداشته و قطعات تولید شده میتوانند بعد از سرد شدن مورد استفاده قرار گیرند.


با توجه به اینکه بتن گازی دارای وزن کم و مقاومت مناسب غیرساز های می باشد، از عمده ترین کاربردهای آن میتوان به بلوکهای سبک ساختمانی جهت ساخت دیوارهای جدا کننده و همچنین قطعات مسلح بتن گازی برای کاربردهای غیرباربر مانند پانلهای پرکننده سقف و دیوار غیر باربر اشاره نمود. همچنین، بتن گازی در جرم حجمی و مقاوم تهای مختلف تولید می شود که بستگی به کاربرد مورد نظر دارد. لازم به ذکر است بتن گازی، جهت کاربردهای سازه ای مورد استفاده قرار نمیگیرد.
از مزایای بلو کهای ساخته شده با این بتن، میتوان به مقاومت مناسب آن در مقابل آتش، عدم صعود گازهای
سمی از بلوک هنگام اشتعال، عملکرد حرارتی مطلوب، عدم نیاز به عایقهای حرارتی مجزا، کاهش انتقال صوت، افزایش سرعت ساخت و کاهش در مصرف مصالح مورد نیاز برای نما و همچنین در جرم ساختمان را نام برد. در صورت عدم رعایت الزامات فنی در تولید و نصب این بتن، مشکلات بهره برداری از قبیل ترکهای ناشی از جمع شدگی و انبساط و انقباض حرارتی ایجاد میشود. استفاده از بتن ACC براساس الزامات تهیه شده در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مجاز است.

مواد ترکیبی بتن سبک گازی در اتو کلاو منجر به تشکیل ملکولهای سیلیکات کلسیم و آلومینیوم هیدراته میگردد که در فشار و گرمای مرطوب زیاد به Tobermorite تبدیل می شودکه یک ماده کریستالی است که به طور طبیعی در محیط زمین هم یافت میشود و این همان ماده و عاملی است که باعث قدرت و پایداری عالی بتن سبک گازی اتو کلاوی می شود.

بتن سبك ACC کاربردیترین مصالح موفق معرفی شده در 60 سال گذشته در اروپا و 25 سال اخیر در منطقه آسیا برای تولید ساختمانهای صنعتی پیش ساخته ویلایی و آپارتمانی تا چهار طبقه بدون سازه فلزی.

بتن سبكACC تنها و بهترین سیستم موفق برای اجرای انبوه سازی مسکن با كیفیت عالی و قیمت مناسب است و امكان تولید با مواد معدنی بسیار ارزان را دارا است و در كشورهای آسیایی و اروپایی به رفع معضل انبوه ضایعات ایجاد شده به وسیله نیروگا هها و دیگر صنایع كمك شایانی داشته است.

بتن سبكACC و بازگشت سرمایه، امکان تولید انواع متنوع این مصالح با قیمت ارزان و انبوه در همه جای ایران به خوبی فراهم میباشد و دارای بازدهی 300 درصدی است.

بتن سبك و كاهش بارمرده، برای ملموس شدن خواص سبك سازی ساختمان میتوان به تقلیل
آهن آلات مصرف شده به دلیل كم نمودن بار مرده در بناهای ساخته شده با اسكلت فلزی اشاره كرد.

بتن سبكACC و بهترین گزینه، این سیستم تأمین كننده انواع مصالح برای دیوارچینی، پوشش سقف و تولید انواع دیوار پیش ساخته است و عامل مؤثری در كاهش مصرف سیمان پرتلند در ساختمان میباشد.

بتن سبكACC و بخش حمل و نقل كشور، به دلیل سبكی  وزن كم به نسبت حجم مصالح صرفه جویی مناسبی در بخش انرژی دارد.

بتن سبك ACC و سابقه 60 ساله، نمونه ای موفق از انبوه ساخت و ساز با مصالح نوین درکشورهای امارات متحده عربی، ترکیه و چین در دو دهه اخیر است.

 

موارد كاربرد و وضعیت بازار و مشتریان:
 

کلمات کلیدی :

سیمان، آهك و سیلیس

عمده مواد اوليه مصرفي :

 

نفر

15

اشتغال زايي (نفر) :

 

مترمربع

15000

متراژ زمین :

 

میلیون ریال

25.000

میزان سرمایه گذاری ثابت :
 

میلیون ریال

18.000

قیمت ماشین آلات :

 

سال

3.5

دوره بازگشت سرمایه :
  میزان تولید در کشور :

 

 

-----

 

مهندسین مشاور پارس رابین

تهیه کننده :

 ایطرح آماده همکاری در زمینه تهیه طرح توجیهی و مشاوره خرید ماشین آلات می باشد.

   

    این صفحه را به اشتراک بگذارید

   
     
Google Groups

با ثبت ایمیل خود در گروه ابطرح عضو شوید.

Email:

 
   
     
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است © 1387