صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

 

  

 

صفحه اصلی ایده ها و فرصت های سرمایه گذاری ایده ها و طرحهای صنایع شیمیایی  طرح تولید انواع اسیدهای چرب

 

 

 این بخش برای افرادی که قصد راه اندازی این کسب و کار را دارند تهیه شده و اطلاعات اولیه موردنیاز به همراه تحلیل مختصری راجع به بازار این کسب و کار ارائه شده است. بدیهی است این مشاور آمادگی دارد بر اساس شرایط هر سرمایه گذار و بر پایه مختصات و مشخصات مدنظر در جهت تهیه گزارش جامع توجیهی و مطالعات بازار اقدام نماید.

 
    چاپ این صفحه  
 

  طرح واحد تولید اسید چرب

تولید اسیدهای چرب پیش رو درباره محصول اسید های چرب می باشد که در اصل واژه اسيدهاي چرب براي كربوكسيليك اسيدهايي اطلاق مي‌شده است كه از چربي گياهي يا حيواني استخراج شده باشد.در این تولید اسیدهای چرب به تفضیل شرح داده می شود که امروزه واژه اسید های چرب در مورد همه اسيدهاي كربوكسيليك آليفاتيك اشباع شده يا نشده به كار مي‌رود كه طول زنجيره كربني آنها بين 6 تا 24 اتم كربن است‌.

معرفي كاربردهاي محصول تولید اسیدهای چرب

از مشتقات اسيدهاي چرب به طور گسترده در صنعت استفاده مي‌شود. الكل‌هاي چرب، آمين‌ها، استرها، صابون‌هاي فلزي، پلاستيك‌ها-  دتر‌جنت‌ها، صابون‌ها، مواد آرايشي- الكيد رزين‌ها، رنگ‌ها- پلاستيك‌ها، تايرها- نساجي، چرم و كاغذ- روان ساز ها، گريس‌ها- استفاده‌هاي ديگر (‌مانند ساخت شمع‌)

بررسي سابقه مصرف محصول تولید اسیدهای چرب

طی سال‌های اخیر با افزایش رشد جمعیت، نیاز به موادشوینده حاوی اسیدهای چرب بیش از پیش افزایش یافته است. از سوی دیگر با افزایش روزافزون تعداد خودروها در کشور مصرف لاستیک خودرو که در تولید آن از اسیدهای چرب استفاده شده است، نیز فزونی یافته است.

 تحليل ضرورت اجراي پروژه محصول این تولید اسیدهای چرب

طبق تحقیقات کارشناسان مجرب تولید اسیدهای چرب، ميزان توليد اسيدهاي چرب در دنيا بيش از 3/5 ميليون تن متريك است. در حالي كه اين رقم در سال 1988 در دنيا 2/6 ميليون تن متريك برآورد شده است. بنابراين براي تأمين نياز جهاني ميزان توليد اين ماده بايستي افزايش يابد. به دليل رشد جمعيت و پيشرفت صنايع شيميايي در زمينه‌هاي مختلف نياز به اين ماده روز به روز بيشتر مي‌شود‌. در لاستيك‌سازي و صنايع شوينده اسيدهاي چرب اهميت زيادي دارند. از سوي ديگر در كشور ما در صنايع نفتي جهت استخراج نفت نياز شديدي به مشتقات اسيد چرب از جمله آمينه‌اي چرب اتوكسيله احساس مي‌شود‌.

 مواد اولیه، کمکی و مصرفی تولید اسیدهای چرب

مواد اصلي مورد نياز كارخانه اسيد چرب عبارتند از: 1.اسيد سولفوريك 2.چربي و پيه اسيد سولفوريك در حال حاضر علاوه بر مجتمع‌هاي بزرگ پتروشيمي كشور در واحدهاي كوچك نيز توليد مي‌شود.

 بازار هدف تولید اسیدهای چرب

به دلیل واردات زیاد این محصول مورد بررسی در تولید اسیدهای چرب مذبور ابتدا بازار هدف بازار داخلی است. و در چشم انداز توسعه بازار خارجی نیز مورد هدف است.

 دانش فني پروژه تولید اسیدهای چرب

طبق اظهارات متخصصین تهیه تولید اسیدهای چرب در مورد این محصول، برای تولید اسیدهای چرب طبیعی در مقیاس صنعتی فقط چربی‌ها به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شوند و تکنولوژی خاصی ندارد ولی برای تولید اسیدهای چرب سنتزی داشتن تکنولوژی بالا، دست‌یابی به آن را مشکل کرده است و معمولا از یک شرکت خارجی خریداری می‌شود. از سوی دیگر کاتالیزور این فرآیندها گران قیمت است.

 روش تولید اسیخای چرب

توليد اسيدهاي چرب طبيعي از فرايند هيدروليز: چربي ها استر اسيدهاي چرب با گليسرول هستند و تحت عنوان تري‌گليسيريد شناخته مي‌شوند. با تجزيه چربي ها مي توان اسيدهاي چرب و گليسرول را جداسازي كرد‌.توليد اسيدهاي چرب سنتزي: در چند كشور اروپايي،چين و روسيه مقدار زيادي از اسيد چرب مورد نياز خود را از اكسيداسيون آلكان ها به دست مي آورند. در دنياي غرب اهميت اقتصادي اسيدهاي چرب سنتزي كمتر از اسيدهاي چرب طبيعي است‌. در دهه 1930 اين روش براي توليد اسيدهاي چرب با زنجيره كوتاه يا با زنجيره شاخه‌دار توسعه يافت. امروزه از لحاظ اقتصادي هيچ توجيهي براي ساخت اسيدهاي چرب غير اشباع بلند زنجيره با تعداد كربن‌هاي زوج از اين روش وجود ندارد‌.

  دیاگرام فرایند تولید تولید اسیدهای چرب

 

 

میزان سرمایه گذاری طرح واحد تولید اسید چرب

ظرفیت تولید : 20000 تن در سال

مساحت زمین : 70000 مترمربع

مساحت زیربنای طرح : 23000 مترمربع

تعداد اشتغال مستقیم طرح : 80 نفر

میزان سرمایه گذاری ثابت طرح : 26 میلیارد تومان

نرخ بازده داخلی طرح : 26 درصد

محل‌های پیشنهادی اجرای تولید اسیدهای چرب

کارخانه باید در محلی احداث شود که حمل و نقل مواد اولیه و محصولات تولیدی به سهولت انجام شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود که کارخانه در مناطق مركزي كشور در مسیر راه‌های ترانزیت اصلی کشور جهت حمل و نقل مواد احداث شود.

 نتیجه‌گیری تولید اسیدهای چرب و پیشنهاد

طي سال‌هاي آتي با افزايش رشد جمعيت و صنايع مختلف به ويژه صنايع شوينده، لاستيك‌سازي، و رنگ‌سازي مصرف اسيدهاي چرب پيوسته افزايش خواهد يافت. از سوي ديگر با توجه به تسهيل در امر صادرات در سال‌هاي اخير، امكان كسب بازار كشورهاي ديگر به خصوص كشورهاي همسايه وجود دارد‌. طبق آمار وزارت صنايع و معادن، در حال حاضر ظرفيت اسمي توليد اسيدهاي چرب غير سولفونه و ساير اسيدهاي چرب به ترتيب 13580 تن و 45570 تن است. با اجراي كامل طرح‌هاي در دست ساخت ظرفيت توليد اسيدهاي چرب غير سولفونه و ساير اسيدهاي چرب به ترتيب 171540 تن و 78500 تن افزايش خواهد يافت‌. پیشنهاد این تولید اسیدهای چرب، احداث واحدهاي جديد علاوه بر رفع نيازهاي داخلي و كسب درآمد صادراتي، موجب اشتغال‌زايي و رشد صنايع وابسته به اين محصول خواهد شد‌.

 

     درصورت نیاز به طرح کامل یا به روزرسانی آن می توانید با مهندسین مشاور پارس رابین تماس حاصل فرمایید

 

  بسته آموزشی راهنمای صنایع بازیافت پت و پلاستیک

در این مجموعه آموزشی شما با کمترین هزینه به 53 صفحه کاتالوگ خط بازیافت پت و پلاستیک، اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت بازیافت پت و پلاستیک در ایران، یک نمونه طرح توجیهی کامل بازیافت پت و پلاستیک و نهایتا 42 دقیقه فیلم از فرآیند بازیافت و تجهیزات مورد نیاز دستیابی پیدا میکنید.
حجم این فایل در قالب مجموعه مولتی مدیا آموزشی 402 مگابایت میباشد که لینکهای دانلود آن را بلافاصله پس از واریز آنلاین هزینه دریافت خواهید کرد.
 

 

خرید فایل آموزشی صنعت بازیافت پت و پلاستیک       قیمت : 5000 تومان

 
     

خرید در قالب یک عدد سی دی راهنمای صنعت بازیافت پت و پلاستیک   قیمت : 10000 تومان

 

 

 
 

 

 
   
                 

 

 
 

 ارزیابی طرح توجیهی کشاورزیارزیابی طرح های توجیهی دام و طیورارزیابی طرح های توجیهی صنعتی     

       
       
       
 

سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها

Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است ©