صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

 

  

 

صفحه اصلی ایده ها و فرصت های سرمایه گذاری ایده ها و طرحهای صنایع شیمیایی  طرح احداث کارخانه آسفالت

 

 

 این بخش برای افرادی که قصد راه اندازی این کسب و کار را دارند تهیه شده و اطلاعات اولیه موردنیاز به همراه تحلیل مختصری راجع به بازار این کسب و کار ارائه شده است. بدیهی است این مشاور آمادگی دارد بر اساس شرایط هر سرمایه گذار و بر پایه مختصات و مشخصات مدنظر در جهت تهیه گزارش جامع توجیهی و مطالعات بازار اقدام نماید.

 
    چاپ این صفحه  
 

  طرح احداث کارخانه آسفالت

 آسفالت را با عنوان مخلوطی از مصالح مانند شن و ماسه و سنگریزه به علاوه یک ماده با چسبندگی و قدرت بالا تعریف می‌کنند که بتواند سطحی را برای استفاده مدام پوشش دهد به‌گونه‌ای که شکلی ثابت و با کمترین استهلاک را ایجاد کند. آسفالت با توجه به نحوه کاربرد و اختلاط، به سه دسته آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی و آسفالت سرد تقسیم‌بندی می‌شود. پرکاربردترین نوع آسفالت که در گزارش امروز هم مدنظر است همان آسفالت گرم است که حدود 90 درصد این‌گونه آسفالت‌ها را مواد سنگی و 10 درصد مابقی را قیر برای کنار هم نگه‌داشتن این مواد تشکیل می‌دهند.

در زندگی مدرن استفاده از انواع خودروها یکی از موارد جدانشدنی از زندگی بشر است، جابه‌جایی‌ها و حمل‌ونقل‌های جاده‌ای و شهری از مهم‌ترین مسائلی است که از زمانی که پای خود را از خانه بیرون می‌گذارید با آن روبه‌رو هستید، اما توجه به بستری که بر آن راه می‌روید یا رانندگی می‌کنید می‌تواند میزان اهمیت این بخش را برای‌تان روشن‌تر کند. جاده‌ها و خیابان‌هایی که بر آن راه می‌روید یا رانندگی می‌کنید، مسافرت‌ها و حمل‌ونقل‌های شهری و بین شهری را روی آن انجام می‌دهید تمام از یک پوشش واحد استفاده کرده‌اند و آن پوشش چیزی جز آسفالت سخت و سیاه نیست.

 آشنایی با آسفالت و فرآیند تولید آسفالت گرم

انواع آسفالت و مصالح سنگی

1- آسفالت گرم

آسفالت گرم به آن دسته از آسفالت‌هایی اطلاق می‌گردد، که در آن‌ها قیر و مصالح سنگی گرماگرم مخلوط شوند و گرماگرم پخش و متراکم گردند.

آسفالت گرم دارای انواع زیر می‌باشد:

    بتون آسفالتی

    رلد آسفالت

    آسفالت ماستیک

2- آسفالتهاي حفاظتي

پخش قير (قيرهاي خالص ، قيرهاي محلول ، امولوسيون) در راههاي خاكي ، شني ، آسفالتي ، بتني و بلافاصله پخش سنگدانه برروي آن ، يا قير پاشي بدون سنگدانه و يا استفاده از مخلوطهاي آسفالتي پيش ساخته از انواع دوغاب قيري و... آسفالت حفاظتي ناميده مي شود.

كاربرد: براي غير قابل نفوذ كردن بستر راه ، افزايش تاب سايش و لغزش راه و نيز بهسازي موقت رويه بتني  يا آسفالت موجود.

مزايا: سهولت اجرا آن نسبت به ساير آسفالتها و مقرون به صرفه بودن آن

محدوديت كاربرد: انواع آسفالتهاي حفاظتي به ترافيك سبك و متوسط محدود مي گردد.

انواع:

آسفالت سطحي يك لايه و چند لايه

سيل كت ها يا اندود هاي آب بندي

مخلوطهاي آسفالت قيرابه اي يا دوغاب قيري

مخلوطهاي آسفالت متخلخل

غبارنشاني Road oiling

از مشخصات بارز اینگونه آسفالتها یکی نوع قیر است که غالبا از قیر های مخلوط استفاده می شود و دیگری مصالح سنگی است که معمولا مصالح شکسته یک اندازه در تهیه آنها بکار گرفته می شود و چون اکثر این آسفالت ها بطور سرد پخش می شوند لذا گاهی آنها را آسفالت سرد نیز می نامند . در برخی از انواع آسفالت های حفاظتی حتی مصالح سنگی بکار نمی رود یعنی فقط به پخش یک یا دو قشر قیر اکتفا می شود ولی باز چون به منظور حفظ و نگهداری راه بکار می روند جزء آسفالت های حفاظتی طبقه شده اند . به طور کلی هدف از پخش همه آسفالتهای حفاظتی همان تقویت و حفظ راه در مقابل نفوذ عوامل جوی و نیز جلوگیری از تخریب و فرسایش بدنه راه می باشد .

 آسفالت های حفاظتی به میزان وسیعی در سراسر دنیا رواج دارد که قیمت ارزان و نیز امکان کاربرد مصالح محلی در این گونه آسفالت ها سبب شده است که راه سازان اهمیت خاصی برای اسفالت های حفاظتی قائل شوند و در ساختمان راههای فرعی و استانی که حجم ترافیک آنها کم و یا متوسط باشد خیلی زیاد استفاده نمایند .

 در راههای اصلی جدید الحداث نیز بجای پخش آسفالت گرم معمولا روی قشر اساس را با آسفالتهای حفاظتی دو لایه ای می پوشانند و برای 5 – 3 سال زیر ترافیک قرار می دهند تا نشست ها و تغییر شکلهای اولیه ظاهر شوند سپس با پخش دو و یا سه قشر آسفالت گرم پروژه ساختمان راه را تکمیل می نمایند .

 

3- آسفالت سرد

تعريف: از اختلاط سنگدانه ها با قيرهاي محلول يا امولسيون قيري در دماي محيط و پخش و تراكم در همين دما

 توضيح : مخلوطهاي آسفالت سرد كه با قيرهاي محلول غليظ تهيه مي شوند دردماي 95 درجه سانتيگراد و بالاتر مخلوط ، پخش و كوبيده مي شوند.

كاربرد: درقشرهاي رويه ، آستر واساس قيري براي ترافيك سبك و متوسط و در قشر اساس براي ترافيك سنگين استفاده مي شود.

آسفالت سرد (Cold Mix) به مخلوطی از مصالح سنگی و قیر مخلوط و یا امولسیون قیر گفته می‌شود که مواد اولیه آن در دمای محیط مخلوط شوند. در برخی انواع آسفالت سرد، ممکن است قیر بر حسب ضرورت گرم شود، اما سایر مصالح بدون گرم شدن با قیر مخلوط می‌شوند. آسفالت سرد به دو دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

1.      آسفالت سرد پیش ساخته (Plant Mixed cold mix)

2.      ردمیکس (Road Mix)

 ویژگیهای آسفالت در قسمتهای مختلف راه

معمولا قشرها از رویه و آستر تشکیل می‌شود. لایه رویی که تحت تاثیر عوامل جوی و چرخ وسایل نقلیه است، باید از جنس ممتاز ساخته شود. یکی از وظایف اصلی لایه زیرین که در روی پی (زیرسازی( راه قرار می‌گیرد و ممکن است خود از یک یا چند لایه درست شده باشد، انتقال بار از رویه به زیرسازی راه است. قشر آستر معمولا با دانه بندی درشت تر و قیر کمتر و قشر رویه با دانه بندی ریزتر و قیر بیشتر ساخته می‌شود.

در زمان تهیه آسفالت ، علاوه بر نوع مصرفی که خواهد داشت به حمل مصرف آن توجه می‌شود. از آن جمله است: آفتابی یا سایه بودن محل ، روباز بودن یا قرار گرفتن درون تونل ، خشکی و نمناکی محل کار ، تغییرات دمایی که باید تحمل کند، فصل ساختن راه و مانند آن.

  روشهاي متداول طرح مخلوطهاي آسفالتي

در دنيا روشهاي مختلفي جهت طرح آسفالت وجود دارد كه سه روش عمده آن عبارتند از :

الف : روش مارشال

ب : روش هابردفيلد

ج : روش ويم ( ژيراتوري )

 

 آزمایشگاه کنترل کیفیت

از آنجايي كه هنگام تهيه آسفالت عوامل زيادي در كارخانه موجب تغيير و انحراف مشخصات مصالح سنگي و قير از حدود تعيين شده ميگردد لذا ضمن تهيه آسفالت بايد با آزمايشهايي كه مرتبا وهر روز به عمل مي آيد تركيب مخلوط آسفالت را كنترل نمود ودر صورت لزوم اصلاحات لازم به عمل آيد.

آزمايشهايي كه مرتبا باید انجام پذيرد شامل :

1-  آزمايشهايي كه بر روي مصالح آسفالت يعني شن وماسه انجام ميشود (درصد شكستگي-درصد جذب آب-دانه بندي )se وزن مخصوص مصالح سنگي – ارزش ماسه اي

2-  آزمايشهايي بر روي قير مصرفي براي توليد آسفالت.

3-  آزمايشهايي بر روي آسفالت توليد شده ، از قبيل :تعيين درصد قيربهينه در آسفالت(استراكشن) ، آزمايشات دانه بندي مصالح سنگي ؛ تعيين درصد شكستگي ، آزمايشات مارشال كه شامل وزن مخصوص نمونه مارشال-استحكام نمونه مارشال – رواني نمونه-درصد فضاي خالي نمونه-درصد فضاي خالي مصالح سنگي – درصد فضاي خالي پر شده و نيز انواع آزمايشات ديگر در راستاي بهبود كنترل كيفيت آسفالت توليد شده باید انجام پذيرد.

  تجهیزا ت مورد نیاز آزمایشگاه های تولید آسفالت

1- دماسنج آسفالت

2- فلاکس انتقال نمونه آسفالت

3- سانتریفوژ آسفالت

4- وسایل آزمایش دانه بندي - ارزش ماسه اي- سایش لس آنجلس و ... جهت انجام طرح اختلاط آسفالت

5- چکش مارشال

6- حمام آسفالت

7- دستگاه مارشال

8- آزمایشات قیر در صورت نیاز

 

 

 مصرف‌کننده‌های اصلی آسفالت در ایران

جالب است بدانید که بیشترین میزان تولید آسفالت در کشور در همین مناطق جنوبی صورت می‌گیرد و به دلیل دسترسی راحت به مواداولیه تولید رقابتی در این مناطق شکل گرفته است. وضعیت امروز بازار آسفالت مثبت است و با وجود اینکه حجم زیادی از کارهای راه و شهرسازی افت کرده اما طی چند سال اخیر شهرداری‌ها توجه مضاعفی به وضعیت خیابان‌ها و اتوبان‌های شهری داشته‌اند و همین توجه موجب شده و تولید نسبتا بالایی داشته باشیم.

بخش عمده تولیدات ما به راه و شهرسازی، شهرداری و عمران و مسکن فروخته می‌شود و در واقع این سه بخش اصلی‌ترین خواستاران محصول تولیدکننده ما هستند که بخش مسکن و شهرسازی افت شدید کار و امور توسعه‌ای را در چند وقت اخیر داشته و در بخش‌های راه و شهرسازی هم اوضاع چنگی به دل نمی‌زند اما همان‌طور که پیش‌تر عنوان شد شهرداری همچنان با قوت بیشتری خوراک ما را مصرف می‌کند و همین مسئله موجب شده وضعیت تولیدکنندگان خوب باشد.

 میزان نیاز به آسفالت

تولیدکنندگان این بخش اغلب معتقدند وضعیت آسفالت‌های جاده‌ای و شهری ما تا رسیدن به استاندارد جهانی همچنان جا دارد و به خوبی می‌توان روی افزایش تولید آسفالت باکیفیت در کشور سرمایه‌گذاری کرد. احمد سمالی در این خصوص می‌افزاید: میزان تولید استاندارد ما در کشور نزدیک به 60 درصد با تولید استاندارد جهانی فاصله دارد و به خوبی می‌توان طی دو سال آینده تا 20 درصد افزایش تولید داشت، تنها نیاز به سرمایه‌گذاران آینده‌نگر و همچنین افزایش توجه از سوی دولت به این بخش داریم.

بیشترین میزان آسفالت تولیدی در کشور برای ساخت جاده‌ها، پوشش خیابان‌ها، کوچه‌ها و اتوبان‌ها و همچنین باند فرودگاه و پشت‌بام ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شود که البته چند سالی است دیگر پشت‌بام خانه‌ها را ایزوگام می‌کنند و کمتر کسی از آسفالت برای پوشش پشت‌بام بهره می‌گیرد. آسفالت، یک تولید سفارش‌محور است و شما نمی‌توانید از قبل، محصول تولید و خروجی را دپو کنید از این رو باید پروژه، تعریف شده و در عرض چند ساعت، محصول تولید و به صورت داغ، پیاده‌سازی شود. مهم‌ترین‌ترین دلیل نبودن بازار وارداتی و صادراتی آسفالت هم همین است که مواد پس از ترکیب حداکثر با گذشت سه ساعت سفت شده و دیگر قابلیت بهره‌برداری ندارد.

 از صفر تا 100 تولید آسفالت

محصولات اصلی این کار تماما تولیدات داخل است و در شهرهای جنوب به دلیل نزدیکی به معادن شن و ماسه و همچنین پتروشیمی‌ها برای تهیه قیر، به وفور یافت شده و حتی به جرات می‌توان گفت قیمت آسفالت تولید شده درایران از میانگین قیمت جهانی بسیار ارزان‌تر است و همین مسئله می‌تواند کمک شایانی به سرمایه‌گذار بکند. مناطق بالقوه برای سرمایه‌گذاری در تولید آسفالت همین شهرهای جنوبی کشور از جمله آبادان، اهواز، شوشتر و دزفول است.

تنها در بحث افزایش قیمت حامل‌های انرژی مقداری در این کار مشکل ایجاد شد چون سوخت مصرفی ماشین‌آلات حجم زیادی از هزینه‌های در گردش شما را شامل می‌شود که آن هم چون غالبا سوخت ماشین‌آلات این کار گازوییل است تأثیر منفی آن‌چنانی روی کار نگذاشت و تولیدکنندگان به سرعت خود را با شرایط وفق دادند.

 سرمایه‌های مورد نیاز برای احداث کارخانه آسفالت گرم

برای راه‌اندازی یک کارخانه تولید آسفالت بخش اصلی و مهم هزینه‌های اولیه برای خرید ماشین آلات صرف می‌شود که حدود 70 درصد سرمایه اولیه برای تهیه این ماشین آلات مصرف می‌شود اما درخصوص مبالغ سرمایه‌گذاری حجم تولید و کیفیت محصول خروجی دو عامل اصلی برای میزان سرمایه است. برای گرفتن مجوز باید به وزارت صنعت مراجعه کرده و پس از اخذ پروانه بهره‌برداری شروع به کار ‌کنید.

میزان سرمایه برای ورود به این بخش می‌تواند از حداقل 800 میلیون تومان با حجم پایین شروع و تا 3 میلیارد تومان با تولید استاندارد 200هزار تن در سال ادامه داشته باشد. ماشین‌آلات ایرانی کیفیت بسیار خوبی برای این کار دارند اما می‌توان از انواع خارجی آن هم استفاده کرد، اما همان‌طور که گفته شد سرعت ماشین‌آلات و کیفیت محصول باتوجه به مواد اولیه‌ای که به کار گرفته می‌شود، بسیار متفاوت است. حدود 500میلیون‌تومان هم سرمایه در گردش نیاز دارید و حداقل 15 نفر نیروی انسانی در کار باید حضور دائم داشته باشند.

 آینده بازار آسفالت

فضا برای افزایش تولید و همچنین مصرف در کشور وجود دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند وارد بازار شوند. تنها نیاز است دولت و متولیان اصلی این محصول هم به توسعه و بازسازی جاده‌ها و خیابان‌ها توجه بیشتری کنند.

 

     درصورت نیاز به طرح کامل یا به روزرسانی آن می توانید با مهندسین مشاور پارس رابین تماس حاصل فرمایید

 

  بسته آموزشی راهنمای صنایع بازیافت پت و پلاستیک

در این مجموعه آموزشی شما با کمترین هزینه به 53 صفحه کاتالوگ خط بازیافت پت و پلاستیک، اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت بازیافت پت و پلاستیک در ایران، یک نمونه طرح توجیهی کامل بازیافت پت و پلاستیک و نهایتا 42 دقیقه فیلم از فرآیند بازیافت و تجهیزات مورد نیاز دستیابی پیدا میکنید.
حجم این فایل در قالب مجموعه مولتی مدیا آموزشی 402 مگابایت میباشد که لینکهای دانلود آن را بلافاصله پس از واریز آنلاین هزینه دریافت خواهید کرد.
 

 

خرید فایل آموزشی صنعت بازیافت پت و پلاستیک       قیمت : 5000 تومان

 
     

خرید در قالب یک عدد سی دی راهنمای صنعت بازیافت پت و پلاستیک   قیمت : 10000 تومان

 

 

 
 

 

 
   
                 

 

 
 

 ارزیابی طرح توجیهی کشاورزیارزیابی طرح های توجیهی دام و طیورارزیابی طرح های توجیهی صنعتی     

       
       
       
 

سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها

Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است ©