صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

صفحه اصلی ایده ها و خلاصه طرح هاایده ها و طرحهای کشاورزی، دامپروری و آبزی پروری پرورش گل و گیاه زینتی (به روش هیدروپونیک با پوشش پلاستیکی)

 

 

 

سفارش طرح توجیهی

سفارش طرح های کشاورزی

سفارش طرح های پرورش دام، طیور و آبزیان

مشخصات طرح ها

راهنمای سرمایه گذاران

فروشگاه الکترونیک

پروژه ها

آشنائی با خطوط تولید

ایده ها و خلاصه طرح ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

کلیه پارامترهای مالی که در طرح های ذیل آورده شده جنبه پیشنهادی داشته و با میزان سرمایه گذاری کمتر و بیشتری نیز می تواند قابل اجرا باشد. ایطرح در هر هفته 2 طرح را معرفی می کند.

 

   

  عنوان طرح : پرورش گل و گیاه زینتی (به روش هیدروپونیک با پوشش پلاستیکی)

پرورش گل و گیاه زینتی (به روش هیدروپونیک با پوشش پلاستیکی)

نام محصول :

 

کد آیسک محصول (ISIC) :

3000000 شاخه در سال

ظرفيت پيشنهادي طرح :

توجه و علاقه انسان ها به گل و نقش گیاهان در زندگی بشر موضوعی كاملاً شناخته شده است. گل از دیر باز به عنوان نمادی برای ابراز عشق و محبت و ه مچنین ابزاری برای ادای احترام شناخته شده است. چنان كه در اوایل قرن بیستم بقایای دسته ای از گل های بریده در مقبره فرعون كشف شد كه متعلق به هزار سال پیش از میلاد مسیح بود.
هر بخش از اندام های مختلف گیاهان زیبایی خاص خود را داراست. به این جهت استفاده از گلهای بریده به موازات توجه به انواع گیاهان آپارتمانی دارای رونق فراوان است. هم چنین به دلیل افزایش روزافزون شهرنشینی و خصوصاً آپارتمان نشینی و دوری هر چه بیش تر افراد از طبیعت، میل به نگه داری از گیاهان در محیط آپارتمان افزایش بیش از پیشی یافته است.
علاوه بر تقاضای بازار داخلی برای انواع گل ها و گیاهان زینتی با در نظر داشتن حجم زیاد تقاضا در عرصه بین المللی و موقعیت جغرافیایی و اقلیمی مناسب برای كشت انواع گیاهان، پرورش و صادرات انواع گل و گیاهان زینتی میتواند سهم كشور را در بازار تجارت این محصولات ارتقا بخشیده و موجب كسب درآمد ارزی مناسبی برای اقتصاد كشور گردد. اجرای این طرح به عنوان یك فعالیت تولیدی ضمن این كه گامی به سوی افزایش توان تولید و صادرات كشور


 در بخش محصولات كشاورزی به شمار می رود می تواند بسترساز اشتغال به كار نیروهای متخصص خصوصاً در علوم كشاورزی و فاقد تخصص گردد. ضمن این بانوان كارآفرین نیز می توانند با پیاده سازی این طرح گامی در جهت توسعه میهن بردارند.
هیدروپونیک در عمل به معنی کاشت گیاهان در آب و محلول غذایی بدون استفاده از خاک می باشد. کشت هیدروپونیک این امکان را به کشاورز می دهد که در زمان کوتا هتر با زحمت کمتر محصولی با راندمان بیش تر را کشت نماید. علم هیدروپونیک ثابت کرده است که برای رشد گیاهان به خاک احتیاجی نیست اما به عناصری که در خاک موجود است (مواد معدنی و مواد آلی) احتیاج است. هر گیاهی را می توان به صورت هیدروپونیک کشت کرد ولی بعضی از آن ها موفقیت بی شتری در این سیستم دارند.
اغلب اعمالی که برای کشت هیدروپونیک انجام می شود شبیه اعمال کاشت گیاهان در خاک است. کشت تجاری هیدروپونیک شامل ترکیبی از تکنولوژی هیدروپونیک با کنترل عوامل محیطی برای رسیدن به بهترین کیفیت محصول می باشد. در ساختار گلخانه شما با کنترل دما، رطوبت و نور قادر به کشت در تمام طول سال می باشید. در کشت هیدروپونیک در صورتی می توانید پیشرفت کنید که محلول غذایی صحیحی برای تأمین احتیاجات گیاه تهیه کنید.
اغلب اعمالی که برای کشت هیدروپونیک انجام می شود شبیه اعمال کاشت گیاهان در خاک است. کشت تجاری هیدروپونیک شامل ترکیبی از تکنولوژی هیدروپونیک با کنترل عوامل محیطی برای رسیدن به بهترین کیفیت محصول می باشد. در ساختار گلخانه شما با کنترل دما، رطوبت و نور قادر به کشت در تمام طول سال می باشید.

موارد كاربرد و وضعیت بازار و مشتریان:
 

کلمات کلیدی :

بذر و كود

عمده مواد اوليه مصرفي :

 

نفر

22

اشتغال زايي (نفر) :

 

مترمربع

24000

متراژ زمین :

 

میلیون ریال

20000

میزان سرمایه گذاری ثابت :

 

سال

3.8

دوره بازگشت سرمایه :

اکنون سطح زیر کشت گل های زینتی در کشور1800 هکتار است و ایران از نظر تنوع گل ، رتبه نخست ، در میزان تولید جایگاه 17 و از نظر صادرات هم رتبه 107 جهان را دارد.

میزان تولید در کشور :

آمار مربوط به سال 1390

 

-----

 

مهندسین مشاور پارس رابین

تهیه کننده :

 ایطرح آماده همکاری در زمینه تهیه طرح توجیهی و مشاوره خرید ماشین آلات می باشد.

   

    این صفحه را به اشتراک بگذارید

   
     
Google Groups

با ثبت ایمیل خود در گروه ابطرح عضو شوید.

Email:

 
   
     
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است © 1387