صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

صفحه اصلی ایده ها و خلاصه طرح هاایده های کشاورزی، دامپروری و آبزی پروری پرورش ماهی در قفس

 

 

 

سفارش طرح توجیهی

سفارش طرح های کشاورزی

سفارش طرح های پرورش دام، طیور و آبزیان

مشخصات طرح ها

راهنمای سرمایه گذاران

فروشگاه الکترونیک

پروژه ها

آشنائی با خطوط تولید

ایده ها و خلاصه طرح ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیه پارامترهای مالی که در طرح های ذیل آورده شده جنبه پیشنهادی داشته و با میزان سرمایه گذاری کمتر و بیشتری نیز می تواند قابل اجرا باشد. ایطرح در هر هفته 2 طرح را معرفی می کند.

 

   

  عنوان طرح : پرورش ماهی در قفس

پرورش ماهی در قفس

نام محصول :

 

کد آیسک محصول (ISIC) :

250 تن در سال

ظرفيت پيشنهادي طرح :

آمار و اطلاعات جهانی حاکی از آن است که تقاضا براي مصرف آبزیان در سراسر دنیا رو به افزایش است . در کشور ایران نیز که بیشتر جمعیت آن در نواحی دور از دریا زیست می کنند و ماهی و آبزیان دیگر جزو اقلام سفره آنها نبوده ، با توجه به زشد آگاهی مردم و انتشار اطلاعات در باره خواص استفاده از آبزیان مصرف آن رو به گسترش است . نکاتی مانند بالا رفتن رفاه عمومی و رشد تقاضای دسترسی به مواد و غذاهای متنوع تر و نیز مسایل اقتصادی در تولید و مصرف گوشت احشام و ماکیان باعث شده است به تدریج و با شیب ملایمی مصرف ماهی و سایر آبزیان رو به توسعه باشد . به دلیل محدودیت منابع آبی در آب هاي داخلی و کاهش صید برخی از گونه هاي دریایی ، پرورش ماهیان و دیگر آبزیان دریایی به عنوان راهکار مطمئن و مقرون به صرفه در تامین پروتئین مورد نیاز معرفی شده است . قابلیت تولید منظم ، شرایط مناسب پرورشی ، عدم آلوده سازی محیط ، هزینه سرمایه گذاری نسبتا کم و بازدهی اقتصادی مناسب از دیگر مشوق های این امر هستند . به لحاظ تجاری نیز این روش می تواند محصول خود را با کمیت و کیفیت مطلوب به بازار عرضه کند .
ترویج صنعت پرورش آبزیان در قفس می تواند شامل آبزیان حلال با هدف بازارهای داخلی و کشورهای مسلمان باشد ، در عین حال بسیاری از گونه های غیر ماکول نیز با اهداف صادراتی می توانند در این صنعت جایگاه داشته باشند . روند منظم و قابل برنامه ریزی تولید محصول به روش Cage Culture می تواند صنایع متعددی مانند کنسروسازی ، تولید پودر ، بسته بندی و فیله کنی را به خوبی تغذیه نموده و بازدهی این صنایع را به حداکثر برساند . به بیان دیکر ، این روش می تواند سنگ بنای ایجاد مجتمع ها و یا خوشه های شیلاتی شده و از نوسانات رایج در روش صید سنتی در امان باشد .

 


قابلیت دیگر روش Cage Culture اشتغالزایی آن بوده که به ویژه در مناطق محروم و توسعه نیافته می تواند برای گروه های بزرگی از مردم شغل و رفاه تامین کند . همچنین این روش می تواند جایگزین خوبی بیرای روش های منسوخی نظیر صید پره و یا استفاده از قایق ها و لنج های نامطمئن باشد .
پرورش ماهی در قفس مانند هر کسب و کار دیگر دربرگیرنده الزامات ، ظرفیت ها و فرصت هایی است که مدیریت این موارد می تواند ضامن موفقیت طرح باشد . با توجه به ابعاد و ویژگی های طرح می توان آن را به صورت نامحدود گسترش داد و پیوند ساختاری از طریق نقاط تماس متعددی با کسب و کارهای دیگر ایجاد کرد . مدل مفهومی زیر نگاهی اولیه به ساختار خوشه می باشد که در برگیرنده پایه ای ترین نقاط تماس می باشد

مصرف‏كنندگان عمده : صنايع غذايي و خانوار
ميزان تقاضا (حال حاضر):
درحال حاضر مصرف سرانه ماهي در كشور 8.5 كيلوگرم است.
ميزان تقاضا (سالهاي آتي):
پيش‌بيني شده‌است تا پايان برنامه پنجم توسعه مصرف سرانه به 13.2 كيلوگرم برسد.
براي تحقق اين موضوع توليد سالانه ماهي دركشور بايد سالانه 376هزارتن افزايش يابد. حال اگر 50% اين عدد محقق شود پيش‌بيني تقاضاي ماهي در كشور حدود 180هزارتن در سال خواهد شد.
 

معرفی طرح :
 

کلمات کلیدی :

  عمده مواد اوليه مصرفي :

 

نفر

7

اشتغال زايي (نفر) :

 

مترمربع

10000

متراژ زمین :

 

میلیون ریال

28000

میزان سرمایه گذاری ثابت :

 

سال

3

دوره بازگشت سرمایه :
  میزان تولید در کشور :

آمار مربوط به سال 1392

 

-----

 

مهندسین مشاور پارس رابین

تهیه کننده :

 ایطرح آماده همکاری در زمینه تهیه طرح توجیهی و مشاوره خرید ماشین آلات می باشد.

   
     
     
     
     
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است © 1392