صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

 

 

 

صفحه اصلی ایده ها و فرصت های سرمایه گذاری ایده ها و طرح های صنعت نساجی و چرم سرمایه گذاری در تولید مش جراحی
 

   

 

 

 

با مثبت دادن ایده های جدید سرمایه گذاری را در ایمیل خود داشته باشید.

 

مثبت دهید :

عنوان طرح : طرح تولید مش جراحی

معرفی طرح تولید مش جراحی

یکی از مهم ترین زیرمجموعه های منسوجات صنعتی،منسوجات پزشکی دارای کاربردهای متنوعی در بخش های مختلف مرتبط با پزشکی،نظیر؛ منسوجات مورد استفاده در بیمارستان ها،منسوجات به کار رفته در تجهیزات پزشکی و منسوجات زیستی قابل پیوند به اعضاء بدن هستند.یکی از منسوجات پزشکی مورد استفاده مش پزشکی برای درمان فتق است.

 

از نظر آناتومیکی جدار شکم از لایه های مختلف تشکیل شده که کاملا محکم و روی هم می باشند.نقص این جداره ها باعث می شود که این احشاء شکمی به علت فشار داخل شکمی خارج شده و توسط پوست روی آن پوشیده و خود را بصورت توده نمایان کنند.

کلا در فتق ها مسئله مهمی که باید در نظر گرفته شود آن است که محتوی فتق شامل چه ارگانها می باشد.فتق های جدار شکم بیشتر شامل ارگانها ی داخل شکم و روده ها می باشد و باید به آن دقت کرد.فرقی ندارد که فتق به چه دلیل ایجاد شده باشد بلکه باید در هر صورت تحت جراحی قرار گیرد.

تنها درمان موثر برای فتق ،ترمیم جراحی است.در گذشته ف برخی از مردم سعی می کردند با استفاده از فتق بند و فشار خارجی ناشی از آن،مشکل شان را حل کنند.پوشیدن فتق بند در فتق هایی موثر است که بطور کامل و اسان قابل جا انداختن باشند و تنها هنگامی که فتق بند هنگام انجام فعالیت های روزمره در جای خود باقی بماند. فتق فقط در این شرایط خاص می تواند به کاهش ناراحتی مردم که در انتظار جراحی برای فتق هستند فکمک کند.

اولین ترمیم فتق یا «هرنیورافی» در سال 1887 انجام شد. جراحان برای حدود 100 سال مشغول انجام این کار بودند، یعنی ترمیم فتق،صرفا با بخیه زدن بافت های جدا شده به یکدیگر. این عمل موثر بود اما از آنجایی که بافت های بخیه زده شده زیر کشش بودند،تا 10 درصد موارد از هم جدا می شدند و فتق عود می کرد.دکتر ایروینگ لیکتنستاین در دهه 1960 شیوه ای برای ترمیم فتق بدون تحت کشش قرار دادن بافت ها تنش ابداع کرد.لیکتنستاین  در آن زمان از صفحه ای توری(مش) برای به هم رساندن بافت های دو طرف شکاف استفاده کرد.فتق بدون کشش بافتی را میتوان مانند عمل قدیمی با بی حسی موضعی یا نخاعی انجام داد.از آنجایی که بیماران درد کمتری تجربه می کنند و خطر عود فتق پایین تر است،ترمیم های بدون کششش به سرعت به عمل جراحی مطلوب برای فتق بدل شدند. در حال حاضر چند نوع آنها وجود دارند.

مش جراحی مورد استفاده یک پارچه حلقوی تاری توری از جنس پلی پروپیلن یا پلی استر است که می بایستی خواص زیر را داشته باشد:

-          داشتن استحکام کافی،قادر به مقاومت در برابر تنش درون شکم قبل از اینکه بافت سالم جدید به وجود اید.

-          داشتن منافذ،توزیع منافذ مناسب نسسبتا زیاد.

-          به منظور کاهش احتمال عفونت، می بایستی اندازه ابعاد سه بعدی بین رشته های تشکیل دهنده از 10 میکرومتر بیشتر باشد.

-          حفظ ثبات ابعادی،بعد از جراحی در داخل بدن تغییر شکلی ایجاد نشود.

-          داشتن ثبات خوبی در ساختار،به راحتی بتوان به هر شکل مورد نیاز برش داده شده و آسان بر روی بافت های بخیه شود.

یک رقیب جدیدتر ، جراحی لاپاراسکوپی در اوایل دهه 1990 وارد صحنه شد. در حالی که هر دو نوع عمل قبلی فتق ، نیاز به برش 10 تا 5/12 سانتی متری روی کشاله ران داشتند،ترمیم فتق با لاپاراسکوپی تنها سه برش 25/1 سانتی متری روی شکم دارد.در برش اول ، جراح شکم را با دی اکسید کربن باد می کند.بعد یک لوله فیبر نوری باریک،لاپاراسکوپ،را از راه برش دیگر وارد بدن می کند.جراح در حالی که از طریق یک دوربین ویدیویی درون شکم را می بیند، ابزارهای مورد استفاده اش را از راه برش سوم وارد بدن می کند و رو ده ها را از درون فتق بیرون می کشد و با نصب یک گیره محل شکاف را می بندد.از آنجایی که باد کردن شکن دردناک است، جراحی لاپاراسکوپ نیاز به بیهوشی عمومی دارد و به خاطر نیاز به تجهیزات اختصاصی و تعلیم بیشتر جراحان،از جراحی باز گران قیمت تر است.

 

معرفی موارد مصرف و کاربرد

فتق زمانی رخ می دهد که بخشی از یک عضو (معمولا روده ها) از درون یک محل سست یا پارگی در دیواره شکمی که ارگانهای شکمی را حمایت می کنند بیرون بزند. تنها راه درمان فتق جراحی است.مش فتق(Hernia Mesh) یکی از منسوجات پزشکی است که یکی از روش های رایج برای درمان فتق استفاده می شود.

 

اهمیت استراتژیکی تولید مش جراحی

مطالعات و بررسی ها نشان داد که صنایع نساجی کشور، علی رغم وجود پتانسیل بالا، اغلب منسوجات پزشکی مورد نیاز جامعه را تامین نمی کند و نیاز به یک برنامه ریزی بلند مدت برای توانمند سازی واحدهای صنعتی در این زمینه، به شدت احساس می شود.

 

تجزیه وتحلیل و ارائه جمع بندي و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد تولید مش جراحی

نیاز دنیای کنونی به تکنولوژی و فناوری های پیشرفته خصوصا در زمینه پزشکی،روز به روز در حال افزایش است. با توجه به اینکه امروزه تمامی کشورها در حال پیشرفت و توسعه می باشند،همگی به دنبال دستیابی به تکنولوژی فناوری های جدیدی هستند.کشور ما نیز ناگزیر به دستیابی به فناوری  تولید مش جراحی و ایجاد امکانات برای تولید انبوه این محصول می باشد تا علاوه بر رفع نیازهای داخلی ،بتواند سرمایه و ارز وارد کشور کند.

موفقیت در امر سرمایه گذاری و تولید مش جراحی به عنوان یک محصول با تکنولوژی بالاف نیازمند این موضوع می باشد که تحقیقات و بررسی های متنوع و جامعی در خصوص تکنولوژی ساخت و تولید و مصرف این محصول صورت پذیرد.

پس از بررسی های صورت گرفته روی پارامترهای طرح از قبیل دوره بازگشت سرمایه،سود و زیان عملیاتی، ارزش افزوده طرح، نرخ بازده داخلی- خالص ارزش فعلی و شاخص سوداوری مشاهده شد که تمامی پارامترهای نامبرده به صورت همگرا این طرح را از نظر اقتصادی تایید می نمایند.

با توجه به توضیحات ارائه شده در توجیهات اقتصادی این طرح، با سرمایه کل نزدیک به 26 میلیارد ریال با بازگشت سرمایه در طول 7/1 سال و سایر شاخص های اقتصادی مثبت نظیر نرخ بازده داخلی و ارزش فعلی خالص که به طور مستقیم برای 54 شغل ایجاد می نماید دارای توجیه اقتصادی است.

 

مشخصات سرمایه گذاری تولید مش جراحی

 

 

 

 

 

 

 

     

   
 
 
 
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است ©