صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

 

 

 

صفحه اصلی ایده ها و فرصت های سرمایه گذاری ایده ها و طرح های خدماتی و گردشگری احداث رستوران ارگانیک


 

   

 

 

 

با مثبت دادن ایده های جدید سرمایه گذاری را در ایمیل خود داشته باشید.

 

مثبت دهید :

 

رستوران های ارگانیک

این روزها رستوران‌داری و تاسیس رستوران یکی از کسب‌و‌کاری‌هایی است که خیلی از افراد به آن توجه می‌کنند اما شاید بخش زیادی از سرمایه‌گذاران این حوزه از این مسئله اطلاع نداشته باشند که این شغل درست است درآمد خوبی دارد اما ریسک‌های بسیاری هم در خود دارد که توجه به آنها می‌تواند موجب بقا و بی‌توجهی نسبت به خطرات این شغل می‌تواند به راحتی موجب ورشکستگی در این سرمایه‌گذاری شود.

 

جالب است بدانید طی یک مطالعه در دانشگاه کرنل آمریکا که معتبرترین دانشگاه برای صنعت مهمان‌نوازی (Hospitality Industry)  در دنیاست اعلام شده است تقریبا یک چهارم رستوران‌هایی که به تازگی راه‌اندازی می‌شوند، در همان سال اول افتتاح ورشکست شده و بدتر از آن اینکه در سال دوم این رقم به دوبرابر می‌رسد، این یعنی نیمی از رستوران‌هایی که در سال دوم افتتاح خود هستند در معرض ورشکستگی قرار دارند...

اگر چه این پژوهش در آمریکا صورت گرفته است اما نتایج آن می‌تواند به صورتی جامع مدنظر قرار گیرد تا شما هم اگر قصد شروع این سرمایه‌گذاری را دارید از قبل حتما به نکاتی توجه ویژه کنید، به‌خصوص امروزه که در شهرهای بزرگ مانند تهران روز به روز تعداد رستوران‌ها و رقابت بین آنها بیشتر و بیشتر می‌شود.

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد محل احداث رستوران است، علاوه بر اینکه باید رستوران در محلی پرتردد و در خیابان اصلی باشد، باید توجه ویژه‌ای به مردم منطقه مورد نظر و سطح درآمد و رفاه آنها داشت که براساس همین نکات به علاوه سلیقه غذایی منطقه بتوان رستورانی با توجه به نیازهای مردم و همچنین در نظر گرفتن جیب آنها احداث کرد.

بهانه نوشتن این ستون، یک سرمایه‌گذار بود که در یکی از مناطق بالای شهر رستورانی تاسیس کرده و بدون تحقیق در خصوص روحیات مردم منطقه یک دکور ساده و راحت را در معرض دید قرار داده و شروع به پخت غذا با قیمت‌های بسیار پایین کرده بود، اما بعد از مدتی متوجه عدم تمایل ساکنان به رفتن به رستورانش شده بود. عکس این موضوع به مراتب بیشتر اتفاق می‌افتد یعنی مثلا فردی سرمایه زیادی برای تاسیس یک رستوران در مناطق مرکزی یا حتی پایین‌تر شهر می‌گذارد و بالطبع قیمت غذاهایش هم بالاست، در این صورت هم مردم آن مناطق تمایلی به خرج کردن پول‌هایشان در آن رستوران نشان نمی‌دهند، از این رو توجه به اینکه کجا و برای چه کسانی می‌خواهید رستوران بزنید بسیار حائز اهمیت است.

همچنین نکته دیگری که باید در همین خصوص در نظر گرفته شود طراحی و دکور رستوران از بیرون است، که باز هم برمی‌گردد به سطح منطقه مورد نظر. گاهی در مناطق پایین‌تر رستوران‌های لوکسی وجود دارد که رهگذران با پیش داوری در خصوص قیمت‌های غذا حتی وارد رستوران هم نمی‌شوند.

پس حتما قبل از ورود به این صنعت، تحقیقات در خصوص منطقه مورد نظر، نیازها، روحیه و سلیقه مردم و سطح رفاهی‌شان را در نظر گرفته و با یک مدیریت صحیح و از پیش تعیین شده وارد بازار شوید که زمین نخورید.

بسیاری از کارآفرینان و سرمایه‌داران، سرمایه‌گذاری برای تاسیس رستوران را در اولویت‌های کار خود قرار داده‌اند و اکنون خیلی از آنها یک رستوران را مدیریت می‌کنند. هرکدام از آنها به نحوی قصد داشته‌اند تغییر کوچک یا بزرگی در محل رستوران ایجاد کنند تا بتوانند در جهت جذب مشتری موفق‌تر باشند.

بگذریم؛ زیرا حوزه مدیریت به‌صورت مستقل در صفحه‌ای خلاصه می‌شود که به طور کامل به این موضوع می‌پردازد. در این صفحه تنها نکات شروع سرمایه‌گذاری و ایده‌ها و مواردی مطرح می‌شود که یک سرمایه‌گذار با آن درگیر است.

داشتم می‌گفتم که رستوران‌ها در ابعاد و طر‌ح‌های مختلف، در نقاط زیادی از شهر وجود دارند‌ اما اینکه چه ایده‌ای، یکی از آنها را متمایز از بقیه می‌کند، حرف دیگری است. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که می‌توان برخی محصولات مورد‌نیاز در طبخ غذا را در داخل رستوران کشت کرد؟ (البته به شرطی که فضای کافی برای کاشت آنها در اختیار داشته باشید.)

فرض کنید وقتی مشتری وارد رستوران شما می‌شود از وسط باغی می‌گذرد که در آن انواع سبزیجات و صیفی‌جات و همچنین میوه‌های مختلف کاشته شده و از همین محصولات برای او سرو می‌شود. پیشنهاد ما به شما سرمایه‌دار محترم این است که اگر باغ بزرگی در اختیار دارید که فضای مناسبی برای تاسیس رستوران دارد، هرچه زودتر این کار را انجام دهید.

شما با استخدام یک مهندس کشاورز و یک باغبان می‌توانید انواعی از محصولات کشاورزی را در باغ خود بکارید. این موضوع اطمینان مشتری را نسبت به سالم بودن غذاهای‌تان دوچندان می‌کند. تابلوی ورودی چنین رستورانی می‌تواند مُهر ارگانیک داشته باشد. آن هم در شرایطی که تقریبا هر روز نگرانی از مصرف یک ماده غذایی در جامعه شیوع پیدا می‌کند.

مطمئن باشید اگر این ایده را عملی کنید، نه تنها در شهر خود بلکه در سراسر ایران به‌عنوان رستورانی شناخته می‌شوید که غذای سالم‌تری نسبت به دیگر رستوران‌ها ارائه می‌دهد. اصلا امکاناتی را فراهم کنید که مشتری خودش برای چیدن سبزی یا میوه وارد باغ شود. البته اگر فهرست غذاهای‌تان تنها در حیطه سبزیجات دور بزند، مشتریان شما خاص می‌شوند. خیلی‌ها هم هستند که دوست دارند حتی برای یک‌بار هم که شده، غذای رستوران شما را با فضای جدیدی که برای‌شان مهیا می‌شود، امتحان کنند. پس هر‌چه سریع‌تر دست به کار شوید.

 

 

 

 

 

     

   
 
 
 
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است ©