صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

صفحه اصلی ایده ها و خلاصه طرح هاایده ها و طرحهای کشاورزی، دامپروری و آبزی پروری پرواربندی گوساله

 

 

 

سفارش طرح توجیهی

سفارش طرح های کشاورزی

سفارش طرح های پرورش دام، طیور و آبزیان

مشخصات طرح ها

راهنمای سرمایه گذاران

فروشگاه الکترونیک

پروژه ها

آشنائی با خطوط تولید

ایده ها و خلاصه طرح ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

کلیه پارامترهای مالی که در طرح های ذیل آورده شده جنبه پیشنهادی داشته و با میزان سرمایه گذاری کمتر و بیشتری نیز می تواند قابل اجرا باشد. ایطرح در هر هفته 2 طرح را معرفی می کند.

 

   

  عنوان طرح : پرواربندی گوساله

پرواربندی گوساله

نام محصول :

 

کد آیسک محصول (ISIC) :

100 راس

ظرفيت پيشنهادي طرح :

نیاز انسان به پروتئین موجب شده كه دام های اهلی توسط بشر نگه داری و پرورش یافته و بخشی از نیاز غذایی وی را تأمین نمایند. با عنایت به این كه جمعیت دامی یك كشور سرمایه ملی محسوب میگردد تداوم تولید و استفاده صحیح از فرآورده های آن حیاتی می باشد. بنابراین تولید گوشت قرمز باید چنان باشد كه علاوه بر امكان تداوم تولید، صیانت از جمعیت دامی كشور را به عنوان یك سرمایه ملی و استفاده بهینه از فرآوده های آن را میسر سازد. افزایش جمعیت كشور در سال های اخیر و به تبع آن افزایش مصرف فرآورده های غذایی موجب شده است كه روش های سنتی استحصال مواد غذایی اعم از كشاورزی و دامداری كارایی خود را از دست بدهند. از سوی دیگر با توجه به نیاز حیاتی انسان به پروتئین و هم چنین سیاست های دولت جمهوری اسلامی مبنی بر لزوم خودكفایی و عدم وابستگی به بیگانگان در تأمین مواد غذایی اساسی مورد نیاز شهروندان، در

 

گام نخست و دست یابی به بازارهای خارجی منطق های و فرامنطقه ای، در گام بعدی، به كارگیری روشهای علمی نوین اهمیت روزافزونی یافته است. طر حهای دام پروری خصوصاً پرورش گاو و گوسفند با روش های علمی و در قالب واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی موجبات دستیابی به تولید اقتصادی و بهداشتی فرآورده های دامی را فراهم می آورد. با اجرای این گونه طر حها علاوه بر تأمین پروتئین دامی جوامع در حال رشد، راندمان تولید افزایش یافته و از امكانات بالقوه و بالفعل محلی و منطق های استفاده بهینه به عمل می آید مضافاً این كه باعث ایجاد اشتغال مولد گردیده و سوددهی معقولی را برای سرمای هگذار در پی خواهد داشت.

درحال حاضر سالانه بیش از 930 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود که با توجه به مصرف سرانه‌ی 12 کیلوگرم، سالانه 900 تا 950 هزار تن نیاز کشور است و در مرز خودکفایی این محصول پروتئینی استراتژیک قرار داریم؛‌ این درحالیست که ایران به عنوان یکی از کشورهای تولیدکننده مرغوب و با کیفیت گوشت قرمز طی سالهای اخیر نه تنها خودکفا بوده بلکه صادرکننده این مصول به کشورهای مسلمان حاشیه خلیج فارس بوده است اما به دلیل مشکلات ایجاد شده اعم از واردات گوشت قرمز، قاچاق دام زنده به کشور، خشکسالی و نبود حمایت مناسب از دامداری‌های داخلی از میزان تولید کاسته شده است.
که با توجه به شکل‌گیری دامداری‌های صنعتی با سرمایه‌های کلان و ظرفیت‌های خالی در این بخش، اگر از تولید داخلی حمایت شود، نه تنها این میزان بسیار ناچیز واردات با تولید داخل تامین می‌شود بلکه با توجه به ذبح شرعی و مرغوبیت دام‌های ایرانی، تقاضای زیادی از سوی کشورهای عربی و مسلمان همسایه برای واردات گوشت از ایران وجود دارد که می‌تواند ایران را به صادرکننده بزرگ در خاورمیانه تبدیل و جایگزین واردات گوشت‌های برزیلی به کشورهای حاشیه خلیج فارس کند.

موارد كاربرد و وضعیت بازار و مشتریان:
 

کلمات کلیدی :

علوفه و سبوس

عمده مواد اوليه مصرفي :

 

نفر

3

اشتغال زايي (نفر) :

 

مترمربع

2500

متراژ زمین :

 

میلیون ریال

2500

میزان سرمایه گذاری ثابت :

 

سال

3.8

دوره بازگشت سرمایه :
  میزان تولید در کشور :

آمار مربوط به سال 1390

 

-----

 

مهندسین مشاور پارس رابین

تهیه کننده :

 ایطرح آماده همکاری در زمینه تهیه طرح توجیهی و مشاوره خرید ماشین آلات می باشد.

   
     
     
     
     
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است © 1387