صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

 

  

 

صفحه اصلی ایده ها و فرصت های سرمایه گذاری ایده ها و طرحهای صنایع شیمیایی  طرح احداث واحد تولید پرمنگنات پتاسیم

 

 

 این بخش برای افرادی که قصد راه اندازی این کسب و کار را دارند تهیه شده و اطلاعات اولیه موردنیاز به همراه تحلیل مختصری راجع به بازار این کسب و کار ارائه شده است. بدیهی است این مشاور آمادگی دارد بر اساس شرایط هر سرمایه گذار و بر پایه مختصات و مشخصات مدنظر در جهت تهیه گزارش جامع توجیهی و مطالعات بازار اقدام نماید.

 
   
 

  طرح احداث واحد تولید پرمنگنات پتاسیم

 

پرمنگنات پتاسیم ماده‌ای به صورت بلورهای سوزنی ریز ارغوانی رنگ می‌باشد. این ماده بی بو و محلول در آب می‌باشد. پرمنگنات پتاسیم از کالاهای استراتژیک کشور در بخش صنعت روی، پتروشیمی، تصفیه خانه، مرغداری‌ها و تولید مواد شیمیایی است. بسیاری از کاربردهای پرمنگنات پتاسیم به دلیل خواص اکسیدکنندگی آن است. این ماده شیمیایی یک اکسیدکننده قوی است و در فرآیندها محصول فرعی سمی تولید نمی‌کند. محلول رقیق ۰٫۲۵ و ۱ درصد آن به ترتیب به عنوان دهان‌شویه و ضدعفونی کننده بکار می‌رود. همچنین به عنوان معرف برای تعیین عدد کاپا (میزان سفیدی کاغذ) در تهیه کاغذ از خمیر چوب استفاده می‌شود. این ترکیب به علت رنگی بودن در صنایع رنگسازی کاربرد دارد. بسیاری از کاربردهای پتاسیم پر منگنات به ‌خاطر خواص اکسیدکنندگی آن است، پرمنگنات پتاسیم می‌توان به جذب اتیلن اشاره نمود که پس از برداشت محصولات کشاورزی جهت افزایش عمر انبار مانی از آن استفاده می‌شود. برای مثال محلول رقیق پرمنگنات برای درمان برخی زخم‌ها مانند عفونت قارچی پا نیز کاربرد دارد.

 

 

 

در زیر برخی از کاربردهای آن به اختصار آمده است:

١. کاربرد در تصفیه آب و ضدعفونی

٢. کاربرد در صنایع سینمایی و تلویزیونی

§         کاربردهای زیست پزشکی

۴. سنتزهای شیمی آلی

۵. تصفیه پساب‌های صنعتی

۶. عیارسنجی در شیمی

 

فرآیند تولید پرمنگنات پتاسیم

سنگ دی اکسید منگنز را ابتدا خرد و آسیاب نموده و وارد کوره‌ی دوار با طول حداقل ۱۰ متر و قطر ۱ متر می‌نمایند در داخل کوره با هیدروکسید پتاسیم وارد واکنش می‌کنند. مواد در دمای ۳۰۰ درجه به صورت محلول می‌باشند، هوا از داخلی محلول عبور داده می‌شود تا منگنات پتاسیم تولید شود. سپس محلول منگنات پتاسیم حرارت داده می‌شود و توسط تماس با گاز دی اکسید کربن حاصل از واکنش کربنات کلسیم با هیدروکلریک اسید، تبدیل به پرمنگنات پتاسیم می‌شود. محلول حاصل تغلیظ، سانتریفیوژ و خشک می شود و بلور های سوزنی پرمنگنات پتاسیم به دست می‌آید.

 

بررسی بازار پرمنگنات پتاسیم

پرمنگنات پتاسیم تا بحال در کشور تولید نشده است و دانش فنی تولید این محصول به روش جدید منحصراً در دست سه کشور چین، آمریکا و هند می‌باشد. با توجه به مصارف و کاربردهای فراوان این محصول و عدم تولیدات داخلی، بازار مناسبی برای آن در داخل کشور پیش بینی می‌شود. با توجه به این که واحد تولیدکننده این محصول تا بحال در کشور وجود نداشته است، طبیعتا صادرات نیز نداشته است و میزان واردات این محصول بالغ بر ۴۰۰ تن می باشد. بنابراین امید است که علاوه به رسیدن خود کفایی در تولید، بتوان در آینده این محصول را به کشورهای همسایه نیز صادر نمود.

 

 

 

نیازمندی‌های اجرای طرح تولید پرمنگنات پتاسیم

مطابق محاسبات برای ایجاد یک واحد تولید پرمنگنات پتاسیم حدود ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه اولیه مورد نیاز می باشد. با شروع بهره برداری سرمایه خود را در دو سال می توانید برداشت کرده و برای ۹۶ نفر نیز اشتغالزایی کنید. ظرفیت پیشنهادی 2800 تن در سال میباشد که با این ظرفیت میزان سرمایه گذاری ثابت طرح حدود 20 میلیارد تومان برآورد میگردد. نرخ بازده داخلی طرح حدود 34 درصد میباشد.

 

 مزایای اجرای طرح تولید پرمنگنات پتاسیم

با توجه به مواردی چون تامین تقاضای داخلی به صورت کامل از خارج از کشور و ویژگی‌های منحصر به فرد پرمنگنات پتاسیم نسبت به محصولات مشابه و کاهش نیاز به واردات محصول از یک سو و نرخ بازده داخلی و بازگشت سرمایه مناسب طرح از سوی دیگر، طرح را به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری ارزشمند می‌توان معرفی نمود.

 

     

   درصورت نیاز به طرح کامل یا به روزرسانی آن می توانید با مهندسین مشاور پارس رابین تماس حاصل فرمایید

 

 
 

 

 
   
                 

 

 
 

 ارزیابی طرح توجیهی کشاورزیارزیابی طرح های توجیهی دام و طیورارزیابی طرح های توجیهی صنعتی     

       
       
       
 

سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها

Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است ©