صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

صفحه اصلی ایده ها و خلاصه طرح ها طرح تولید انواع سوسیس، کالباس، ژامبون، همبرگر، هات داگ، کباب و ...

 

 

 

 

سفارش طرح توجیهی

سفارش طرح های کشاورزی

سفارش طرح های پرورش دام، طیور و آبزیان

مشخصات طرح ها

راهنمای سرمایه گذاران

فروشگاه الکترونیک

پروژه ها

آشنائی با خطوط تولید

ایده ها و خلاصه طرح ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

کلیه پارامترهای مالی که در طرح های ذیل آورده شده جنبه پیشنهادی داشته و با میزان سرمایه گذاری کمتر و بیشتری نیز می تواند قابل اجرا باشد. ایطرح در هر هفته 2 طرح را معرفی می کند.

 

   

  عنوان طرح : تولید انواع سوسیس، کالباس، ژامبون، همبرگر، هات داگ، کباب و ...

 

 

انواع سوسیس، کالباس، ژامبون، همبرگر، هات داگ، کباب و ..

نام محصول :

سوسیس

15111411

کد آیسک محصول (ISIC) :

كالباس

15111412

سوسیس و كالباس ازگوشت گاو

15111420

سوسیس از گوشت گاو

15111421

سوسیس و كالباس از گوشت مرغ

15111430

سوسیس از گوشت مرغ

15111431

كباب لقمه

15111711

ھمبرگر

15111712

 

 1000 تن در سال

ظرفيت پيشنهادي طرح :

مقوله غذا و تغذیه، فرآیند ضروری برای حفظ و ادامه حیات می باشد و تنها تعداد معدودی از مواد غذایی از جمله گوشت خاصیت رفع گرسنگی را دارد و فرآورده های گوشتی از جمله سوسیس ها و کالباس هایی نیز که از انواع گوشت هستند منابع غذایی لذیذی به شمار می آیند که ضمن اینکه هر انسانی را از گرسنگی نجات می دهد باعث رشد جسمی و مغزی نیز می گردد. چرا که مقدار پروتئین های حیوانی، اسید های آمینه ضروری و مناسب در آنها به اندازه کافی بالا می باشد و می تواند منبع غذایی خوبی در رژیم غذایی یک فرد باشد . از طرفی با توجه به روند صنعتی شدن جامعه و افزایش تمایل افراد به استفاده از غذاهای نیمه آماده و سریع (به دلیل وقت کم )، مصرف این نوع فرآورده های گوشتی نیز روز به روز بیشتر می شود، با نظری به تاریخچه صنعت تولید سو سیس و کالباس در ایران و روند صعودی آمار تولید کنندگان و بالطبع روند صعودی مصرف این کالا بیشتر به این قضیه واقف می شویم.
از سال 1310 در سطح کارگاهی و ابتدایی اولین واحد تولید کننده این کالا شروع به کار نمودند . سپس واحدهای دیگری در گیلان و کرج تأسیس شد . قبل از انقلاب اسلامی، تولیدات سوسیس و کالباس به دو بخش اسلامی و غیر اسلامی تقسیم می گردید. تولیدات اسلامی با استفاده از گوشت گاو + روغن نباتی و غیره تولید می شد و بخش غیر اسلامی با استفاده از گوشت و چربی خوک تهیه می گردید.

 

سوسیون ها (Sausages) که در ایران به سوسیس و کالباس مرسوم است به فرآورده های گوشتی اطلاق می شود که حاوی نمک و چاشنی ها باشند. سوسیون از کلمه لاتین سالسوس به معنی نمک گرفته شده است.

سوسیس و کالباس عبارت است از مخلوطی پایدار حاصل از گوشت یک یا چندین حیوان حلال گوشت که همراه با مواد دیگری در داخل پوشش های ط بیعی و یا مصنوعی در شرایط مناسب پر شده و پس از طی فرآیند حرارتی مناسب و سایر فرآیندها برای مصرف آماده می گردد ولی در هر حال عمده ترین جزء پروتیئن به کار رفته در تولید سوسیس و کالباس گوشت می باشد.

در ایران به فرآورده های با قطر بزرگ کالباس و با قطر کوچک سوسیس گفته می شود . سوسیس و کالباس نوع بافت درشت دارای ذرات گوشت هستند که فشرده نمی باشد و در سوسیس و کالباس با بافت امولسیون شده چربی از طریق اجزائ گوشت امولسیفیه و مستحکم می گردد. هر دو نوع اینها قابل سرد شدن، عمل آمدن. پختن، خشک شدن، یخ زدن یا دودی کردن می باشد. هر دو نوع محصول را می توان با دستگاههای یکسانی تولید نمود و تنها مسئله ای که باعث تفاوت در توده ساختمانی آنها می شود مربوط است به شیوه های فرآوری آنه ا. از لحاظ تنوع فرمولاسیون نیز انواع مختلف سوسیس و کالباس می تواند تولید شود . (سوسیس آلمانی و لیونر، مارتادلا، خشک و ...) در حال حاضر ملاک و شاخص برای بررسی کیفیت این کالا فرمول ستاد بسیج اقتصادی کشور می باشد.

 

موارد كاربرد :

Sausages، فرآورده های گوشتی، Seasoning، Salsus

کلمات کلیدی :

 

سوسیس و کالباس به عنوان رقیبی برای انواع مختلف گوشت های سفید، قرمز و کنسرو ماهی، و کباب می باشند. همبرگر و انواع کباب نیز به دلیل اینکه هیچگونه عملیات پخت یا دود دادنی بر روی آنها انجام نمی شود و فاقد نگهدارنده نیز می باشد عمر نگهداری زیادی ندارند.

 

كالاي جايگزين:

گوشت، سویا، پودر سیر و سایر افزودنیها

عمده مواد اوليه مصرفي :

 

نفر

20

اشتغال زايي (نفر) :

 

مترمربع

2500

متراژ زمین :

 

ریال

8.500.000.000

میزان سرمایه گذاری ثابت :
 

ریال

1.800.000.000

هزینه تجهیزات خط تولید:

 

سال

3.5

دوره بازگشت سرمایه :

آمار مربوط به سال 1388 میباشد.

تن در سال

420.000

میزان تولید در کشور :

 

 

میزان مصرف سوسیس و کالباس تابع پارامترهای متعددی از قبیل شرایط اقتصادی، ف رهنگ مردم، تبلیغات، توسعه شهر نشینی (که باعث دور بودن از خانه و توسعه فرهنگ استفاده از مواد غذایی نیمه آماده که سریع اً تهیه گردد) می باشد.
در حال حاضر در ایران به دلیل توسعه شهر نشینی، فرهنگ استفاده از سوسیس و کالباس در رژیم غذایی اکثر مردم شهر نشین وارد شده است و در صورتیکه واحدهای تولید کننده در فرآیند تولیدشان دقت کافی را مبذول دارند و از مواد اولیه خوب استفاده نموده و فرآیند را نیز تحت کنترل قرار دهند با یک فرمولاسیون معقول می توان به ارزش های تغذیه سوسیس و کالباس تولید شده تکیه نمود و با تأکید بر ارز ش های غذایی این محصولات . آمار مصرف را بالا برد . با رعایت نکات ذکر شده سوسیس و کالباس تولید شده تکیه نمود و با تأکید بر ارزش غذایی این محصولات، آمار مصرف را بالا برد.

 

وضعیت بازار و مشتریان:

مهندسین مشاور پارس رابین

تهیه کننده :

ایطرح آماده همکاری در زمینه تهیه طرح توجیهی و مشاوره خرید ماشین آلات می باشد.

 
   
       
     
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است © 1387