صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

صفحه اصلی ایده ها و خلاصه طرح ها طرح تولید سرامیک

  

 

 

 

سفارش طرح توجیهی

سفارش طرح های کشاورزی

سفارش طرح های پرورش دام، طیور و آبزیان

مشخصات طرح ها

راهنمای سرمایه گذاران

فروشگاه الکترونیک

پروژه ها

آشنائی با خطوط تولید

ایده ها و خلاصه طرح ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

کلیه پارامترهای مالی که در طرح های ذیل آورده شده جنبه پیشنهادی داشته و با میزان سرمایه گذاری کمتر و بیشتری نیز می تواند قابل اجرا باشد. ایطرح در هر هفته 2 طرح را معرفی می کند.

 

   

  عنوان طرح : تولید سرامیک

 

تولید سرامیک

نام محصول :

 

26931153

کد آیسک محصول (ISIC) :

 

100.000مترمربع در سال

ظرفيت پيشنهادي طرح :

کاشی کف قطعاتى است سرامیکى که در اثر پخته شدن مواد اولیه متشکله آن مقاومت و
خصوصیاتى را پیدا مى نماید که مناسب استفاده در محلهاى گفته شده و سایش مى باشد.
عمدتاً سرامیک بسته به نوع مصرف داراى اندازه هاى مختلف و ضخامت گوناگون مى باشد از خصوصیات این محصول داشتن امتیازاتى از قبیل رنگ ناپذیرى، مقاو مت در برابر اسید و باز، شستشوى راحت و پوشش کامل یک فضا بوده که بهمین دلیل علاوه بر مکان هاى گفته شده فوق در راهروها، سکوهاى راه آهن، سالنهاى عمومى نیز استفاده شده و از خانه سازى حشرات خانگى از قبیل سوسک و مورچه در محل هائی که این قبیل کاشى پوشش داده شده است جلوگیرى بعمل مى آید. ناگفته نماند که بسته به نوع مصرف سرامیک پوشیده از لعابهاى مخصوص نیز مى تواند باشد که از جمله است کاشى مخصوص آزمایشگاهها که مى بایستى در مقابل مواد شیمیائى مقاومت داشته باشد و کاشى روى سکوهاى مسافر برى و کف آشپزخانه ها که در اثر سائیدگى باید داراى مقاومت باشد. موارد استفاده سرامیک متنوع بوده و با توجه به محل کاربرد داراى خواص فیزیکى و شیمیائى بخصوص هستند . لیکن موادى که مخلوط خمیر کاشى را تشکیل مى دهد تقریباً مشخص و یکسان بوده و پایه اصل ى آن خاک رس همراه با فلدسپار، کوارتز و کائولن مى باشد . علاوه بر آن افزودنیهاى دیگرى که در بالا بردن مقاومت خاک مؤثرند و نیز لعاب هاى مختلف که منطبق با نوع استفاده کاشى انواع خاص آنها بکار برده مى شود، رنگ و چسب از جمله مواد متشکله کاشى مى باشند که شرح آنه ا بطور تفصیلى در صفحات بعد خواهد آمد.

موارد كاربرد :

سرامیک، کاشی کف، طرح توجیهی تولید سرامیک،اسپرى درایر، ضریب الاستیسیته و ...

کلمات کلیدی :

تمام کف پوشهاى طبیعى و مصنوعى که داراى ویژگى خاصى بوده و هر کدام داراى استاندارد مشخصى مى باشد. گر چه موزائیک، کف پوشهاى مصنوعى رزینى، بلوک هاى فشرده سیمانى ویبره شده و غیره از جمله کف پوشهائى هستند که در ظاهر قاب ل جانشینى با سرامیک مى باشند لیکن با مقایسه خصوصیات سرامیک، موارد متنوع استفاده آن و ظاهر بازار پسند و چند منظوره اى که دارا مى باشد عملاً کالائى که از تمام جهات بتواند قابل جانشینى با این محصول باشد وجود ندارد . بعنوان مثال سرامیک با کیفیت مطلوب ضمن آنکه مى تواند در کف سرویسها و آشپزخانه ها و سکوهاى باربرى مورد استفاده قرار گیرد با کیفیت بالاتر براى پوشش کف سالن ها و مناطق تزئینى نیز مورد استفاده قرار گرفته و مى تواند چند منظوره باشند .
استفاده از کف پوش هاى رزینى در منازل و سالن ها و عدم امکان استفاده آن ها در سرویسهاى بهدداشتى، استفاده موزائیک ویبره در آشپزخانه ها و عدم استفاده آن در سالن ها و سکوهاى مسافر برى و راهروها از این قبیل است . لذا در حقیقت مى توان گفت گر چه محصول داراى کالاهاى قابل جانشینى مى باشد لیکن فاقد کالاى جانشینى است که داراى خصوصیات کام لاً مشابه آن بوده و بتواند مشابه سرامیک در همه جا مصرف گردد.

كالاي جايگزين:

خاک رس، فلدسپار، کائولن، کوارتز، لعاب و ...

عمده مواد اوليه مصرفي :

 

نفر

30

اشتغال زايي (نفر) :

 

مترمربع

10000

متراژ زمین :

 

ریال

25.000.000.000

میزان سرمایه گذاری ثابت :

 

سال

3.5

دوره بازگشت سرمایه :

آمار مربوط به سال 1388 میباشد.

مترمربع در سال

110.000.000

میزان تولید در کشور :

 

 

سرامیک از مواد ساختمانى واسطه ایست که گر چه در ابتداى امر بعنوان مواد تزئینى جلب توجه نموده و مورد توجه قرار نمى گیرد لیکن از اهمیت بسیار زیادى برخوردار است. استفاده از این محصول در ساخت ابنیه ها و بکار گیرى نوع مرغوب آنها با داشتن فاکتورهاى مورد نظر که در قسمت استاندارد گفته شد نظیر مقاومت در برابر استهلاک، رنگ ناپذیرى و غیره در ارزش دادن به ابنیه ها نقش مهمى دارد . لذا با توصیف گفته شده سرامیک در بازار فروش داراى جایگاه خاص خود بوده و سالهاى متمادى است که مورد مصرف قرار مى گیرد و از این جهت مصرف کنندگان با آن آشنائى کامل دارند. از نظر تقاضا باید گفت که با توجه به غیر استاندارد بودن ساختمانهاى در حال احداث و ابنیه هائیکه بعدا احداث خواهد شد نمى توان میزان تقاضاى واقعى را برآورد نمود لیکن با توجه به رشد جمعیت در سالهاى آتى و نیاز به مسکن که امرى غیر قابل اجتناب بوده و شاخص تراکم در واحد هاى مسکونى شهرى که برابر5.7 بوده و بیشتر کاشى کف را مورد استفاده قرار مى دهد، مسکن مورد نیاز سالیانه کشور برابر 6.5 میلیون واحد مسکونى با حداقل زیر بناى یکصد متر مربع خواهد بود که با منظور نمودن تعداد مسکن شهرى موجود و حدود 24 مترمربع فضاى بهداشتى، آشپزخانه و غیره که نیاز به کاشى کف براى پوشش دارند، کل کشور سالیانه براى تأمین کمبود مسکن و پوشش کف فضاى بهداشتى و آشپزخانه احتیاج به 156 میلیون متر مربع کاشى کف دارد که چنانچه کلیه جوازهاى صادره به بهره بردارى برسد، 9210000 مترمربع کمبود در این زمینه وجود داشته و احداث واحد یا واحد هائى براى تولید آن قابل توجیه مى باشد .

 

وضعیت بازار و مشتریان:

مهندسین مشاور پارس رابین

تهیه کننده :

ایطرح آماده همکاری در زمینه تهیه طرح توجیهی و مشاوره خرید ماشین آلات می باشد.

 
   
       
     
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است © 1387