صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

 

 

 

صفحه اصلی ایده ها و فرصت های سرمایه گذاری ایده ها و طرح های خدماتی و گردشگری سرمایه گذاری در احداث پارک آبی
 

   

 

 

 

با مثبت دادن ایده های جدید سرمایه گذاری را در ایمیل خود داشته باشید.

 

مثبت دهید :

طرح احداث پارک آبی

آدم های زیادی پیدا می شوند که بخواهند مبالغ هنگفتی پول بدهند تا تنها کمی آدرنالین شان فعال شود؛ برای خیلی ها زمان گردشگری تاریخی و حتی طبیعی هم به پایان رسیده است. به ویژه این جوانان هستند که سفر می کنند تا کارهای عجیب و غیب انجام دهند. کارهایی که برایشان هیجان زا باشد و خاطراتش را هیچگاه فراموش نکنند. گردشگری ماجراجویانه یکی از شاخه های گردشگری است که روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود.

 

 

این نوع گردشگری با آنکه هزینه بیشتری نیاز دارد اما پرطرفدار است و شامل رشته ها و انواع گوناگونی می شود که بعضی از آنها در ایران قابل اجرا و تجربه است. پس اگر از سفرهای عادی خسته شده اید و دلتان هیجان می خواهد به پیشنهادات ما بیندیشید. هر چند در بسیاری از کشورها شهر بازی ها و دیزنی لندها طرفداران زیادی دارداما از آنجا که شهربازی های ایران وسایل قدیمی دارند و هر از گاهی خبر کشته شدن افرادی که از آنها استفاده می کنند منتشر می شود. ا وجود پيشرفتهاي روز افزون تكنولوژي وصنعت و با توجه به افزایش رفاه اجتماعی،  مردم سعی در خرج درآمدهای اضافی خود از طریق سیر و سفر به شهرها و دیگرکشورها را دارند.امروزه جاذبه هاي طبيعي ,آثار باستاني, معبدها و مسجدها تنها دليل سفر به شهرها و كشورهاي ديگر نيست بلكه هتلهاي مدرن , درياچه هاي مصنوعي ,استخرهاي  مجهز و پاركهاي آبي سرپوشيده نيز نقش مهمي در جذب توريست و در آمدزايي دارد و مي توان گفت به نوعي  مدرنيته با زندگي مردم گره خورده است. پارک آبی یک پارک تفریحی است که از ابزارهای سرگرم کننده و بازی‌های آبی مانند سرسره آبی، رودخانه تنبل، حمام تفرحی، استخر، سونا و غیره تشکیل شده است. در بعضی از پارک‌های آبی با ایجاد موج‌های مصنوعی امکان موج سواری را نیز مهیا کرده اند.

محبوبیت پارک‌های آبی از زمان معرفی آن یعنی اواخر سال ۱۹۴۰ بر می‌‌گردد. کشور ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد پارک‌های آبی را با بیش از هزار پارک آبی و ده‌ها پارک جدید در هر سال دارا می باشد. عمده سازمان‌های آن IAAPA (انجمن بین‌المللی پارک‌های سرگرمی و جاذبه) و WWA (انجمن جهانی پارک آبی) می باشند. پارک های آبی درصورتی که با استفاده از چشمه های آبگرم معدنی تغذیه شوند خواص درمانی نیز داشته و نیاز به استفاده از مواد خطر ناک ضد عفونی کننده مانند کلر کمتر می شود .

 

 

مشخصات سرمایه گذاری در طرح پارک آبی

امروزه در دنیا هزاران پارک آبی روزانه میزبان میلیون‌ها نفر از افراد هستند، این پارک‌ها در وسعت‌های متفاوت و با میزان سرمایه‌گذاری‌های متغیر فعالیت می‌کنند، بسیاری از آنها برای جلب توجه و جذب بیشتر مشتری خلاقیت‌های خارق‌العاده‌ای به خرج می‌دهند که می‌تواند یکی از شیرین‌ترین خاطرات را در ذهن افراد بسازد. چین، مالزی، آمریکا و دوبی شاید صاحب‌نام‌ترین کشورها در زمینه داشتن عجیب‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های آبی در دنیا باشند که گاهی تا 20 هکتار فضا را به پارک آبی تبدیل کرده‌اند، اما برای راه‌اندازی یک پارک آبی کوچک در حد یک سرمایه‌گذاری با حجم پایین می‌توانید از 5 هزار متر شروع کنید. برای راه‌اندازی یک مجموعه پارک آبی با 15 دستگاه و حدود 5 هزار متر زمین، به حدود 6 میلیارد تومان سرمایه اولیه نیاز است که این 15 دستگاه می‌تواند شامل سرسره‌های آبشاری، یو، تونل آبی، تیوبینگ، سكوهای سقوط آزاد در آب و دیگر بازی‌های آبی بزرگسالان و كودكان باشد. این مبلغ کمترین سرمایه ممکن برای شروع این کار است اما اگر شما بخواهید یک مجموعه بزرگ‌تر و مجهزتر را هم راه‌اندازی کنید، به‌راحتی می‌توانید مجوز آن را تهیه و مجموعه را با طراحی بهتر و جذاب‌تر احداث کنید.

 

مراحل ایجاد پارک آبی

اما مراحلی که باید برای احداث یک پارک آبی طی شود، این‌گونه است که سرمایه‌گذاری که قصد راه‌اندازی یک پارک آبی را دارد ابتدا به یکی از شرکت‌هایی که در زمینه پارک‌های آبی فعالیت دارد مراجعه می‌کند. شرکت مربوط با توجه به نیاز مشتری و میزان زمین و سرمایه او طرح اولیه‌ای را پیشنهاد می‌کند. مطالعات اولیه از جمله طراحی پروژه به‌صورت کلی و در قالب نقشه و برآورد قیمت برای طرح موردنظر و... به‌صورت دقیق توسط شرکت مجری انجام می‌شود. سپس نقشه‌های دو بعدی و سه بعدی از طرح جهت تصمیم‌گیری نهایی طراحی می‌شود که تمام جزییات از جمله سرسره‌های آبی و استخر‌ها و راهروها و فضای سبز و. . . در این نقشه کاملا مشخص می‌شود. در این مرحله هزینه‌هایی که در فاز دوم برآورد نشده بود کاملا مشخص و بهای تمام شده و درآمدها و سود پیش‌بینی می‌شود.

میانگین بین 4 تا 6 میلیون درآمد روزانه برای اینچنین مجموعه‌ای برآورد می‌شود که با توجه به میزان سرمایه‌گذاری حداقل سه سال طول می‌کشد تا سرمایه اولیه شما بازگردد، همچنین حدود یک سال مراحل طراحی و ساخت مجموعه به طول می‌انجامد. به علاوه برای اخذ مجوزهای لازم باید به ارگان‌هایی مانند شهرداری، سازمان گردشگری، در بعضی مواقع محیط‌زیست و وزارت نیرو مراجعه کنید.

 

 

برگرفته با اعمال ویرایش از روزنامه فرصت امروز

گزارشگر شکوفه میرزایی

  

 

 

 

 

 

     

   
 
 
 
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است ©