بررسی بازار صنعت برش و بسته بندی کاغذ حرارتی

کاغذ حرارتی نوعی کاغذ رولی است که برای چاپ مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ روی این کاغذ به صورت حرارتی می باشد. چاپ روی کاغذ حرارتی با تصاویر کاملاً مشخص، قابل اطمینان و سریع همراه است. این نوع فناوری برای چندین دهه در بخش های مختلف کاربرد دارد. کاغذ حرارتی دارای چندین مزیت نسبت به روش های چاپ سنتی است، از جمله کیفیت تصویر بالاتر، زمان تولید سریعتر و هزینه کمتر و … امروزه کاغذ رول حرارتی به عنوان یک محصول مصرفی اصلی در صنایع مختلف باقی مانده است و راه حل های چاپ سریع، کارآمد و قابل اعتماد را برای طیف گسترده ای از کاربردها ارائه می دهد. انتظار می‌رود که پیشرفت‌های مداوم در فناوری چاپ حرارتی و مواد پوششی، عملکرد، پایداری و تطبیق‌پذیری کاغذ حرارتی را در سال‌های آینده افزایش دهد.

بررسی بازار جهانی صنعت کاغذ حرارتی

بررسی ها حاکی از آن است که سود بازار جهانی این محصول میلیارد ۴.۲۴ دلار در سال ۲۰۲۱ بوده و پیش بینی می شود رشد سالیانه مرکب (CAGR) 5.3 درصدی را تجربه کند.

بازار جهانی کاغذهای حرارتی به دو دسته  روکش بالا  و بدون روکش تقسیم شده است. درآمد بخش با روکش بالا بیشترین سهم را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص داد که به دلیل چاپ آسان و قابلیت های تصویربرداری بهتر است.

بررسی بازار داخلی صنعت برش و بسته بندی کاغذ حرارتی

میزان تولید این محصول در سال ۱۳۹۷ ۲۹,۳۷۴ تن در سال بوده درحالی که میزان تولید سالانه در سال ۱۴۰۱ به ۸۶,۰۴۴ تن رسیده است لذا روند تولیدات ۵ ساله نرخ رشد صعودی تولید رول کاغذ حرارتی را نشان می‌دهد.

در نمودار زیر وضعیت واحد های فعال به تفکیک استان آورده شده است:

حجم صادرات محصول بر اساس کدهای تعرفه گمرکی مربوط به کالای موردبررسی طی سال‌های گذشته در جدول زیر ارائه گردیده است.

در نمودار زیر وضعیت برآورد مصرف محصول مورد بررسی با استفاده از معادله مصرف ظاهری طی ۵ سال گذشته گزارش شده است:

پیشنهاد مطالعه: طرح تولید کاغذ حرارتی

جمع بندی بررسی بازار صنعت برش و بسته بندی کاغذ حرارتی

بازار تولید رول کاغذ حرارتی شامل تولید و عرضه رول های کاغذ حرارتی است که عمدتاً در چاپگرهای حرارتی برای چاپ رسید، لیبل، بلیط و سایر اسناد استفاده می شود. این رول ها از فناوری پوشش حساس به حرارت برای تولید چاپ بدون نیاز به جوهر یا تونر استفاده می کنند.
رشد بازار توسط عوامل متعددی از جمله راحتی و مقرون به صرفه بودن چاپ حرارتی، پذیرش رو به رشد چاپگرهای حرارتی در سیستم‌های نقطه فروش (POS)، ماشین‌های فروش بلیط، و کاربردهای برچسب‌گذاری، و افزایش تقاضا تقویت می‌شود.
بازار با مناطق کلیدی از جمله آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، آمریکای لاتین و خاورمیانه و آفریقا حضور جهانی دارد. آسیا و اقیانوسیه، به ویژه چین و ژاپن، به دلیل حضور تولیدکنندگان بزرگ بر بازار تسلط دارند و پس از آن آمریکای شمالی و اروپا قرار دارند.درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید: 

۵/۵ - (۲ امتیاز)