بررسی-بازار-صنعت-سازه-های-سی-اف-سی

بررسی بازار صنعت سازه‌های سی اف سی

سازه فضاکار یک سیستم خرپای سه بعدی است که دهانه‌های آن در دو جهت گسترش یافته‌اند و اعضای آن فقط تحت تأثیر کشش و فشار قرار دارند. این سازه‌ها از مدول‌های یکسان و تکرار شونده با لایه‌های موازی در بالا و پایین (مشابه میله‌های فوقانی و تحتانی خرپا) تشکیل می‌گردند. سازه فضاکار، به مجموعه سازه‌های مشابهی اطلاق می‌شود که شامل شبکه‌ها، طاقها، برجها، شبکه‌های کابلی، سیستم‌های پوسته‌ای و غشایی، سازه‌های تا شونده و ترکیبات کش بستی می‌شود. این تعریف، یک تعریف ریخت شناسانه از سازه‌های فضا کار است. قاب‌های فضایی در ساختمان‌های مدرن کاربرد فراوانی دارند. این نوع از قاب‌ها بیشتر در سقف‌هایی با دهانه‌های بزرگ در ساختمان‌های مدرن تجاری و صنعتی دیده می‌شوند. سازه فولادی یکی از پرکاربردترین انواع سازه‌های مهندسی است که با استفاده از فولاد ساختمانی اجرا می‌شود. مشخصات مکانیکی فولاد ساختمانی، آن را به گزینه اول در اجرای بسیاری از سازه‌های بزرگ تبدیل می‌کند. اندازه بازار جهانی محصولات فولادی ۲۴۲.۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ بود و انتظار می رود در سال ۲۰۳۲ به ۴۳۸.۹ میلیارد دلار برسد. افزایش شهرنشینی و جمعیت و افزایش تقاضا برای کار ساختمانی از عوامل کلیدی رشد درآمد بازار هستند.
پیش-بینی-اندازه-بازار-صنعت-تولید-سازه‌های-cfc-طی-سالهای-2022-2032
در خصوص چشم انداز منطقه ای نیز باید گفت پیش بینی می‌شود به دلیل گسترش پروژه‌های زیربنایی در این منطقه، بازار این محصولات تحت تسلط منطقه آسیا و اقیانوسیه باشد.
چشم-انداز-منطقه-ای-صنعت-تولید-سازه‌های-cfc-طی-سال-های-2022-2032
در نمودار زیر وضعیت واحدهای تولیدکننده به تفکیک استان ارائه شده است.
وضعیت-واحدهای-تولیدکننده-به-تفکیک-استان
در نمودار زیر وضعیت تولید طی ۵ سال گذشته ارائه شده است.
وضعیت-تولید-طی-5-سال-گذشته
میزان تولید در جدول زیر به تفکیک سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۱ گزارش شده است. میزان تولید این محصول در سال ۱۳۹۷ ۱۸۸۸۰تن در سال بوده درحالی که میزان تولید سالانه در سال ۱۴۰۱ به ۳۷۸۶۰ تن رسیده است لذا روند تولیدات ۵ ساله نرخ رشد صعودی تولید را نشان می‌دهد.
میزان-تولید-طی-5-سال-گذشته
در نمودار زیر وضعیت واحدهای در حال احداث با پیشرفت فیزیکی ۵ تا ۹۹ درصد به تفکیک استان تا پایان سال ۱۴۰۱ ارائه شده است.
وضعیت-واحدهای-در-حال-احداث-با-پیشرفت-فیزیکی-5-تا-99-درصد-به-تفکیک-استان-تا-پایان-سال-1401

جمع بندی بررسی بازار صنعت تولید سازه‌های سی اف سی

استفاده از اسکلت سازه های سی اف اس یا فولاد های قالب سرد در چند سال اخیر به دلیل ثبات قیمت و کیفیت مثال زدنی نسبت به سایر سازه های فولادی، افزایش یافته است. طبق بررسی های انجام شده تولید سازه های فولادی طی ۵ سال اخیر با رشد مواجه شده است. با در نظر گرفتن واحد های در دست احداث طی ۵ سال آینده نیز این روند صعودی ادامه خواهد داشت. با توجه به افزایش روز افزون تقاضای سازه های فضاکار فولادی در صنایع مختلف میتوان گفت میزان تقاضا بیشتر از میزان عرضه محصول می باشد و در آینده بازار با کمبود مواجه می شود، این بدان معناست که محصول مورد نظر از منظر بازار با تهدید و یا مشکل خاصی در آینده مواجه نمی شود و محصول کاملا توجیه پذیر می باشد.درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)