بررسی بازار صنعت لوله خونگیری تحت خلاء

لوله های خون گیری تحت خلاء که دارای فن آوری نسبتا جدیدی می باشد مهم‌‌‏ترین جزء سیستم خون‌‏گیری است و وظیفه آن عبارت است از جمع‌آوری و نگه‏داری نمونه‌های خون دریافت شده از بیمار. مقدار معینی خلأ (فشار منفی) در طی فرآیند تولید در درون لوله‏‌ ایجاد می‌شود. خونگیری به وسیله لوله های خونگیری تولید شده تحت خلا مزیتهای فراوانی دارد که می توان سرعت عمل بیشتر ، خطای کمتر در آزمایشهای بیوشیمیایی هورمونی ، هماتولوژی و انعقاد روش جدید در مراکز اشاره نمود. در این روش خون به میزان خلاء موجود در لوله ها پر می شود و مقدار نمونه استاندارد است و لوله های خونگیری فاقد آلودگی و یکبار مصرف هستند. در سیستم خونگیری به روش خلاء به جز لوله از سرسوزن مخصوص خونگیری و هلدار یا نگهدارنده نیز استفاده می شود که همین امر موجب سهولت استفاده و سرعت بیشتر می باشد. پیشرفت در فناوری صنعت پزشکی ، تغییر سبک زندگی مردم ، نیاز به آزمایش خون در آزمایشگاه ها برای شناسایی بیماری های مختلف و افزایش تقاضای واکسن‌ها عامل اصلی رشد بازار جهانی لوله خونگیری خون تحت خلاء است. بازار جهانی لوله های خونگیری تحت خلاء بر اساس مصرف نهایی، به بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، بخش تولید دارو و تحقیقات بالینی تقسیم می‌شود. در خصوص بازار جهانی می‌توان گفت اندازه بازار جهانی لوله جمع آوری خون در سال ۲۰۲۲ ۴، میلیارد دلار بود و انتظار می رود در سال ۲۰۳۲ به ۷.۳۵ میلیارد دلار برسد و درآمد CAGR 7٪ را ثبت کند. افزایش تعداد اهداکنندگان خون، افزایش شیوع بیماری‌های مزمن، و توسعه لوله‌های جمع‌آوری خون به‌عنوان یک فناوری، عوامل اصلی رشد درآمد بازار هستند.

پیش-بینی-اندازه-بازار-صنعت-تولید-لوله-خونگیری-طی-سالهای-2022-2032

در خصوص چشم‌انداز منطقه ای می‌توان گفت  مناطق آمریکای شمالی، اروپا، آسیای اقیانوس آرام، آمریکای لاتین و خاورمیانه و آفریقا بخش های عمده بازار جهانی لوله های خونگیری را تشکیل می دهند. آمریکای شمالی از نظر سهم درآمد در سال ۲۰۲۲ پیشتاز بازار بود و پیش‌بینی می‌شود این کار در طول دوره پیش‌بینی ادامه یابد. این در درجه اول به دلیل شبکه گسترده بیمارستانی و امکانات تشخیصی منطقه، افزایش بروز بیماری های مزمن، و زیرساخت های بهداشتی تثبیت شده است. این منطقه همچنین در حال افزایش در تلاش‌های دولت و تامین مالی عملیات تحقیق و توسعه است که پیش‌بینی می‌شود گسترش بازار سوخت را بیشتر کند.

چشم-انداز-منطقه-ای-صنعت-تولید-لوله-خونگیری-تحت-خلا-طی-سال-های-2022-2032

نمودار زیر بازار جهانی لوله‌های خونگیری تحت خلاء را در بخش‌های مختلف بر اساس جنس لوله مشخص میکند.باتوجه به این نمودار لوله های خونگیری تحت خلاء پلاستیکی سهم عمده بازار جهانی این محصول را دارا می‌باشد.

در خصوص بازار داخلی میتوان گفت شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته‌اند و بخش زیادی از بازار این محصول را به خود اختصاص داده‌اند. در جدول زیر میزان تولید لوله خونگیری تحت خلاء طی ۵ سال گذشته ارائه شده است.

میزان-تولید-لوله-خونگیری-تحت-خلاء-طی-5-سال-گذشته

همچنین در نمودار زیر وضعیت تولید لوله خونگیری تحت خلاء طی ۵ سال گذشته ارائه شده است.

وضعیت-تولید-لوله-خونگیری-تحت-خلاء-طی-5-سال-گذشتهدر نمودار زیر وضعیت واحدهای تولید کننده لوله خونگیری تحت خلاء کشور به تفکیک استان ارائه شده است.

وضعیت-واحدهای-تولید-کننده-لوله-خونگیری-تحت-خلاء-کشور-به-تفکیک-استاندر نمودار زیر وضعیت واردات محصول مورد بررسی طی ۵ سال گذشته ارائه شده است.

وضعیت-واردات-محصول-مورد-بررسی-طی-5-سال-گذشته

پیشنهاد مطالعه: طرح تولید لوله خونگیری تحت خلاء

جمع بندی بررسی بازار صنعت لوله خونگیری تحت خلاء

باتوجه به بررسی های انجام شده در دفتر آمار و اطلاع‌رسانی، معاونت توسعه صنعتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید لوله خلا خونگیری طی ۵ سال گذشته شاهد رشد چشمگیری بوده است. با در نظر گرفتن پیشرفت فیزیکی واحد های در دست احداث پیش بینی میشود امکانات عرضه داخلی طی ۵ سال آینده نیز شاهد رشد باشد. واردات محصول نیز در این بازه با کاهش مواجه شده است و این نشان از کاهش نیاز به واردات محصول و تامین با تولید داخلی میباشد. طی بررسی های انجام شده میزان تقاضا بیشتر از میزان عرضه محصول باشد در آینده بازار با کمبود مواجه می شود، این بدان معناست که محصول مورد نظر از منظر بازار با تهدید و یا مشکل خاصی در آینده مواجه نمی شود و محصول کاملا توجیه پذیر می باشد.درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۲ امتیاز)