طرح-احداث-و-راه-اندازی-باشگاه-بدن-سازی---عکس-شاخص---ایطرح

طرح احداث و راه اندازی باشگاه بدنسازی

افزایش جمعیت و توسعه شهرها که با صنعتی شدن همراه شده، افزایش آلودگی هوا و کم شدن فضای سبز را نیز به دنبال داشته است؛ موضوعی که این روزها جوانان را به سمت باشگاه های بدنسازی سوق داده است. امروزه ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند. وزارتخانه ها و ادارات ورزشی فراوانی تاسیس شده و مخارج زیادی صرف ورزش، ساختن استادیوم ها، مجتمع ها و باشگاه های ورزشی و نیز تهیه وسائل و لباس‌های ورزشی و یا تماشای مسابقات ورزشی می شود. بخش‌های قابل توجهی از برنامه‌های تلویزیون، رادیو، مجلات و سایر رسانه‌های گروهی به ورزش و اخبار ورزشی اختصاص دارد و خلاصه ورزش یکی از اموری است که از جهات مختلف دارای اهمیت می باشد. باشگاه های ورزشی بعنوان یکی از مراکز توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه ای تاثیراتی زیادی در توسعه فرهنگ عمومی دارند.اگــر بخواهیــم یــک باشگاه‌بدنسازی راه‌اندازی کنیم ابتدا باید یک فضای بزرگ را که دسترسی مناسبی به خیابان‌های اصلی شهر دارد انتخاب کنیم، به طوری که اگر در محدوده ترافیک نباشد به طور قطع مشکل افرادی که با ماشین شخصی تردد می‌کنند برای آمدن به باشگاه حل می‌شود، حال با طراحی فضایی برای پارکینگ، مزیت دیگری به باشگاه اضافه می‌شود و آن را از سایر باشگاه‌ها متمایز می‌سازد. برای اخذ مجوز باشگاه بدنسازی باید با ارائه سند زمین و طرح باشگاه به اداره تربیت بدنی منطقه مراجعه کرد و پس از بررسی طرح نهایی، ساخت مجموعه ورزشی شروع می شود، البته برخی افراد فضایی را که قبلا ساخته شده با تغییر کاربری و بازسازی برای راه‌اندازی باشگاه آماده می‌کنند و تنها به مجوز باشگاه نیاز دارند. فضای باشگاه باید دارای سقفی بلند و تهویه‌ای مناسب باشد، چراکه هرقدر هوای بیشتری در فضای باشگاه جریان داشته باشد احتمال انتقال بیماری و بوی نامطبوع کاهش می‌یابد. همچنین در رابطه با سلامت ورزشکاران عامل دیگری که باید به آن توجه کرد رختکن و ساخت دوش‌های مناسب برای استحمام است.

ویژگی های باشگاه های بدنسازی 
 1.   کلاس های تمرین گروهی: سالن های ورزشی مجهز اغلب انواع کلاس های ورزشی گروهی را که توسط مربیان معتبر رهبری می شوند ارائه می دهند. این کلاس ها ممکن است شامل گزینه هایی مانند TRX ، EMS، اسپینینگ، یوگا، پیلاتس، زومبا، کیک بوکسینگ، تمرینات قدرتی، رقص کاردیو و غیره باشد. کلاس های گروهی انگیزه، مسئولیت پذیری و تعامل اجتماعی را ارائه می دهند و در عین حال یک تجربه تمرینی ساختاریافته را ارائه می دهند.
 2.  خدمات آموزش شخصی: بسیاری از باشگاه های مجهز خدمات آموزشی شخصی ارائه شده توسط متخصصان تناسب اندام معتبر ارائه می دهند. مربیان شخصی یک به یک با مشتریان کار می کنند تا برنامه های تمرینی سفارشی را متناسب با اهداف فردی، سطح تناسب اندام و ترجیحات آنها ایجاد کنند. آنها راهنمایی، پشتیبانی و مسئولیت پذیری را برای کمک به مشتریان برای دستیابی به نتایج مطلوب ارائه می دهند.
 3.  امکانات اضافی: سالن های ورزشی مجهز ممکن است امکانات و خدمات بیشتری را برای بهبود تجربه کلی تناسب اندام ارائه دهند. این امکانات ممکن است شامل رختکن با دوش و جاهای تعویض و غیره باشد. به طور کلی، یک باشگاه مجهز یک راه حل جامع تناسب اندام را برای افراد در هر سن و سطوح تناسب اندام ارائه می دهد و دسترسی به انواع گزینه های ورزشی را برای حمایت از سفر سلامت و تندرستی آنها فراهم می کند.
 4. زمان بندی مواد مغذی: ورزشکاران در مورد مفهوم زمان بندی مواد مغذی و چگونگی سوخت استراتژیک بدن خود برای بهینه سازی عملکرد و ریکاوری آموزش می بینند. این شامل مصرف کربوهیدرات برای انرژی قبل از ورزش، پروتئین برای ترمیم و رشد عضلات بعد از ورزش، و مواد مغذی کافی در طول روز برای حمایت از سطوح انرژی و عملکرد متابولیک است.
 5.  تهیه و برنامه ریزی وعده های غذایی: این برنامه نکات، ابزار و منابع عملی را برای کمک به ورزشکاران و اعضای باشگاه در تهیه و برنامه ریزی وعده های غذایی و میان وعده های مغذی که با برنامه های تمرینی و مسابقه ای آنها مطابقت دارد، ارائه می دهد. این ممکن است شامل تهیه غذا، راهنمایی خرید مواد غذایی، ایده های دستور العمل، و نمایش آشپزی برای ارتقای راحتی، تنوع و پایبندی به عادات غذایی سالم باشد.
 6.  راهنمایی مکمل ها: در حالی که غذاهای کامل به عنوان منبع اصلی مواد مغذی در اولویت هستند، این برنامه اطلاعات و توصیه های مبتنی بر شواهد را در مورد استفاده از مکمل های غذایی مانند ویتامین ها، مواد معدنی، پودرهای پروتئینی و نوشیدنی های ورزشی ارائه می دهد. ورزشکاران تشویق می شوند تا از مکمل ها به طور عاقلانه استفاده کنند و قبل از گنجاندن آنها در رژیم خود با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنند.به طور کلی، یک برنامه تغذیه باشگاهی با ارائه آموزش، راهنمایی و پشتیبانی برای انتخاب غذای آگاهانه، تغذیه موثر، و پرورش عادات غذایی پایدار چه در خارج و چه در خارج از خانه، نقش حیاتی در ارتقای سلامت، عملکرد و طول عمر مطلوب در بین ورزشکاران و اعضای باشگاه ایفا می کند.
مخاطبان باشگاه بدنسازی 

مخاطبانی که به باشگاه بدنسازی مراجعه می کنند غالبا دو دسته اند. دسته اول ورزشکاران حرفه ای هستند که مشتریان ثابت تلقی می‌شوند. دسته دوم ورزشکاران مبتدی و متوسط هستند که معمولا برای گذراندن اوقات فراغت ورزش می‌کنند. میانگین سنی مورد انتظار برای هر دو دسته چیزی بین ۱۶ تا ۷۰ سال است.

 

تجهیزات مورد استفاده در باشگاه بدنسازی

تجهیزات باشگاه بسته به نوع باشگاه و فعالیت هایی که از آن پشتیبانی می کند بسیار متفاوت است. در زیر فهرستی جامع از تجهیزات ضروری و رایج باشگاه بدنسازی که بر اساس کاربرد اصلی آنها طبقه بندی شده اند، آمده است:

تجهیزات کاردیو

 •  تردمیل
 •   ماشین های بیضوی
 • دوچرخه های ثابت
 • دستگاه های قایقرانی
 • پله نوردان

تجهیزات تمرینی قدرتی

 •  وزن های آزاد
 • دمبل.
 • هالتر
 • صفحات وزن
 • ماشین آلات اسمیت
 •  دستگاه های پرس پا
 • دستگاه های پرس سینه
 • ماشین های اکستنشن/کرل پا
 • ماشین های کابل

 نیمکت

 •  نیمکت های تخت
 • نیمکت های شیب/کاهش
 • نیمکت های قابل تنظیم
 • قفسه های اسکوات و پاور رک

تجهیزات آموزشی کاربردی

 • بندهای مقاومت
 • Battle Ropes
 • مربیان تعلیق
 • کیسه شن
 •  جعبه های پلایومتریک

تجهیزات انعطاف پذیری و بازیابی

 •  تشک یوگا
 • فوم رولر
 • توپ های ماساژ
 • دستگاه های کششی

تجهیزات ورزشی گروهی

 • استپرهای هوازی
 • تشک های تناسب اندام
 • توپ های ورزشی
 • Spin Bikes
 •  بندها و لوله های مقاومتی

تجهیزات تخصصی

 • دیواره های سنگنوردی
 • حلقه های ژیمناستیک
 • کیسه بوکس
 • کیسه های سرعت
 • نردبان چابکی
 • پاراللت
ابزار-و-تجهیزات-مورد-استفاده-در-باشگاه-بدن-سازی---ایطرح
ارائه خدمات بیشتر در باشگاه های بدنسازی جهت افزایش درآمد

اکثر باشگاههای بدنسازی به دلیل مزیتهایی نظیر داشتن ،جکوزی سونا و… توانسته اند تعداد زیادی از ورزشکاران را جذب .کنند. اگرچه هزینه ارائه خدمات به شهریه اضافه شده است اما این موضوع نه تنها منجر به کاهش مشتریان آنها نشده است بلکه زمینه حضور بیشتر مشتریان را نیز فراهم کرده است. زمانی که یک باشگاه با قیمت ،کمتر مشتریان بیشتری را جذب میکند درآمد بیشتری خواهد داشت اما در کنار آن با استهلاک بیشتر تجهیزات روبه رو خواهد شد که با توجه به گران بودن آن به نظر میرسد هزینه تجهیز مجدد بالا خواهد رفت. به همین دلیل درآمدزایی با خدمات باشگاهی همچون برنامه های تمرینی مربیان مجرب و حتی سونا و . علاوه بر اختصاصی کردن باشگاه و افزایش شهریه میزان استهلاک تجهیزات را کاهش می دهد، زیرا روزانه مشتریان کمتری مراجعه میکنند و در مقابل هزینه بیشتر از آنها دریافت می شود.
البته خدمات زیادی هست که میتواند برای مشتریان اولویت داشته باشد اما با توجه به هزینه سرمایه گذاری باشگاه بدنسازی به نظر می رسد یک کادر پزشکی و ارائه مشاورههای لاغری و روشهای کار با وزنه نیز برای جلوگیری از آسیبهای ورزشی نیاز است گرچه این گروه با ارائه خدمات ماساژهای ورزشی می تواند درآمدزایی مجزابی را برای باشگاه به ارمغان بیاورد شما باشگاه داران محترم با یک بار هزینه کردن و خرید از یک تولید کننده معتبر تجهیزات ورزشی و بدنسازی علاوه بر دریافت جدیدترین و به روزترین دستگاههای بدنسازی را با قیمت مناسب و کیفیت بالا میتوانید از خدمات پس از فروش و تعمیرات نیز بهره مند شوید.

تحلیل SWOT احداث باشگاه بدنسازی در ایران

نقاط قوت

 1. ۱. علاقه فرهنگی به تناسب اندام : افزایش علاقه فرهنگی به تناسب اندام و بدنسازی به ویژه در بین جوانان.
 2. ۲. نیروی کار ماهر: در دسترس بودن مربیان ماهر و متخصصان آگاه در بدنسازی و تناسب اندام.
 3. حمایت دولتی : ابتکارات و برنامه های ترویج آمادگی جسمانی و ورزش که می تواند شامل بدنسازی باشد.
 4. تعامل جامعه: حمایت قوی جامعه و مشارکت در سالن های ورزشی و مراکز تناسب اندام محلی، پرورش حس تعلق و انگیزه.
 5. پتانسیل برای امکانات با کیفیت بالا: فرصت هایی برای ساخت سالن های ورزشی مدرن و مجهز که بتواند بدنسازان جدی و علاقه مندان به تناسب اندام را جذب کند.

نقاط ضعف

 1. محدودیت های اقتصادی : چالش های اقتصادی که درآمد قابل تصرف را برای بسیاری از افراد محدود می کند، به طور بالقوه باعث کاهش عضویت در باشگاه و هزینه های مربوط به تناسب اندام می شود.
 2. مسائل زیرساختی : زیرساخت‌های ناکافی در برخی مناطق که می‌تواند مانع ایجاد و نگهداری سالن‌های ورزشی باکیفیت شود.
 3. موانع مقرراتی : مقررات پیچیده و بعضاً نامشخص مربوط به ساخت و بهره برداری از امکانات بدنسازی.
 4. دسترسی محدود به تجهیزات : مشکل در واردات یا تولید داخلی تجهیزات بدنسازی باکیفیت به دلیل تحریم ها و محدودیت های اقتصادی.
 5. تجزیه بازار : بازار تکه تکه با تعداد زیادی سالن ورزشی کوچک و مستقل که ممکن است برای رقابت با امکانات بزرگتر و با بودجه بهتر مشکل داشته باشند.

فرصت ها

 1. روند رو به رشد تناسب اندام : افزایش آگاهی و گرایش به سلامت و تناسب اندام در بین مردم.
 2. گسترش به مناطق محروم : امکان ایجاد سالن های ورزشی در مناطق محروم شهری و روستایی، بهره برداری از پایگاه های مشتریان جدید.
 3. مشارکت و همکاری : فرصت‌هایی برای مشارکت با برندها و سازمان‌های بین‌المللی تناسب اندام برای افزایش امکانات و برنامه‌های آموزشی.
 4. ادغام فناوری : استفاده از فناوری تناسب اندام، مانند برنامه ها و جلسات آموزشی مجازی، برای جذب کاربران آگاه به فناوری.
 5. ۵. تناسب اندام زنان: افزایش علاقه به تناسب اندام در بین زنان، ارائه فرصت هایی برای ایجاد سالن های ورزشی و برنامه های تناسب اندام فقط برای بانوان.

تهدید

 1. تحریم های اقتصادی : تحریم های بین المللی که بر اقتصاد تأثیر می گذارد و دسترسی به تجهیزات و فناوری لازم را محدود می کند.
 2. بی ثباتی سیاسی: بی ثباتی سیاسی و اجتماعی که می تواند بر اعتماد مصرف کننده و سرمایه گذاری در صنعت تناسب اندام تأثیر بگذارد.
 3. رقابت : افزایش رقابت از سوی سالن های ورزشی و مراکز تناسب اندام داخلی و بین المللی.
 4. بحران سلامتی : احتمال بروز بحران های بهداشتی، مانند بیماری های همه گیر، که منجر به تعطیلی موقت و کاهش استفاده از سالن های ورزشی شود.
 5. موانع فرهنگی : هنجارهای فرهنگی و اجتماعی که ممکن است مشارکت گروه های خاصی به ویژه زنان را در فعالیت های بدنسازی و ورزشگاه محدود کند.

با درک این نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها، ذینفعان صنعت بدنسازی در ایران می توانند استراتژی هایی را برای استفاده از مزایا و کاهش چالش ها ایجاد کنند. این تجزیه و تحلیل SWOT یک چارچوب استراتژیک برای رشد، موقعیت رقابتی و مدیریت ریسک در یک بازار پیچیده و در حال تحول فراهم می کند.

مراحل اخذ مجوز جهت احداث و راه اندازی باشگاه بدنسازی  

 مراحل اخذ مجوز جهت  احداث و راه اندازی باشگاه بدنسازی ( دارای ساختمان )

مراحل-اخذ-مجوز--جهت-احداث-و-راه-اندازی-باشگاه-بدنسازی-(دارای-ساختمان)--ایطرحمراحل اخذ مجوز جهت احداث و راه اندازی باشگاه بدنسازی ( دارای زمین بدون ساختمان )
مراحل-اخذ-مجوز--جهت-احداث-و-راه-اندازی-باشگاه-بدنسازی-(دارای-زمین-بدون-ساختمان)--ایطرحمراحل اخذ مجوز جهت احداث و راه اندازی باشگاه بدنسازی ( بدون زمین و ساختمان )

مراحل-اخذ-مجوز--جهت-احداث-و-راه-اندازی-باشگاه-بدنسازی-(بدون-زمین-و-بدون-ساختمان)--ایطرحشرایط لازم برای صدور مجوز جهت احداث و راه اندازی باشگاه بدنسازی دارای ساختمان

 1. ثبت درخواست و ورود اطلاعات در سامانه صدور مجوز
 2. معرفی مدیر ( مرد یا زن) یا هر دو بر اساس جنسیت ورزشکاران
 3. معرفی حداقل یک مربی ورزشی بر اساس رشته‌های ورزشی تحت پوشش باشگاه
 4. دارا بودن حداقل درجه ۳ گواهی مربی‌گری در رشته‌ مورد نظر (برای مربی)
 5. واریز هزینه صدور مجوز در درگاه بانکی
 6. متدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور (شرایط موسس)
 7. اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی (شرایط موسس)
 8. نداشتن هرگونه سابقه سوء در امور سیاسی، اعتقادی، اخلاقی (شرایط موسس)
 9. نداشتن محکومیت های موثر کیفری (شرایط موسس)
 10. دارا بودن مالکیت بر اعیانی یا منافع مکان باشگاه و داشتن توان تامین فضا و امکانات لازم متناسب با رشته یا رشته های ورزشی مورد تقاضا مطابق ضوابط اختصاصی رشته های مورد درخواستت
 11. نداشتن هرگونه اعتیاد به مواد مخدر (شرایط موسس)
 12. شرایط مدیر (بانوان/آقایان) متدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور
 13. شرایط مدیر (بانوان/آقایان) اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی
 14. شرایط مدیر (بانوان/آقایان) نداشتن هرگونه سابقه سوء در امور سیاسی، اعتقادی، اخلاقی
 15. شرایط مدیر (بانوان/آقایان) نداشتن محکومیت های موثر کیفری
 16. شرایط مدیر (بانوان/آقایان) گذراندن دوره خدمت نظام وظیفه یا داشتن معافیت برای آقایان
 17. شرایط مدیر (بانوان/آقایان) نداشتن هرگونه اعتیاد به مواد مخدر
 18. شرایط مدیر (بانوان/آقایان) دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم یا عناوین قهرمانی (در سطح ملی یا کشوری) یا گواهی مربی‌گری حداقل درجه سه ( ۳)
 19. گذراندن دوره خدمت نظام وظیفه یا داشتن معافیت برای آقایان
 20. داشتن “تاییدیه فنی هیات ورزشی، بر اساس گزارش یک کارشناس از مکان باشگاه (طبق سیاهه وارسی پیوست)

مدارک لازم برای صدور مجوز جهت احداث و راه اندازی باشگاه بدنسازی دارای ساختمان

 1. فرم تکمیل شده اطلاعات مربوط به مجوز در سامانه
 2. تکمیل فرم اطلاعات مدیر و بارگذاری مستندات بند (ب)
 3. تکمیل فرم اطلاعات مربی و استعلام هویت ورزشی از سامانه مبین
 4. بارگذاری تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت از نظام وظیفه برای آقایان
 5. بارگذاری عکس
 6. بارگذاری تصویرگواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 7. بارگذاری تصویر گواهی عدم اعتیاد
 8. بارگذاری تصویر برابر اصل سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی
 9. بارگذاری تصویر مدرک تحصیلی دیپلم یا عناوین قهرمانی (در سطح ملی یا کشوری) یا گواهی
 10. مربی‌گری حداقل درجه سه ( برای مدیر)
 11. بارگذاری تصویر آگهی تاسیس مندرج در روزنامه رسمی (برای اشخاص حقوقی)
 12. بارگذاری تصویر آگهی تاسیس مندرج در روزنامه رسمی (برای اشخاص حقوقی)

استعلامات بین دستگاهی جهت احداث و راه اندازی باشگاه بدنسازی دارای ساختمان

 1. تصدیق برخط اصالت گواهی نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی
 2. استعلام برخط احراز هویت (داشتن شناسنامه و کارت ملی) اشخاص حقیقی ایرانی
 3. استعلام برخط احراز هویت (داشتن شناسنامه و کارت ملی) اشخاص حقیقی ایرانی
 4. تصدیق برخط اصالت وضعیت نظام وظیفه
 5. استعلام برخط تصویر چهره
 6. تصدیق برخط اصالت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای
 7. تصدیق برخط اصالت مدرک تحصیلی
 8. تصدیق برخط اصالت گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده، موضوع ماده ۱۸۶ قانون م.م
 9. تأییدیه احراز نشانی و موقعیت مکانی
 10. استعلام برخط نشانی و کد پستی
 11. استعلام برخط احراز هویت کاربران (شاهکار)
 12. استعلام برخط وضعیت محکومیت مالی
 13. تصدیق برخط اصالت سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی
 14. استعلام برخط احراز هویت (داشتن شناسه ملی) و اساسنامه و اطلاعات عمومی اشخاص حقوقی خصوصی

تمامی اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی میتوانند مجوز برای احداث و راه اندازی  باشگاه بدنسازی را  وزارت ورزش و جوانان – معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای دریافت نمایند.
زمان لازم برای صدور مجوز از زمان تایید مدارک ۳۰ روز کاری و مدت اعتبار این مجوز ۳ سال خواهد بود ( حد اکثر ۳ سال برای باشگاه های با مالکیت استیجاری و ۵ سال برای باشگاه هایی با مالکیت شخصی )  . همچنین  هزینه لازم جهت  دریافت مجوز برای کلانشهرها (شامل تهران بزرگ( کل مناطق ۲۲ گانه تهران)، مشهد، اصفهان ، کرج ، شیراز، تبریز ، قم و اهواز ) مبلغ  ۸,۰۰۰,۰۰۰ ریال  و برای سایر شهر ها  مبلغ ۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال  می باشد .

برخورد با باشگاه‌های بدنسازی متخلف 

در صورتی که مسئولان باشگاه ورزشی (صاحب پروانه) مطابق «آیین‌نامه اجرایی قانون اجازه تاسیس باشگاه ورزشی و ورزشگاه توسط مردم با نظارت دولت» و دستورالعمل‌های سازمان تربیت بدنی عمل نکنند یا برخلاف آنها عمل کنند، این تصمیمات در مورد آنان اتخاذ می‌شود: اخطار کتبی، اخطار کتبی با درج در پرونده‌، تغییر مدیر باشگاه، تعطیل موقت باشگاه تا دو ماه و لغو پروانه. شدیدترین مجازاتی که برای برخورد با باشگاه‌های متخلف پیش‌بینی شده، لغو پروانه است. به همین دلیل، این مجازات و تعطیل موقت باشگاه تا دو ماه فقط به تشخیص هیات موضوع ماده ۵ و پس از تأیید سرپرست وزارت ورزش و جوانان اتخاذ می‌شود.در سایر موارد، اتخاذ تصمیم با ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها خواهد بود. در خصوص تعطیل موقت یا لغو پروانه، دارندگان پروانه باشگاه‌ها می‌توانند در جلسات هیات موضوع ماده ۵ بنا به دعوت قبلی شرکت کنند. در مورد مجازات‌های خفیف‌تر، بدون حضور دارندگان پروانه تصمیم‌گیری می‌شود. انحلال باشگاه به تقاضای مسئولان باشگاه، روش دیگری برای خاتمه دادن به حیات یک باشگاه ورزشی است. چنانچه دارنده پروانه تصمیم به انحلال باشگاه داشته باشد، مکلف است یک ماه قبل از انحلال، موضوع را با ذکر دلایل، به اداره کل تربیت بدنی استان مربوط اعلام کند تا اقدام لازم به عمل آید.

 • ضوابط فنی و وسایل و ادوات لازم شامل وسایل ورزشی، برای فعالیت در هر رشته ورزشی از سوی وزارت ورزش و جوانان تعیین می‌شود.
 • مدت عضویت افراد منتخب سرپرست وزارت ورزش و جوانان در هیات باشگاه ورزشی دو سال بوده و انتخاب مجدد آنان مجاز است.
 • وزارت ورزش و جوانان می‌تواند با هماهنگی مراجع مربوط، اراضی تحت اختیار خود را که متعلق به دولت است، با رعایت قانون محاسبات عمومی، اجاره دهد.
 • انحلال باشگاه به تقاضای مسئولان باشگاه، روش دیگری برای خاتمه دادن به حیات یک باشگاه ورزشی است.
پیش بینی میزان سرمایه گذاری و سودآوری طرح  احداث و راه اندازی باشگاه بدنسازی 

ظرفیت خدمات : ۱,۲۰۰ نفر
زیربنای کل : ۱۸۰ مترمربع ( اجاره ای )
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۵ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۷۵ هزار دلار
ارزش ماشین آلات و تجهیزات :۶۵ هزار دلار
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : ۳۶ درصددرصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

طرح توجیهی تاسیس باشگاه بدنسازی – بروزرسانی بهمن ۹۹

تومان۶۸.۰۰۰

میزان خدمات : عضویت باشگاه ۳۷۲۰۰ جلسه / برنامه تمرینی ۴۰۰ نفر / برنامه غذایی ۴۰۰ نفر
فرمت فایل : پی دی اف
حجم فایل طرح توجیهی : ۸.۵۸ مگابایت
تعداد صفحات طرح توجیهی : ۵۶ صفحه

این بسته شامل:

طرح توجیهی باشگاه بدنسازی

این طرح توجیهی مبتنی بر متن میباشد. کلیه محاسبات اقتصادی و شاخص های مالی براساس آخرین ضوابط و دستورالعملها و بر پایه قیمتهای روز تهیه شده است در بخش های دیگری مباحث معرفی و بازار نیز مورد توجه قرار گرفته است.
شما میتوانید برای دریافت این بسته با پرداخت هزینه و دریافت محصول بر روی گزینه ” خرید” اقدام فرمایید و لینک دانلود این بسته را پس از پرداخت آنلاین دریافت نمائید.

توضیحات

طرح توجیهی تاسیس باشگاه بدنسازی – بروزرسانی بهمن ۹۹

میزان خدمات : عضویت باشگاه ۳۷۲۰۰ جلسه / برنامه تمرینی ۴۰۰ نفر / برنامه غذایی ۴۰۰ نفر
فرمت فایل : پی دی اف
حجم فایل طرح توجیهی : ۸.۵۸ مگابایت
تعداد صفحات طرح توجیهی : ۵۶ صفحه

این بسته شامل:

طرح توجیهی باشگاه بدنسازی

این طرح توجیهی مبتنی بر متن میباشد. کلیه محاسبات اقتصادی و شاخص های مالی براساس آخرین ضوابط و دستورالعملها و بر پایه قیمتهای روز تهیه شده است در بخش های دیگری مباحث معرفی و بازار نیز مورد توجه قرار گرفته است.
شما میتوانید برای دریافت این بسته با پرداخت هزینه و دریافت محصول بر روی گزینه ” خرید” اقدام فرمایید و لینک دانلود این بسته را پس از پرداخت آنلاین دریافت نمائید.

محتوای اصلی این طرح توجیهی شامل موارد زیر است:

فصل اول: چکیده مطالعات فنی – اقتصادی مالی
فصل دوم: مطالعات فنی
معرفی طرح
مدت زمان اجرای طرح
برآورد هزینه اجرای طرح
مقدمه
شرح خدمات
تعرفه خدمات
ضوابط احداث باشگاه بدنسازی
استاندارد های سالن بدنسازی
استاندارد های وسایل و تجهیزات
ایمنی در سالن های بدنسازی
فصل سوم : مطالعات مالی و اقتصادی
هزینه‌های سرمایه‌گذاری طرح
زمین و محوطه سازی
هزینه تجهیزات و تکنولوژی
هزینه لوازم اداری و خدماتی
هزینه‌های قبل از بهره‌برداری
جمع بندی هزینه های سرمایه گذاری ثابت طرح
وضعیت تأمین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
برآورد هزینه سالیانه آب، برق و گاز
تعمیر و نگهداری
هزینه استهلاک
سرمایه در گردش مورد نیاز طرح
برآورد قیمت تمام شده به تفکیک هزینه ها
برآورد درآمد های حاصله از طرح
آنالیز حساسیت پروژه
اثر تغییرات هزینه ها ی تولید، درامد حاصل از فروش و سرمایه گذاری طرح روی نرخ بازگشت سرمایه (IRR)
شاخص های اقتصادی طرح
جمع بندی و پیشنهاد مالی

فهرست جداول

جدول شرایط محیطی مطلوب سالنهای بدنسازی
جدول مشخصات جدارهای داخلی سالن بدنسازی
جدول برنامه سالیانه خدمات و فروش در ظرفیت کامل
جدول هزینه‌های زمین
جدول هزینه‌های بهسازی فضا
جدول جمع بندی هزینه تجهیزات و ماشین آلات
جدول تجهیزات اداری و کارگاهی
جدول هزینه‌های قبل از بهره‌برداری
جدول جمع‌بندی سرمایه‌گذاری ثابت طرح
جدول هزینه سالیانه نیروی انسانی خدماتی
جدول مصرف سالیانه انرژی
جدول تعمیر و نگهداری
جدول هزینه استهلاک
جدول سرمایه در گردش
جدول هزینه خدمات سالانه
جدول منابع تامین مالی طرح
جدول شرایط تسهیلات
جدول ظرفیت خدمات
جدول مقدار فروش
جدول منابع و مصارف
جدول پیش بینی عملکرد سود و زیان
جدول ترازنامه
جدول جریان نقدینگی
جدول شاخص های اقتصادی طرح
جدول آنالیز تحلیل حساسیت

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح توجیهی تاسیس باشگاه بدنسازی – بروزرسانی بهمن ۹۹”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴.۷/۵ - (۶ امتیاز)