طرح تولید انواع کاغذ دیواری PVC (2)

طرح تولید انواع کاغذ دیواری PVC

کاغذ دیواری پوشش تزیینی است که برای پوشش دادن سطوح دیوارهای داخلی در ادارات، خانه‌ها و دیگر ساختمان‌ها استفاده می‌شود؛ کاغذ دیواری یکی از جنبه‌های طراحی داخلی به‌شمار می‌آید. این نوع پوشش بیشتر به صورت رول یا به صورت متری فروخته می‌شود و با چسباندن روی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاغذ دیواری‌ها می‌توانند ساده (به صورت نقاشی) یا به صورت بافته‌شده (مانند آنگلیپتا) یا با الگوهای گرافیکی ساخته شده‌ باشند. این نوع کاغذ دیواری ها که معمول ترین نوع کاغذ دیواری های موجود در بازار می باشند دارای یه لایه کاغذی هستند که سطح آن کاملا با لایه ای از وینیل اکرلیکی یا پلی وینیل کلراید(pvc) پوشانیده شده است. کاغذ دیواری های پی وی سی بعنوان کاغذدیواری قابل شستشو (سایش با اسفنج مرطوب) و قابل کندن از روی دیوار دسته بندی می شوند تقریبا در همه محیط ها قابل نصب می باشند و نسبت به کاغذ دیواری های ساخته شده از کاغذ خالص مقاومت و دوام بهتری در برابر آلوده شده به چربی و رطوبت دارند لذا کاغذ دیواری های پی وی سی را با رعایت استانداردنصب و چسب مناسب در مواردی حتی در حمام و آشپزخانه نیز می توان نصب کرد.

طرح تولید انواع کاغذ دیواری PVC (3)

تاریخچه کاغذ دیواری در ایران

ورود کاغذدیواری به ایران، به دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار بازمی‌گردد. وی که علاقه‌ای خاص به شیوه‌های معماری و هنر مغرب زمین داشت، در زمان نوسازی کاخ گلستان؛ با پوشاندن دیوارهای آن کاخ به وسیله کاغذ دیواری‌های وارداتی؛ از زمره نخستین افرادی شد که باب ورود این محصول به ایران را گشودند.

فرآیند تولید کاغذ دیواری

– ساخت کاغذ: در این مرحله ورقه‌های کاغذ مورد نیاز همچون سایر کاغذها با استفاده از تنه درخت تولید می‌شود.

– زیرسازی: پیش از چاپ الگوی مربوطه بر کاغذ، زمینه آن باید زیرسازی شود. این عمل با چسباندن لایه‌ای از PVC بر سطح کاغذ انجام می‌شود.

– چاپ: چهار تکنیک متفاوت برای چاپ کاغذ دیواری وجود دارد؛ چاپ سطحی، کلیشه ای، سیلک اسکرین و غلتکی.

– چسب زنی: کاغذ چاپ شده با لایه‌ای از چسب نشاسته مرطوب پوشانده و سپس خشک می‌شود.

– بسته‌بندی: کاغذ دیواری براساس نوع استفاده آن (خانگی یا اداری) در ابعاد تعیین شده بریده و سپس به صورت توپی بسته‌بندی می‌شود و مشخصات و دستور عمل نصب آن بر روی برچسب‌هایی بر روی هر طاقه چسبانده می‌شود.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید کاغذ دیواری PVC

۱. صفحه و ورق کاغذ دیواری از پی وی سی : ۲۵۲۰۵۱۲۳۹۹

طرح تولید انواع کاغذ دیواری PVC (1)

بررسی بازار کاغذ دیواری PVC

در حال حاضر یک رول کاغذ دیواری بسته به جنس و کیفیت، قیمتی بین ۷۰ تا ۵۰۰ هزار تومان دارد. طدر سال‌های گذشته رکود بازار مسکن تاثیر بسزایی داشته و شاید بتوان گفت که حتی ۴۰ درصد از کار را کاهش داده است. اکنون با توجه به رکود حاکم بر بازار افزایش قیمت چندانی را شاهد نبوده‌ایم و تولیدکنندگان و واردکنندگانط مدتی است قیمت ثابت دارند. حتی در چنین اوضاعی رقابت میان اعضای صنف بسیار زیاد بوده و گاه افراد سعی می‌کنند کالای خود را به قیمت خرید بفروشند، چرا که گردش مالی در این حوزه بسیار پایین است. در بحث کاغذ دیواری اکنون قیمت‌ها از رولی ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان شروع می شود و تا ۳۵۰ الی ۵۰۰ هزار تومان بالا می‌رود. در این میان حدود ۶۰ درصد بازار از طریق کالاهای چینی تامین می‌شود.

وضعیت واحد های فعال تولید کاغذ دیواری PVC

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده کاغذ دیواری طPVC در کشور به تفکیک استان آمده است .

طرح تولید انواع کاغذ دیواری PVC (5)

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید کاغذ دیواری PVC

ظرفیت تولید سالیانه : ۱۰۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۱۴۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۳۴۰۰ مترمربع
زیربنای ساختمان ها : مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۲۱ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۹ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : – میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : – درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

۲.۵/۵ - (۲ امتیاز)