طرح تولید نشاسته از ذرت (3)

طرح تولید نشاسته از ذرت

بیوتکنولوژي ریشه در تاریخ داشته و سابقه استفاده ازمیکروارگانیسمها براي تولید موادخوراکی نظیر سرکه ، ماست و پنیر به سالها پیش بر می گردد..در تقسیم بندي زمانی ، می توان سه دوره براي تکامل بیوتکنولوژي قائل شد.

نشاسته

نشاسته یک پلی ساکارید گیاهی ذخیره شده در ریشه ها، جوانه و دانه هاي گیاهان است .چنانچه تعداد واحدهاي قند یا مونو ساکارید در یک کربوهیدرات بیش از 10 واحد باشد آن ترکیب قندي، پلی ساکارید نامیده می شود. در صورتی که چنین کربوهیدراتی از یک نوع واحد قندي تشکیل شده باشد مثل نشاسته و سلولز هموپلی ساکارید گفته می شود و وقتی بیش از یک نوع واحد قندي درست شده باشد مثل اکثر همی سلولزها، متروپلی ساکارید نامیده می شود .بنابراین نشاسته یک هموپلی ساکارید است که در آندوسپرم همه دانه ها وجود دارد .نشاسته ممکن است به گلوکز هیدرولیز شود و براي بدن انسان تامین انرژي کند .گلوکز براي مغز و اعمال سیستم عصبی مرکزي لازم است و به هنگام مصرف در رژیم انسانی چهار کالري به ازاي هر گرم تولید می کند.

منابع عمده نشاسته

ذرت
سیب زمینی
گندم
برنج

طرح تولید نشاسته از ذرت (4)

فرآورده هاي نشاسته

فرآورده ها شامل نشاسته قندها،سیروپ و دکسترین می باشد که این مواد در تهیه مواد خوراکی و صنایع دیگر مصرف زیادي دارند.

کاربرد نشاسته از ذرت

نشاسته به عنوان ماده اولیه در بسیاري از رشته هاي صنایع غذایی استفاده می شود که براي هر مورد نشاسته خاص آن مناسب است .در تولید دکستروز، دکسترین، گلوکز مایع و سایر انواع سیروپ، ماده اولیه اصلی نشاسته است و براي بسیاري دیگر از رشته هاي صنایع، براي نقشی که در بهبود ویژگیهاي فیزیکی، بالا بردن ثبات سیستم هاي کلوییدي و اثر غلظت دهندگی دارد از آن استفاده می شود. در پودرهاي نانوایی و مواد بهبود دهنده پخت به عنوان پرکننده یا از واکنش هاي filler و جلوگیري شیمیایی بین بیکربنات و اسید پیش از ساختن خمیر، در سس ها براي حفظ امولسیون روغن و سرکه کراکر براي PH ، و جلوگیري از دو فاز شدن سیستم، در بیسکویت و در صنایع پخت پیش از قالب بهبود بافت و تردي فراورده و کنترل گیري و براي جلوگیري از چسبیدن خمیر به قالب، در تولید انواع سوپ به عنون غلظت دهنده و در صنایع کنسروسازي، صنایع گوشت، صنایع غذاهاي منجمد، بیسکویت سازي، کیک سازي و نیز کاکائو، بستنی، آدامس، قهوه، شیر کندانسه و خردل از نشاسته استفاده می شود. همچنین قابل ذکر است که از انواع نشاسته در فرمول داروهاي گوناگون استفاده می شود.به علاوه از نشاسته هاي درجه دو یا انواع ویژه اي از نشاسته در تولید غذاي دام، نساجی، حفاري، چاه هاي نفت، چسب سازي، کاغذسازي و پودرهاي آرایشی صورت استفاده می شود. براي انتخاب بهترین و مناسب ترین نشاسته براي هر یک از مواد گفته شده در بالا، لازم است آزمون هاي مربوطه مانند: آزمون میزان ناخالصی ها، مواد جامد محلول، اکی والان دکستروز، حلالیت اندازه گرانول ها، میزان گرانول هاي ژلاتینه نشده، شفافیت، ثبات فیزیکی و شیمیایی، طعم، رنگ، ویژگی های کریستالی، قدرت ژل، قابلیت انتشار ذرات، باقی مانده SO2 ، دانسیته، قابلیت تخیمر، وزن ، مخصوص، فشار اسمزي ، ویسکوزیته، ساختمان میکروسکوپی و بالاخره شناسایی الگوي قندي و میزان مونو، دي و پلی ساکاریدها بر روي نشاسته مورد نظر انجام گیرد تا براساس آن بتوان نسبت به کاربرد آن تصمیم گیري کرد.

طرح تولید نشاسته از ذرت (5)

اهمیت استراتژیکی کالا در دنیاي امروز

امروزه تولید تجاري نشاسته از ذرت و به روش آسیاب انجام می شود .از 45 تا 50 میلیون تن تولید سالانه جهان ، 80 درصد از ذرت (روش آسیاب تر)، 8 درصد از گندم، 6 درصد از سیب زمینی و 5 درصد از کاساوا و کمتر از 1 درصد از برنج، جو، پنیر خرما و …استحصال می گردد .ایالات متحده امریکا با سهمی معادل 50 درصد، بزرگترین تولید کننده جهان می باشد که 90 درصد از تولیدات آن از ذرت استحصال می گردد .چین با سهمی معادل 15 تا 20 درصد، دومین تولید کننده جهان محسوب می شود. 20 % از سیب زمینی تولید می – 25 % از گندم، 25 – 45 % نشاسته از ذرت، 30 – در چین نیز حدود 50 گردد هرچند که در سه دهه اخیر تولید نشاسته از گندم رو به افزایش بوده است . نشاسته در صنایع مختلفی نظیر صنایع غذایی و خوراکی و همچنین در تولید گلوکز، فروکتوز، کاغذ سازي، نساجی، چسب، سوخت و اتانول کاربرد دارد. ترکیه به دلیل اینکه سالانه مقادیر قابل توجهی سوخت با هزینه بسیار بالا تولید می کند در سالهاي اخیر گرایش به تولید نشاسته جهت تولید اتانول صنعتی نموده است که در حال حا ضر نیز با کمبود تولید نشاسته مواجه بوده است .لازم به ذکر است که 90 درصد کارخانجات تولید نشاسته در ترکیه گرید خوراکی تولید می کنند. با توجه به مصرف نشاسته در صنایع غذایی ، صنایع لاستیک سازي ، صنایع چاپ و نقاشی و تولید ظروف یکبار مصرف و همچنین با عنایت به مطالب ذکر شده از آنجا که جمعیت جهان روز به روز در حال افزایش است لذا تقاضا براي استفاده از این محصول نیز افزایش می یابد.

کشورهاي عمده تولید کننده نشاسته از ذرت

کشورهاي عمده تولید کننده ذرت عبارتند از :ایالات متحده آمریکا ، یوگسلاوي و رومانی، روسیه، ایتالیا، چین، آرژانتین، برزیل و آفریقاي جنوبی و به تبع آن این کشورها تولیدکنندگان عمده نشاسته نیز محسوب می شوند بطوریکه چین در حال حاضر 90 درصد بازار جهانی نشاسته را در اختیار دارد. تاکنون بازارهاي هدف نشاسته تولیدات داخل، کشورهاي همسایه نظیر عراق، ارمنستان، آذربایجان، قرقیزستان، ترکمنستان، افغانستان، ازبکستان بوده است.

طرح تولید نشاسته از ذرت (6)

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید نشاسته از ذرت

1. نشاسته ذرت : 1532512305

وضعیت واردات و صادرات نشاسته از ذرت

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات نشاسته از ذرت در کشور به تفکیک سال آمده است .

طرح تولید نشاسته از ذرت (1)

وضعیت واحد های فعال تولید نشاسته از ذرت

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده نشاسته از ذرت در کشور به تفکیک استان آمده است .

طرح تولید نشاسته از ذرت (2)

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.