طرح تولید و بسته بندی قهوه بو داده (1)

طرح تولید و بسته بندی قهوه بو داده

قهوه به عنوان یکی از نوشیدنی های مورد علاقه انسان، سال های زیادی است که کاربرد پیدا کرده است و می توان گفت امروزه در همه مناطق جهان استفاده می شود، این نوشیدنی محبوب در کنار نوشیدنی های گرم دیگری مانند چای و انواع هر یک از این دو نوشیدنی، بازار قابل توجهی را در سطح بین المللی رقم زده اندکه در این گزارش به طور خاص وضعیت جهانی تجارت قهوه را بررسی خواهیم کرد. چشم انداز جهانی این تجارت تا سال ۲۰۱۹، روند تولید قهوه در سال های اخیر، مهم ترین بازارهای جهانی این تجارت و مواردی از این دست، اهم محتوای گزارش زیر را شامل می شوند. تجارت قهوه بعد از نفت دومین تجارت بزرگ دنیا به حساب می آید. حتی در برخی کشورهای آمریکای لاتین وزارت قهوه وجود دارد. در تمام دنیا به این کالا به عنوان یک کالای استراتژیک نگاه می شود، در حالی که در ایران قهوه به عنوان یک کالا و نوشیدنی لوکس محسوب می شود. طبق نظر رئیس انجمن قهوه درصورتی که فرآوری قهوه در ایران رونق گیرد سودآوری آن به حدی زیاد است که ظرف کمتر از ۱۰ سال می تواند جایگزین صادرات نفت شود. در حال حاضر حدود هشت شرکت در ایران به صورت ابتدایی و کاملا سنتی به فرآوری قهوه مشغولند. تنها شرکت مولتی کافه به صورت محدود در زمینه صادرات شیر خشک و قهوه فوری، آن هم به کشورهای حوزه آسیای میانه مثل آذربایجان، تاجیکستان… و در حوزه خاورمیانه نیز به کشورهای سوریه، عراق، پاکستان و بنگلادش قهوه فعالیت می کند. اینطور نیست که ایران بتواند در چنین سطحی قهوه تولید و به کشورهای اروپایی صادر کند زیرا این توانایی به هیچ وجه در ایران وجود ندارد. درصد بازار ایران را قهوه های فرآوری داخل تامین می کنند و تنها ۲۰ درصد در این حوزه واردات داریم، آماری که تا پایان سال ۹۴ منتشر شده گویای این است که مصرف روزانه تهران در کافی شاپ ها، هتل ها و رستوران ها حدود دو تن است. شهرهای اصفهان و شیراز ماهانه یک تن و باقی شهرهای کشور نیز ماهانه یک تن مصرف قهوه دارند.

فرآوری و تولید و بسته بندی قهوه بو داده

مهم‌ترین بحث در صنعت فرآوری قهوه ترکیب گونه‌ها و خلق طعم مطلوب از طریق فرآیند بو دادن یا روستینگ است. به طور کلی سه عامل مهم در طعم و کیفیت قهوه موثر است؛ نخستین عامل مهم نژاد، گونه و کیفیت پرورش قهوه است. عامل مهم دیگر فرآیند روستینگ یا بو دادن قهوه است که مهم‌ترین مرحله از مراحل فرآوری قهوه به حساب می‌آید و بالاخره سومین عامل رسیدن به ترکیب مطلوب مصرف‌کننده و مناسب با ذائقه افراد جامعه و بسته‌بندی زیبا، شیک و استاندارد است. در جریان شناخت طعم و ذائقه، مهم‌ترین مسئله مشخص کردن بازار هدف است، چون در جوامع مختلف با توجه به فرهنگ‌های متفاوتی که وجود دارد تمایل به مصرف نوع و طعم خاصی از قهوه رواج بیشتری دارد.

طرح تولید و بسته بندی قهوه بو داده (2)

تولید کنندگان قهوه در جهان

به طور کلی مصرف قهوه در ایران و کشور‌های اسلامی از زمان صدر اسلام و پس از ممنوعیت شراب رواج یافت و تقریبا از قرن نهم میلادی به‌عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار جای خود را باز کرد. ایرانی‌ها در گذشته قهوه را بیشتر به‌صورت یک دم نوش طبیعی که دارای خواص دارویی هم بوده می‌شناختند. مصرف شراب عربی، شراب اسلامی یا همان قهوه روز به روز رو به فزونی می‌یافت تا زمانی که کاشف‌السلطنه با همان داستان معروف خود بذر چای را از هندوستان به ایران آورد و لاهیجان به‌عنوان قطب چای ایران معرفی شد. در حال حاضر اما سرانه مصرف قهوه در ایران ۱۶۹/۰ فنجان در روز است و از این حیث در رتبه ۵۴ جهان قرار دارد. کشور‌های ایتالیا، آلمان، اتریش، اسپانیا، پرتغال و سوییس بزرگ‌ترین کمپانی‌های قهوه دنیا را در اختیار دارند و این در حالی است که کشور‌هایی نظیر برزیل، کلمبیا، استرالیا، هند و اندونزی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تولیدکنندگان قهوه دنیا محسوب می‌شوند و بهترین و پرطرفدارترین قهوه‌های دنیا را تولید می‌کنند و همین امر نشان می‌دهد که کشور‌های دیگر هم می‌توانند بدون آنکه تولید‌کننده عمده قهوه باشند در صنعت فرآوری و بسته‌بندی قهوه سرمایه‌گذاری کنند اگر چه در حال حاضر تمام توجه تولید‌کنندگان و فعالان صنعت قهوه کشور معطوف به بازار‌های داخلی است اما این امر دور از دسترس نیست که روزی بتوان با برند ایرانی قهوه را صادر کرد. آب و هوای ایران مناسب کشت قهوه نیست البته در مناطق جنوبی کشور به دلیل وجود آب و هوای حاره‌ای امکان کشت قهوه وجود دارد اما به خاطر نبود بستر کشت مناسب و آب کافی باید به کلی قید این کار را زد. از طرفی اگر هم امکان کشت قهوه در کشور وجود داشته باشد به گفته بسیاری از کارشناسان این کار توجیه اقتصادی مناسبی ندارد.

شرایط بازار و سود احتمالی بازار بسته بندی قهوه بو داده

فرمولاسیون انحصاری و قیمت بالای تجهیزات پیشرفته در هنر- صنعت فرآوری قهوه سبب شده تا سرمایه‌گذاری برای صادرات این محصول کمی دست نیافتنی و دور از انتظار به نظر برسد اما با این وجود بازار داخلی هم قابلیت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در اختیار صاحبان سرمایه قرار می‌دهد. حمید سرتیپ‌زاده، مدیر فروش شرکت هندپرسو و یکی از فعالان بازار قهوه در گفت‌وگو با «فرصت امروز» گفت: در حال حاضرسالانه حدود ۲۰۰ تن قهوه در کشور مصرف می‌شود که از این میزان حدود ۲۵ درصد به‌صورت محصول نهایی و بسته‌بندی شده از۱۲ کمپانی ایتالیایی، دو شرکت فرانسوی، یک برند امریکایی و یک برند سوییسی وارد کشور می‌شود و مابقی ۷۵ درصد که چیزی حدود ۱۵۰ تن است در داخل کشور و توسط شرکت‌های داخلی فرآوری و بسته‌بندی و به‌عنوان محصول نهایی وارد بازار می‌شود. وی در ادامه افزود: صنایع نان شیرینی و شکلات، مصرف خانگی و مصارف دارویی از عمده‌ترین موارد مصرف قهوه در کشور به شمار می‌آید. سرتیپ‌زاده در خصوص فضای فعلی بازار نیز گفت: با توجه به اینکه طی دو سال گذشته استقبال از مصرف قهوه افزایش چشمگیری داشته و شرایط خوبی بر بازار حاکم شده در حال حاضر فضا برای کار شرکت‌های جدید بسیار مناسب‌تر از گذشته است.

فرآیند اخذ مجوز تولید و بسته بندی قهوه بو داده

قهوه ایران قابلیت صادرات به سایر کشورهای جهان را دارد، اما با این حال وجود قاچاق گسترده در این حوزه یکی از آسیب های سرمایه گذاری این بخش محسوب می شود، طوری که ۱۵درصد قهوه های وارداتی کشور قاچاق می شود. نداشتن کیفیت قهوه های وارداتی، نبود متخصص در این حوزه و عدم شناخت قهوه باعث شده قهوه های مرغوبی در کشور وجود نداشته باشد.
گفتنی است برای گرفتن مجوز در این بخش باید علاوه بر مراجعه به سازمان صنایع، به سازمان غذا و دارو و همچنین سازمان استاندارد رجوع کرد. تجارت قهوه بعد از نفت یکی از پرسودترین تجارت های دنیا محسوب می شود، همین امر می تواند انگیزه های سرمایه گذاری در این بخش را افزایش دهد.
در راستای این صحبت باید یادآور شد علاوه بر هشت شرکت بزرگ تولیدکننده قهوه در ایران، بسیاری از شرکت ها نیز به صورت کارگاهی و در سطح کوچک به فرآوری و بسته بندی انواع قهوه مشغول هستند.

طرح تولید و بسته بندی قهوه بو داده (3)

بررسی و ارایه اطلاعات لازم در زمینه قیمت تولید داخلی و جهانی محصول

پارامترهای مختلفی بر قیمت محصول تأثیر می‌گذارد که برخی از آن‌ها در ذیل شرح داده شده است :
۱-قیمت مواد اولیه مصرفی که یکی از مهم‌ترین هزینه‌های متغییر تولید می‌باشد و نقش عمده‌ای را در تعیین قیمت تمام شده محصول دارد.
۲-منطقه جغرافیایی احداث واحد به خصوص از لحاظ دسترسی به منابع تأمین مواد اولیه و کانون‌های مصرف محصول،‌هزینه‌های مربوطه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
۳-نوع تکنولوژی مورد استفاده از طریق تأثیر بر سرمایه‌گذاری،‌کیفیت محصول تولید شده و میزان ضایعات و… بر قیمت فروش محصول مؤثر است.
۴-هزینه‌های نیروی انسانی مورد نیاز تأثیر مستقیم بر هزینه‌های متغیر تولید و قیمت تمام شده محصول دارد.
۵-ظرفیت تولید واحد بر روی قیمت فروش محصول مؤثر است. به این ترتیب که افزایش ظرفیت تولید از طریق سرشکن نمودن هزینه‌های سربار باعث کاهش قیمت تمام شده محصول می‌گردد.

شرح مختصر فرآیند تولید و بسته بندی قهوه بو داده

هنگامی که قهوه از مزرعه برداشت شد و فرآوری اولیه روی آن انجام شد نوبت به فرآیند رست قهوه ( coffee roasting ) می رسد تا ما بتوانیم از این نوشیدنی دلپذیر استفاده کنیم.بر خلاف اینکه احساس می کنیم فرآیند رست قهوه بسیار ساده است باید بدانید که تمام طعم های مختلفی که از یک نوع دان قهوه استخراج می شود بستگی به عملیات رست قهوه دارد و مدت زمان زیادی طول می کشد تا فردی به یک متخصص رست قهوه تبدیل شود.با قهوه ایلیا همراه باشید.

فرآیند رست قهوه coffee roasting
رست قهوه یک نوع هنر است چرا که شما باید کاملاً مراقب قهوه باشید و فقط چند ثانیه غفلت می تواند منجر به خراب شدن قهوه شود.بعد از رست قهوه نام های زیادی برای درجه قهوه ی رست شده وجود دارد که باعث سر در گمی خریداران می شود ولی در استاندارد کلی قهوه بعد از رست در ۴ درجه تقسیم بندی می شود که آنها عبارتند از : لایت ( light ) , مدیوم ( medium ) , مدیوم-دارک ( medium-dark ) , دارک ( dark ) دو راه اصلی و به رسمیت شناخته شده برای رست قهوه وجود دارد.سمعی و بصری.منظور از سمعی این است که کیفیت رست توسط تعداد ترک قهوه ( صدای ترق و تروق قوه در هنگام رست ) در درجه حرارت مختلف سنجیده می شود و منظور از بصری مشاهده تغییر رنگ قهوه در درجه حرارت مختلف در هنگام رست قهوه است.

مراحل رست قهوه
گام ۱ : مرحله اول گرماگیر است و قهوه در دمای ۲۰۰ تا ۳۲۹ درجه فارنهایت یعنی ۸۶ تا ۱۶۵ درجه سانتیگراد قرار دارد . قهوه سبز به آرامی خشک شده و رنگ آن تبدیل به یک رنگ زرد می شود و بوی گیاهی مرطوب شبیه به بوی نان تست و یا ذرت بو داده از دانه ها فضا را پر می کند .

گام ۲ : مرحله ی دوم که اغلب به آن ( first crack ) یا ترق و تروق اول می گویند و قهوه در دمای ۳۲۹ تا ۴۰۱ درجه فارنهایت یعنی ۱۹۶ تا ۲۰۵ درجه سانتیگراد قرار دارد و دانه ها ۵ درصد از وزن خود را از دست می دهند و اندازه ی آنها ۲ برابر می شود.درجه رست قهوه در این مرحله را لایت ( light ) می نامند.نام دیگر این درجه رست Cinnamon Roast است.

گام ۳ : در این مرحله درجه حرارت از ۲۰۵ به ۲۲۰ درجه می رسد و تغییر رنگ از قهوه ای روشن تا قهوه ای متوسط در دانه ها بوجود می آید و قهوه حدود ۱۳ درصد از وزن خود را از دست می دهد.درجه رست قهوه در این مرحله را مدیوم ( medium ) می نامند.نام های دیگر این درجه رست American Roast و City Roast است.

گام ۴ : در این مرحله قهوه در دمایی بین ۲۲۰ تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد قرار دارد و رنگ آن قهوه ای تیره است و نشانه هایی از ترک دوم ( second crack ) به گوش می رسد که ترکیدن دانه ها سریعتر و بیشتر از ترک اول است و روی قهوه کمی روغن مشاهده می شود.به این درجه از رست قهوه مدیوم-دارک ( medium-dark ) گفته می شود و نام های دیگر این درجه از رست Vienna Roast یا Full City Roast است.

گام ۵ : در این مرحله قهوه در دمایی بین ۲۳۰ تا ۲۴۵ درجه سانتی گراد قرار دارد و رنگ قهوه کاملاٌ تیره می شود و روغن روی سطح دانه را می پوشاند.به این درجه از رست قهوه دارک ( Dark ) گفته می شود.نام های دیگر این درجه رست French Roast و Italian Roast است.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید و بسته بندی قهوه بو داده

۱. دانه قهوه بوداده شده : ۱۵۴۹۴۱۲۳۰۲

چشم انداز بازار جهانی بسته بندی قهوه بو داده تا سال ۲۰۱۹

از آنجایی که قهوه به عنوان یک نوشیدنی روزانه توسط بسیاری از مردم جهان مصرف می شود، روند رشد این تجارت نیز در سال های آتی قابل توجه خواهد بود. وفور روزافزون کافی شاپ ها، دایر شدن مراکز فروش قهوه به صورت عمده، تغییر ذائقه مردم جهان نسبت به مصرف این نوشیدنی، قیمت تقریبا مناسب آن و… از جمله عوامل رشد بازار قهوه به شمار می روند که به خصوص در سال های اخیر این روند رشد کاملا در تحقیقات علمی اقتصادی مشهود است.
محققان اقتصادی پیش بینی کرده اند که بازار جهانی این ماده مصرفی در فاصله سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ حدود ۴.۷درصد رشد داشته باشد. جالب است بدانید رشد قهوه در سال های اخیر نیز بسیار جالب توجه بوده و روند رشد رو به جلویی داشته است، به طوری که طبق آمار ارائه شده، در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ میزان رشد سالانه قهوه ۹.۱درصد افزایش داشته است که این رقم نشان دهنده مصرف بالای این محصول و افزایش تقاضای جامعه جهانی نسبت به آن بوده است.

طرح تولید و بسته بندی قهوه بو داده (4)

بازار جغرافیایی قهوه بو داده

بازار جهانی قهوه در سال های اخیر در انحصار کشورهای خاصی بوده است، انتظار می رود که در سال های آتی تغییرات قابل توجهی پیدا کرده و برخی دیگر از کشورهای جهان نیز وارد عرصه این بازار شوند. اگرچه مصرف قهوه در همه نقاط جهان معمول است، اما در این میان برخی از کشورها بیشترین میزان سهم را در بازار این تجارت از آن خود کرده اند، طبق نظر محققان اقتصادی، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگ ترین بازارهای قهوه جهان به شمار می روند. همچنین این در حالی است که برخی از کشورهای جهان مانند کنیا، پاناما، سنگال، مراکش و بولیوی بالاترین میزان رشد را در بازار قهوه در طی سال های آتی خواهند داشت.جالب است بدانید پیش بینی می شود میزان رشد قهوه در کشورهای مذکور به قرار زیر باشد: کنیا ۲۱.۶درصد؛ سنگال ۱۸.۷درصد؛ پاناما ۱۸.۲درصد؛ مراکش ۱۴.۸درصد و بولیوی ۱۲.۷درصد. این افزایش رشد نشان دهنده رشد و پویایی قابل تاملی است که در سال های نه چندان دور، تجارت جهانی قهوه را در سطح جهان پرتحرک تر و پویاتر خواهد کرد.

سهم انواع مختلف قهوه در بازار جهانی این محصول

قهوه به صورت های مختلفی در بازار جهانی عرضه می شود و انواع متفاوتی مانند قهوه بو داده، قهوه بدون کافئین، کنسانتره قهوه، عصاره های قهوه و قهوه دارای اسانس را تشکیل می دهد. هر یک از انواع فوق نیز سهم مختلفی را در بازار جهانی این محصول از آن خود کرده اند. طبق آمار موجود، قهوه بوداده و بدون کافئین حدود ۴.۴ درصد از سهم بازار قهوه را به خود اختصاص داده است و این درحالی است که سهم قهوه های کنسانتره، عصاره قهوه و اسانس های قهوه در مجموع ۳۱.۳درصد برآورد شده است. همچنین ترکیبات مختلف قهوه نیز سهم متفاوتی از این بازار را به خود اختصاص داده اند، به عنوان مثال قهوه بونداده و بدون کافئین ۸.۴درصد و قهوه بوداده بدون کافئین ۳.۲درصد سهم را در این بازار از آن خود کرده اند.

وضعیت واحد های فعال تولید و بسته بندی قهوه بو داده

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولیدکننده و بسته بندی قهوه بو داده در کشور به تفکیک استان آمده است .

طرح تولید و بسته بندی قهوه بو داده (6)

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید و بسته بندی قهوه بو داده

ظرفیت تولید سالیانه : ۲۰ تن
نرخ برابری دلار : ۱۴۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۱۰۰۰ مترمربع
زیربنای ساختمان ها : ۴۱۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۴ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۹۰۰ میلیون تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۴۲۰ میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : ۴۲ درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)