طرح تولید پودر میکا

میکا نامی است که بر گروهی از کانی های سنگ پدیدآر ، نهاده شده است . کانی های میکا عبارتند از : میکای سفید – فلوگوپیت – میکا سیاه – لپیدولیت . چون ممکن است در تلفظ این اسم ها دچار اشکال شوید از این رو ما ترجیح دادیم که برای همه لفظ میکا را بکار ببریم. تمام انواع میکا هر چند از فلزات مختلفی تشکیل شده اند ولی همه شبیه به یکدیگرند . تمام انواع « میکا » را می توان به صورت ورقه های نازکی در آورد ، چون خیلی نرم هستند و به آسانی با ناخن خط بر می دارند.
همه ی میکا ها نوعی کریستال بوجود می آورند که به لحاظ رنگ گوناگون است . یعنی آنکه به ترتیب از بی رنگ شروع شده به رنگ های سبز ، قرمز ، قهوه ای و سیاه در می آید. میکا در بیشتر سنگ های موجود در قشر زمین یافت می شود.
میکا بخش مهمی از سنگ های آذرین می باشد . لابد به خاطر دارید که سنگ های آذرین از سرد شدن مواد گداخته ، تشکیل شده اند . پس میکا نیز همین گونه پدید آمده است .
گاهی برخی از مواد معدنی در شرایط خاصی تبدیل به میکا می شوند .این عمل را متامورفیزم یا دگردیسی می نامند و مقصود تغییراتی است که در مواد معدنی بر اثر حرارت ، فشار و آب بوجود می آید. برای اینکه میکا را جهت استفاده ی تجاری آماده کنند آنرا ورقه ورقه کرده سپس به اندازه و ضخامت های مورد نظر در می آورند.
« میکا » عایق خوبی است ، الکتریسیته و گرما از آن عبور نمی کند . بنابراین ، می بینید چقدر در ساختن وسایل الکتریکی و مواد آتش ناگیر مفید می باشد . شما هم اکنون در منزل خود حتماً مقداری میکا در اطوی برقی ، سرپیچ لامپ و در دستگاه نان برشته کن دارید .ضمناً این را هم بدانید که قبل از اختراع شیشه ، ورقه های میکا را برای روشنایی پنجره ها به کار می بردند .
میکا را میتوان بعنوان یکی از مهمترین مواد بکار گرفته در پیشرفت تکنولوژی (مخصوصا صنایع الکترونیک) در حال و آینده نام برد. این کانی به صورت های ورقه ای یا بصورت دانه های ریز و فلسی در صنعت به کار می برند. کاربردها: خشک کننده و پوشش دهنده، دیوارهای سیمان گچی (افزایش مقاومت دیوار)، منبسط کننده ماده رنگی، بلکا، حفاری نفت (پوشش دهنده ترک ها و خلل و فرج ها)، الکترودهای جوشکاری، کاغذ سازی، تولید لاستیک، پلی پروپیلن، آجر نسوز، کوره های ذوب ریخته گری، فولادسازی (منبع تهیه لیتیوم)، ساخت وسایل اپتیک (عدسی)، زیور آلات، دیوار عایق حرارتی، پلاستیک سازی، علاج برخی بیماریهای پوستی، چسبنده ها، تولید کاغذ میکا (میکای مصنوعی)، صنایع کشاورزی و …

انواع میکا

مسکوویت – میکا برپایه پتاسیم، معمولا بدون رنگ تاسبز کمرنگ
فلوگوپیت – میکا برپایه منیزیم که به رنگ زرد تا قهوه ای تیره می باشد.
ورمیکولیت – بیوتیت آبدار که به صورت فلس های برنزه – زرد یافت می شود.
لپیدویت – میکا برپایه لیتیم با ته رنگ متمایل به بنفش
میکاهای دیگر، باارزش تجاری کمتر شامل زینوالدیت (میکا برپایه لیتیم – آهن) که خاکستری تاقهوه ای است. بیوتیت (میکای سیاه برپایه سیوم – آهن)
ورسکوئلیت (میکای وانادیم – پتاسیم- منیزیم ) است که میتواند سبز تا قهوه ای باشد.

 

انواع میکا از نظر ظاهر

سوزنی
پولکی

کاربرد پودر میکا در صنایع مختلف
صنایع رنگ سازی

کیفیت و خصوصیات نوری و مکانیکی رنگ به مواد پر کننده بستگی دارد و پودر میکا به عنوان این مواد موجب افزایش میزان نور انعکاسی شده در نتیجه رنگ براق می شود.
پودر میکا غلظت رنگ را افزایش می دخد که این امر موجب پوشش یکنواخت جسم رنگ شده و سهولت استفاده از آن می گردد.
همچنین رطوبت، سایش، نور و مواد آلی موجب فرسوده شدن رنگ و نور فرابنفش باعث اکسید شدن آن می شود پودر میکا سبب افزایش مقاومت رنگ در مقابل رطوبت و جذب نور فرابنفش و محدود شدن تخلخل و در نتیجه بالا رفتن مقاومت فرسایشی رنگ می گردد.

صنایع لاستیک سازی

پودر میکا در این صنعت به منظور افزایش مقاومت مکانیکی، افزایش مقاومت حرارتی، افزایش مقاومت کششی، افزایش مقاومت سختی، افزایش ضریب شکل پذیری و خاصیت دی الکتریک استفاده می‌شود.

صنایع کاغذ سازی

خصوصیات کاغذ توسط مواد پرکننده کنترل می شود که به میزان ۲ تا ۴ درصد به دیگر مواد اضافه می شوند.
مواد پر کننده صفجه ای میکا موسکوویت باعث براق شدن کاغذ و مواد پرکننده رنگی، سبب مات شدن رنگ کاغذ می گردد.
همچنین پخش جوهر به شکل و اندازه ذرات میکا بستگی دارد.
این ذرات میزان جذب جوهر را کاهش می دهند.

صنایع لنت سازی

در گذشته از آزبست به عنوان مواد پرکننده در لنت و دیسک استفاده می شد.
سرطان زا بودن ترکیبات آزبست بر هیچ کس پوشیده نیست و تمام کشورهای دنیا اذعان دارند، افرادی که به طور مداوم با آزبست و ترکیبات حاوی این کانی در تماس هستند دچار عوارض و بیماری های لاعلاجی مانند سرطان می شوند.
هنگام ترمزهای شدید و زمانی که بوی لنت ترمز استشمام می شود ، در واقع ذرات آزبست موجود در لنت در هوا پراکنده و با تنفس وارد ریه ها می شود.
بنابراین برای کم کردن اثرات مخرب زیست محیطی از میکا در لنت استفاده می شود.
این امر علاوه بر کاهش این اثرات موجب افزایش آثار اصطکاکی، افزایش مقاومت مکانیکی و حرارتی و جلوگیری از خوردگی سریع صفحه لنت و دیسک و بالا بردن استحکام آن می شود.

ساخت پوششهای دیوار و کف

کیفیت ، خصوصیات نوری و مکانیکی کف پوش به مواد پرکننده بستگی دارد.
میکا موجب انعکاس بیشتر نور و در نتیجه افزایش براقیت کفپوش می شود.
رطوبت، سایش، نور، مواد آلی و نور ماوراء بنفش موجب فرسوده شدن دیوار پوش و کف پوش ها می‌شود.
میکا سبب افزایش مقاومت آنها در مقابل رطوبت، نور، سایش و مواد اسیدی و جذب نور فرابنفش و محدود شدن تخلخل ‌شده در نتیجه مقاومت فرسایشی را افزایش می‌دهد.
این پودر به صورت فله و یا در بسته بندی های ۲۵ کیلویی در فروشگاه نسوزآوران آترا قابل عرضه می باشد.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید پودر میکا

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک پودر میکا ۲۶۹۹۴۱۲۳۳۸

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید پودر میکا

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی پودر میکا ۲۵۲۵۱۰۹۰ / ۲۵۲۵۲۰ میباشد.

وضعیت واحد های فعال تولید پودر میکا

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید پودر میکا در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات پودر میکا

نمودار واردات و صادرات پودر میکا در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

 برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

نکته مهم

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)