طرح تولید یونو پانل (1)

طرح تولید یونو پانل

در ابتدای سال ۱۹۵۰ بعنوان ترموپلاستیک انبساطی معرفی گردید . با این حال، تا بعد از جنگ جهانی دوم تجاری نشد . فرایند تولید تجار ی این ماده بر پایه اکستروژن مخلوط پلی ستایرن و پک عامل پفزای با نقطه جوش پایین که در دمای فرآیند مذاب پلیمر، منبسط می شود بوده است که ساختار سلولی ایجاد شده بعد از سرد شدن، در پلیمر باقی می ماند. یونو پانل سیستمی سازه ای مرکب از پانلهای پلی استایرن سه بعدی است که دو طرف آن با شبکه فولادی و پوسته بتن پوشانده شده است و میتوان از آن برای ساختارهایی که بار و فشار را تحمل میکنند در بسیاری از ساختمانها استفاده کرد .

کاربرد یونو پانل

کاربردهای یونو پانل خیلی متنوع نیست. این محصول بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان به خود اختصاص داده است. در صنعت ساختمان این محصول به عنوان عایق جهت عایق بندی دیواره های ساختمان ها خصوصا دیواره های مربوط به سرویس های بهداشتی می باشد. از آنجائی که این محصول در مقابل آب با دوام است و به راحتی از بین نمی رود لذا در عایق بندی سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این محصول در بسته بندی هایی که نیاز به مقاومت در برابر رطوبت دارند و همچنین بسته بندی دستگاه های بزرگ صنعتی استفاده می شود. یونو پانل همچنین بعنوان تابلوهای مخصوص اطلاع رسانی در مراکز آموزشی اعم از مدارس، دانشگاه ها، مراکز آموزش زبان، آموزشگاه های رانندگی، مجتمع های آپارتمانی، ادارات دولتی و غیردولتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

طرح تولید یونو پانل (2)

اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز

یونو پانل ها دارای اهمیت فوق العاده ای در دنیای امروز هستند، بدین معنی که این محصول با توجه به اهمیت عایق کاری های صوتی و حرارتی و ضد آب بودن در ساختمانها از اهمیت فوق العادهای برخوردار است. بطور خلاصه می توان گفت که این محصول به علت سبکی، عایق بودن صوتی و حرارتی تقریبا جایگزین مواد دیگر مورد استفاده در صنعت ساختمان گردیده است.

کشورهای عمده تولید کننده یونو پانل

یونو پانل در فرآیندی کاملاً فیزیکی تولید می شود و عمدتاً محصولاتی سبک و حجیم هستند. به همین علت، واحدهای صنعتی در مناطقی احداث می شوند که به مراکز مصرف نزدیک باشند. به همین دلیل، واردات و صادرات برای این محصول صورت نمی گیرد. همچنین، آمار دقیقی در خصوص ظرفیت، تولید و مصرف یونو پانل در مناطق مختلف جهان وجود ندارد. بر پایه اطلاعات موجود برای پلی استایرن انبساطی تنها می توان روند رو به رشدی را برای کاربرد این محصول در نظر گرفت. اکثر کشورهای تولید کننده پلی استایرن انبساطی، تولید کننده این محصول نیز می باشند. کشورهای بزرگ تولید کننده پلی استایرن عبارتند از : آمریکا، چین، آلمان، فرانسه، کره جنوبی، سنگاپور و ژاپن. در این کشورها به میزان نیاز پلی استایرن انبساطی تبدیل به یونوپانل می شود. آمار دقیقی در دست نیست ولی حدود ۲۵ % پلی استایرن انبساطی برای تولید یونوپانل استفاده می شود که حدود ۱ میلیون تن می باشد.

طرح تولید یونو پانل (3)

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید یونو پانل

۱. ورق و صفحه از پلی استایرن معمولی : ۲۵۲۰۵۱۲۴۰۲
۲. ورق و صفحه پلی استایرن انبساطی : ۲۵۲۰۵۱۲۴۰۴

شرایط واردات یونو پانل

عرضه و تقاضای جهانی و منطقه ای یونوپانل متداول نیست . در سالهای گذشته نیز پلی استایرن انبساطی مناسب برای تولید یونوپانل بعنوان ماده اولیه به کشور وارد شده است و در واحدهای صنعتی، یونوپانل تولید شده است . پیش بینی می شود با وجود مصرف رو به رشد یونو پانل در کشور و عدم تامین ماده اولیه در داخل کشور، واردات ماده اولیه این محصول در سالهای آینده افزایش یابد.

طرح تولید یونو پانل (4)

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)