طرح سرویس دوره ای آنلاین خودرو

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و به‌کارگیری اون در راستای راحتی و آرامش بیشتر افراد، استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خدمات آنلاین، کار رو برای شما آسون کرده و دیگه در هرجایی که باشید، با چند کلیک کارتون راه می‌افته. اپلیکیشن تعمیر خودرو یکی از این تکنولوژی‌های پرطرفداره.‌

فواید و معایب سرویس دوره‌ای خودرو

فایده انجام فعالیت‌های تعمیر و نگهداری مبتنی بر زمان(همان سرویس دوره‌ای)، این است که نیاز به کارهای اضافی برای تصمیم‌گیری در مورد سرویس‌دهی را به کلی از بین می‌برد. به این معنا که شما شاید دقیقاً ندانید چه زمانی باید روغن ماشین را عوض کنید و یا این‌که اصلاً نمی‌دانید چرا باید کلیه قسمت‌های مکانیکی خودرو در زمان‌های خاصی چک شود. اگرچه هزینه‌های اولیه سرویس دوره‌ای ممکن است به نظر زیاد برسد، اما این نوع خدمات از هزینه‌های بلند‌مدت می‌کاهد. استفاده از سرویس‌های دوره‌ای به معنای این است که شما ماشین خود را از نظر سلامت مکانیکی بیمه کرده‌اید. همچنین، خدمات دوره‌ای خودرو بیشتر به داده‌های زمانی و تجزیه و تحلیل متکی است.

نکته منفی در سرویس دوره‌ای، خطر انجام فعالیت‌های غیرضروری است. تخمین زده می‌شود که تا ۳۰٪ کارهای پیشگیرانه برای سلامت خودرو بیش از نیاز واقعی انجام می‌شود. برخی از نمایندگی‌ها فواصل زمانی را کاهش می‌دهند. برای مثال، تست باتری حداکثر برای دو بار در سال آن هم برای افرادی که به‎طور مداوم با خودروی خود کار می‌کنند ضروری است؛ اما نمایندگی طرف قرارداد شما ممکن است به جای دو بار در سال، چهار بار در سال را تعیین کند. این مقدار بیش از حد مجاز است، و هدف از این کار تنها می‌تواند دریافت هزینه بیشتر از افراد باشد.

چرا باید سرویس های دوره ای خودرو را انجام دهیم؟

برای تعمیر و نگهداری صحیح خودرو نکات زیادی وجود دارد؛ اما انجام سرویس های دوره ای خودرو مهم ترین اصل در زمینه ی تعمیر و نگهداری صحیح خودرو می باشد. با انجام این سرویس ها از بروز مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه های سنگین جلوگیری می شود و می توان عمر مفید خودرو را بالا برد.

قطعات خودرو از اقلام و اجزای مختلفی تشکیل شده اند که باید هر چند وقت یکبار تعویض یا تعمیر شوند؛ بنابراین با انجام سرویس ها در زمان های مختلف می توانید این قطعات را به طور مدوام بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض کنید. از جمله مهم ترین قطعات و اقلام خودرو که لازم است در سرویس های دوره ای مورد بررسی قرار گیرند، می توان به روغن موتور، فیلتر روغن، فیلتر هوا، باد لاستیک ها، تسمه ها، تسمه تایم، مایع خنک کننده، شمع ها، فیلتر سوخت و … اشاره کرد.

توجه به زمان انجام سرویس های دوره ای خودرو، امری بسیار مهم و ضروری در اجرای سرویس های دوره ای است که حتما باید مدنظر داشته باشید.

ماشین آلات و تجهیزات طرح سرویس دوره ای آنلاین خودرو

ماشین آلات و تجهیزات طرح سرویس دوره ای آنلاین خودرو شامل خرید موتورسیکلت های مناسب جهت سرویس کاران و خرید تجهیزات و ادوات مورد نیاز سرویس کاران که در باکس های موتورها تعبیه می شود که شامل : باکس سه تیکه، پمپ مکنده روغن موتور ، شیلنگ متصل مکنده ، باطری با تجهیزات ، دستگاه تنظیم باد با پاور بانک همراه ، کابل اتصال باطری ، ست کامل آچار بکس ، ست کامل آچار یکسر رینگی ، ست کامل آچار آلن ، ست کامل پیچ گوشتی و غیره می باشد.

مزایای استفاده از اپلیکیشن تعمیر خودرو در محل

اگر اتومبیل شخصی دارید، حتما برای شما هم پیش اومده که ساعات طولانی در صف‌های تعمیرگاه‌ها یا نمایندگی‌های خودرو‌ معطل شده باشید؛ صرف‌نظر از این‌که انرژی زیادی از شما گرفته می‌شه، زمان زیادی از ساعات مفید روز رو از دست خواهید داد. اگر از هزینه‌هایی بگذریم که با توجه به ترافیک و شلوغی‌ خیابون‌ها متحمل می‌شید، این کار بسیار حوصله‌سر بر و طاقت‌فرساست. حالا تصور کنید شما بدون صرف هزینه‌ی اضافی در منزل و محل کارتون، با خیال راحت نشسته باشید و تمام مراحل تعمیر خودرو شما در حال انجام باشه؛ امروزه با استفاده از اپلیکیشن‌های تعمیر خودرو این کار به‌راحتی انجام می‌شه و خیلی از مشکلات تعمیر خودرو از سر راه برداشته شدند.

انواع خدمات تعمیر خودرو

از جمله خدمات تعمیر خودروی می توان به موارد زیر اشاره کنیم:
سوخت رسانی
مکانیکی
برق و باتری
تعویض روغن در محل
شیشه دودی
تعویض شمع و وایر
تعویض لنت ترمز
سیستم صوتی و تصویری

جذاب‌ترین خدمات آنلاین خودرو کدامند؟

در این نظرسنجی از مخاطبین در مورد جذاب‌ترین خدمات خودرو در محل پرسیده شد. تعمیر و سرویس فوری در محل با حدود ۳۶ درصد بیشترین جذابیت را در بین خدمات آنلاین خودرو در محل داراست. پس از آن تحویل بنزین در محل با ۲۶٪ و کارشناسی فنی خودرو در محل با ۲۰٪ نظرات قرار گرفته‌اند.

و در نهایت ۱۸ درصد مخاطبین کارواش در محل را خدمت جذاب می‌دانند. در صورتی که به چیدمان خدمات جذاب از نگاه مشتریان بنگریم تا حدودی از نیازهای اساسی تا نیازهای مشعوف ساز مرتب شده است.

بررسی سرویس دوره‌ای خودرو

می‌خواهید خودروی شما بدون نقص کار کند و در آینده برای تعمیر و نگهداری از آن کمتر هزینه کنید؟. تعمیر و نگهداری منظم از اتومبیل ضمن اطمینان از حفظ ارزش فروش آن، به بهینه‌سازی عملکرد، اطمینان از ایمنی و دوام خودرو کمک می‌کند.

در نتیجه با انجام این سرویس های دوره ای علاوه بر آنکه به طور مدوام ایرادات خودرو بررسی می شوند و می توان به سرعت قطعات معیوب را تعویض یا تعمیر کرد، می توان عمر خودرو و بازده ای موتور را نیز افزایش داد.

با انجام سرویس ها به راحتی می توان از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرد و هزینه های تعمیر خودرو را کاهش داد؛ زیرا همانطور که می دانید قطعات مختلف خودرو زنجیروار به یکدیگر متصل شده اند و در صورت عملکرد نادرست یکی از این قطعات، عملکرد سایر قطعات نیز مختل می شود و می تواند عواقب بدی را به دنبال داشته باشد.

چه شاخصی در انتخاب اپلیکیشن تعمیرات در محل خودرو برای مشتریان مهم‌تر است؟

در این نظرسنجی برای ۳۵ درصد مخاطبان اصل بودن و کیفیت قطعات مهم‌ترین شاخص است، در درجه بعد حفظ امنیت و اطمینان به تعمیرکار با ۲۸٪ و شفاف بودن و تناسب نرخ با حدود ۲۶درصد مهم‌ترین شاخص‌های مشتریان هستند. سرعت رسیدن و زمان انجام کار در نظر ۱۰ درصد مخاطبان مهم‌ترین شاخص انتخاب است. از این روی می‌توان اصلی‌ترین دغدغه‌های مشتریان خدمات آنلاین را به ترتیب مشاهده کرد.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح سرویس دوره ای آنلاین خودرو

ظرفیت خدمات سالیانه : ۱۵ هزار سرویس
نرخ برابری دلار : ۲۰۰۰۰ تومان
زیربنای پشتیبانی : ۱۲۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۵ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۲۰۰ میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : ۴۰ درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

درخواست تهیه طرح توجیهی

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)