معرفی مشاغل خانگی بخش کشاورزی؛ قوانین، دستور العملها و فرصت های کسب و کار

امروزه كسب و كارهاي خانگي به عنوان راهكاري مهم براي ايجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب مي گردند. قابليت انجام اين نوع كسب و كار در «منزل» سبب ايجاد مزاياي بسياري براي شاغلين آن ها مي شود، كه از جمله مي توان به ايجاد توازن بين مسئوليت خانوادگي زنان و اشتغال آنان، حذف هزينه هاي مربوط به خريد، رهن و اجاره كارگاه و اياب و ذهاب، استفاده از نيروي كار ساير اعضاي خانواده و ايجاد زمينه هاي كار خانوادگي، امكان انتقال تجارب از طريق آموزش غيررسمي به شيوه استاد- شاگردي بين اعضاء خانواده و… اشاره نمود.
بايد توجه داشت كه در ساليان اخير به دليل تحولات عظيم در بخش فناوري اطلاعات در جهان و ايجاد مشاغل جديد، امكان اشتغال خانگي براي بسياري از افراد در زمينه هاي IT نيز فراهم گرديده است. اين مشاغل كه روزانه در سراسر جهان تعداد آن ها رو به فزوني و تنوع مي باشد اين امكان را فراهم مي آورد تا افراد بتوانند در محيط خانه با استفاده از رايانه و وسايل جانبي مورد نياز، به انجام كسب و كارهاي گوناگون در اين حوزه بپردازند.
در این نوشتار یکی از راه‌های ایجاد اشتغال خانگی آموزش داده شده و ماشین‌آلات مربوط به این قبیل از مشاغل خانگی معرفی شده است. نویسنده ایجاد ایجاد اشتغال خانگی در بخش کشاورزی را با راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک، گامی مؤثر در کارآفرینی و ایجاد امنیت غذایی عنوان کرده و با توجه به افزایش جمعیت و نیز بحران اشتغال در جامعه، ایجاد چنین کارگاه‌هایی و حمایت دولت و تلاش بخش خصوصی در این زمینه را امری ضروری خوانده است.

کتاب معرفی مشاغل خانگی بخش کشاورزی؛ قوانین، دستور العملها و فرصت های کسب و کار را از اینجا دانلود نمائید: