طرح تولید نان صنعتی

نان بعنوان یکی از ارکان اصلی تأمین احتیاجات غذایی انسان در طول تاریخ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. بشر از بدو شروع دوره کشاورزی گندم را به عنوان محصول اصلی کشاورزی کشت می کرده و هر روزه سعی در تکامل این راه داشته است و همواره در خلال کاشت و برداشتهای متعدد اصلاح بذر و مکانیزه کردن را مد نظر داشته و خواهد داشت . در سالهای اخیر گندم بعنوان یک ماده غذایی اصلی ارزشی بالاتر از دیگر مواد اولیه پیدا کرده است . نقش نان در تغذیه، تأمین انرژی و مواد غذایی منجمله تیامین است . در چند سال اخیر مصرف نان به دلایل متعدد منجمله بالا رفتن هزینه سایر مواد غذایی افزایش قابل ملاحظه ای یافته است . بدیهی است با توجه به محدودیت منابع و عدم امکانات تأمین مواد غذایی می بایست جهت رفع نیازهای تغذیه ای مرد م بویژه اقشار کم درآمد از ساده ترین روش جهت تأمین مواد موردنیاز آنها استفاده گردد . یکی از این راهها تهیه نان های مخصوص و غنی شده با پروتئین ، املاح و ویتامین ها می باشد.
نان هاي صنعتي ضايعات بسيار كم و ناچيزي در مقابل ديگر نان ها دارندو كاملا مورد استفاده قرار مي گيرند. نان هاي صنعتي به دليل كيفيت بالاي پخت، تنوع گسترده محصول و ماندگاري مناسب و از همه مهمتر انجام مرحله كامل تخمير در خميرآنها از جايگاه غذايي مناسبي برخوردارند. نان هاي موجود در بازار مصرف ايران به دليل عدم انجام تخمير موجب بروز مشكلاتي در بدن مي شوند كه يكي از آنها جلوگيري از جذب روي در بدن است كه كمبود آن موجب كوتاهي قد مي شود.
در شرايط فعلي آرد مورد نياز نانوايي هاي سنتي به قيمت ناچيزي در اختيار آنها قرار مي گيرد اما كارخانجات نان صنعتي كه قرار است در كشور توسعه يابند آرد را با قيمت واقعي دريافت خواهند نمود. قيمت يارانه اي و ناچيز آرد در كشور موجب بروز سوء جريانات متعددي از جمله قاچاق و فروش در بازار آزاد شده است. توزيع آرد يارانه اي موجب تشكيل ادارات توزيع و نظارت دولتي شده كه با پرسنل و امكاناتي كه در اختيار دارند، آنها نيز هزينه بر بيت المال تحميل مي نمايند.


حدود 7 الي 12درصد هزينه توليد نان مربوط به هزينه آرد مي باشد و بقيه هزينه ها مربوط به نيروي انساني، فضاي كار، بيمه و ماليات و… است و چنانچه هزينه هاي ديگر كاهش يابد افزايش قيمت آرد اثر چنداني بر قيمت نان نخواهد داشت. كارخانجات توليد نان صنعتي به دليل برخورداري از امتيازات زير قادر خواهند بود نيازجامعه را بشكل مطلوب پاسخ گويند:
1- توليد انبوه نان در هر روز و ارائه به بازار مصرف
2- تنوع بسيار گسترده محصولات براي سلايق مختلف
3- انجام مرحله كامل تخمير خمير نان
4- كم بودن هزينه نيروي انساني به نسبت توليد انبوه
5- كم بودن هزينه مصرف انرژي به نسبت توليد
6- انجام توليد انبوه در فضاي نسبتا كم و در نتيجه كم بودن هزينه اجاره مكان استقرار
7- نداشتن دور ريز نان توليدي و جلو گيري از اسراف 750ميليارد توماني در سال

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید نان صنعتی

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک صفحه و ورق پی وی سی فومیزه : 2520512741

نام محصول کدآیسیک
نان جوی حجیم 1541412303
نان ذرت حجیم 1541412304
نان چاودار حجیم 1541412305
نان سویا حجیم 1541412306
کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید نان صنعتی

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی انواع نان حجیم : 19059090

كالاي جايگزين:

با توجه به نوع مصرف کالا مشاهده می گردد که کالای دیگری نمی تواند جانشین این محصول گردد . البته انواع نان های سطحی نظیر نان لواش، نان سنگگ، نان بربری، نان تفتان و … را می توان به عنوان کالای جانشین معرفی نمود، اما بهتر است برای این محصول جانشینی متصور نشویم.

وضعیت بازار و مشتریان نان صنعتی:

در بررسي ها مشخص شد كه هر فرد در استان تهران در ماه 608 گرم لواش، 312 گرم بربري، 192 گرم سنگك ماشيني، 121 گرم سنگك، 99 گرم تافتون، 17 گرم نان حجيم ضايع مي كند. بطور معدل ضايعات نان توسط هر فرد در استان تهران 1350 گرم است. يعني يك خانواده 5 نفره در ماه حدود 7 كيلو گرم دور ريز نان دارد كه در ماه هزينه اي حدود 1500تومان به بيت المال تحميل مي كند.
دولت مي تواند جهت فرهنگ سازي و اقدام اصلاحي به همه پادگانها، مراكز علمي و آموزشي، ادارات، شركتها، نهادها و سازمانهاي وابسته اعلام نمايد تا در رستورانها از نان صنعتي استفاده كنند و آن را به قيمت تمام شده ارائه نمايند و در فيش حقوق آخر ماه بخشي از هزينه نان لحاظ گردد. همچنين دولت در مرحله واقعي كردن قيمت نان مي تواند كوپن پول نان در اختيار مردم قرار دهد تا آنها با استفاده از اين كوپن پول هر نوع ناني كه علاقه دارند خريداري نمايند. نان صنعتي به عنوان غذاي اصلي مي تواند بخش قابل توجهي از نيازهاي غذايي را تامين نمايد و قشر كم درآمد نيز از آن استفاده بيشتري خواهد داشت.
هدفمند كردن يارانه هاي نان موجب جلوگيري از اسراف روز افزون نان خواهد شد و دولت از محل جلوگيري از اين اسراف بزرگ قادر به انجام برنامه هاي مهم توسعه اي و اشتغال زا از قبيل ساخت سالانه يك كارخانه بزرگ صنايع فولاد، ساخت سالانه 700الي 800 كيلو متر خط ريلي پر سرعت، نصب تجهيزات آبياري قطره اي و باراني در ده ها هزار هكتار زمين وباغ و ده ها طرح بزرگ اقتصادي كه علاوه بر اشتغال زايي گسترده ارزش افزوده قابل توجهي براي كشور به دنبال خواهد داشت.

مزایای صنعت نان در ایران

وجود تفاوت‌های اساسی در بین نان‌های صنعتی و سنتی، یکی از مهم‌ترین چالش‌های صنعت نان طی سال‌های گذشته بوده است. اینکه چند درصد از سنتی‌ها یا چند درصد از صنعتی‌ها از بازار سهم دارند همواره محل بحث و بررسی فعالان این بخش از صنعت کشور به شمار می‌رفته است. در حقیقت تولید نان صنعتی در ایران به صورت مکانیزه، با ماشین‌آلات مجهز، بدون دخالت دست و در محیطی کاملاً بهداشتی صورت می‌گیرد. علاوه بر این، تولید نان صنعتی خواه حجیم، نیمه‌حجیم یا مسطح، دارای مزایایی همچون «استفاده از کارگرهای آموزش‌دیده و ماهر»، «عوارض جسمی کمتر برای کارگران»، «راندمان تولید بالا»، «عدم انتقال بیماری از کارگر به محصول»، «امکان استفاده از کارگران تحصیلکرده»، «ثبات در مدیریت»، «ایمنی بیشتر برای کارگران»، «استفاده از افزودنی‌های مجاز در حد فرمت‌های استاندارد و تحت نظارت نماینده بهداشت»، «ثبات کیفیت در تولید» و «کنترل وزن چانه‌ها» است.

چالش‌های اصلی صنعت نان

به طور کلی می‌توان چالش‌های صنعت نان را به چند بخش شامل «تبعیض در اعطای یارانه میان نان صنعتی و سنتی»، «توان رقابتی پایین‌تر در قیاس با نان سنتی به علت عدم دسترسی به آرد سهمیه‌ای و هزینه‌های اضافی بسته‌بندی، حمل و توزیع و فرهنگ عمومی به مصرف نان تازه»، «کوچک بودن اندازه بازار داخل در نتیجه عدم ایجاد تقاضای موثر برای نان صنعتی و عدم فرهنگ‌سازی برای ارتقای مصرف نان صنعتی»، «عدم جذابیت برای سرمایه‌گذاری به‌دلیل نرخ پایین بازده صنعت و نرخ بالای بازگشت سرمایه»، «عدم دسترسی به مواد اولیه باکیفیت (پایین بودن کیفیت آرد) و با قیمت مناسب و همچنین عدم رعایت استانداردهای اجباری مطابق با استانداردهای جهانی (عدم اجرای استانداردهای پخت و به‌کارگیری ماشین‌آلات غیراستاندارد)»، «عدم تحقق وعده دولت درخصوص تجمیع واحدهای نان سنتی و عدم صدور مجوز احداث نان سنتی جدید و همچنین صدور مجوزهای بدون کارشناسی»، «عدم توجه به بازارهای صادراتی»، «فقدان زیرساخت‌های آزمایشگاهی و تست در حوزه آرد و نان» و «ضعف دانش تولیدکنندگان و مصرف‌‌کنندگان نان و مشکلات فرهنگی» تقسیم‌بندی کرد.

تولید نان سنتی در کشور نیز به روش دستی، بدون ماشین‌آلات و در حجم کم در قالب نان باگت یا لواش صورت می‌گیرد. از معایب نان سنتی می‌توان به «پخت با شعله مستقیم و نشستن ترکیبات سرطان‌زا (هیدروکربن‌های حلقوی) روی نان»، «پرت حرارتی بالا در فرهای پخت»، «عوارض جسمی بالا برای کارگران»، «عدم کنترل موازین بهداشتی فردی و محیطی»، «استفاده بیش از حد از مواد افزودنی خارج از دوز استاندارد و اصطلاحاً سر تاسی و عدم حضور نماینده بهداشت در واحد تولیدی»، «عدم ثبات در مدیریت واحد تولیدی»، «استفاده از کارگرهای غیرماهر و کم‌سواد»، «استفاده از افزودنی‌های غیرمجاز نظیر جوش‌شیرین، جوهر قند که عوارض جبران‌ناپذیری نظیر مشکلات گوارشی و اختلال در جذب و هضم، کم‌خونی، راشیتیسم، دیابت زودرس، آسیب به پرزهای روده و کاهش دریافت مواد معدنی (کلسیم و فسفر) و ویتامین‌ها دارد» اشاره کرد. به طور کلی نان صنعتی و سنتی در کنار نقاط مشترک بی‌شماری که با هم دارند در نحوه تولید، عرضه و دانش فنی با یکدیگر متفاوت هستند. این در حالی است که امروزه سهم نان صنعتی در سبد نانی کشور نسبت به نان سنتی کمتر است.

اما در مورد وضعیت صنعت نان در بخش بین‌الملل باید گفت دیگر خبری از مشکلات سال‌های پیش از تحریم نیست؛ در دوران پسابرجام روادید، ارتباطات مالی و واردات به صورت رسمی با سهولت بیشتری صورت می‌گیرد. ایجاد ارتباط با کشورهای خارجی نه‌تنها بده‌بستان‌های تجاری را افزایش داد بلکه مسیر را برای صادرات محصولات نانی فراخ و آسان‌تر کرده است. در این میان نقش دستگاه‌های دولتی باید بیش‌ازپیش پررنگ‌تر شود و ارگان‌های دولتی و خصوصی همکاری دقیق‌تر و منظم‌تری برای رشد و عرضه محصولات نانی انجام دهند.

راهبردهای توسعه‌‌ای

در گزارش موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی علاوه بر بررسی اهم چالش‌های صنعت نان به ارائه برخی راهبردهای توسعه‌ای نیز پرداخته شده است. تامین آرد مورد نیاز واحدهای نان صنعتی به قیمت یارانه‌ای (مانند سایر تولیدکنندگان نان سنتی) یکی از راهبردهای موثر عنوان شده است. ایجاد تقاضای موثر برای نان صنعتی از طریق تامین نان مراکز بیمارستانی، مراکز نظامی، مراکز دانشگاهی و مدارس از جمله پیشنهادهای دیگری است که به آن اشاره شده است. اعطای مجوز واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی و ایجاد پایگاه داده اطلاعاتی شفاف نان صنعتی (تولیدکنندگان، میزان تولید، سهم بازار، بازارهای صادراتی و وارداتی، سطح تکنولوژی و…) و به روزرسانی مداوم نیز پیشنهادهایی هستند که برای توسعه صنعت نان ارائه شده است.
پیشنهاد توسعه‌ای بعدی، اعطای مشوق سرمایه‌گذاری (معافیت محدود مالیاتی یا اعطای زمین به صورت رایگان) جهت تجمیع واحدهای سنتی و ایجاد واحد صنعتی جدید و همچنین خوشه‌سازی در صنعت است. علاوه بر آن پیشنهاد شده معافیت گمرکی برای ورود ماشین‌آلات خاص به این صنعت در دستور کار قرار گیرد. بهبود سیستم‌های نظارتی، اصلاح قوانین و مقررات و اعطای مجوز در کنار تدوین و اجرای استانداردهای اجباری مطابق با استانداردهای روز جهان از دیگر موضوعاتی است که در این گزارش به سیاست‌گذار پیشنهاد شده تا در جهت توسعه صنعت نان به کار گیرد. همچنین توسعه دانشگاه‌های تخصصی در حوزه نان برای ارتقای سطح آموزش کارکنان و مدیران صنعت از دیگر پیشنهادها به شمار می‌رود.

وضعیت واحد های فعال تولید نان صنعتی

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید نان حجیم (نان صنعتی) در کشور به تفکیک استان آمده است.

جدول واحد های فعال تولید نان صنعتی

در جدول زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید نان حجیم (نان صنعتی) در کشور به تفکیک استان آمده است.

وضعیت واردات و صادرات نان صنعتی

نمودار واردات و صادرات نان حجیم (نان صنعتی) در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید نان صنعتی

ظرفیت تولید سالیانه : 3000 تن
نرخ برابری دلار : 23000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 5000 مترمربع
زیربنای کل : 2000 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 27 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 11 میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 6.6 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا :  33 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند های توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازی کسب و کار) می توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد. کارشناسان گروه ايطرح آمادگی دارند پيشنهادهايی شامل شرح خدمات متناسب با نياز کسب و کار شما را تنظيم نموده و با قيمت رقابتی جهت تصميم‌گيری در اختيار تيم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مديران کسب و کارها قرار دهند.

درخواست تهيه طرح توجيهی

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد:

[/vc_column]

راهنمای صنایع نان صنعتی

30.000 تومان

این بسته شامل :

1- فیلم فرآیند تولید و تجهیزات مورد نیاز خط تولید نان صنعتی
2- کاتالوگ خط تولید نان صنعتی
3- یک نمونه طرح توجیهی کامل تولید نان صنعتی
4- اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت تولید نان صنعتی

توضیحات

راهنمای صنایع نان صنعتی

در این مجموعه آموزشی شما با کمترین هزینه به 26 صفحه کاتالوگ خط تولید نان صنعتی، اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت تولید نان صنعتی در ایران، یک نمونه طرح توجیهی کامل تولید نان صنعتی و نهایتا به فیلم های فرآیند تولید و تجهیزات مورد نیاز دستیابی پیدا میکنید.
حجم این فایل در قالب مجموعه مولتی مدیا آموزشی 1018 مگابایت میباشد که لینک دانلود آن را بلافاصله پس از واریز آنلاین هزینه دریافت خواهید کرد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای صنایع نان صنعتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *