در دنیای کنونی، ابزار اصلی تسهیل و تسریع جریان توسعه اقتصادی کشورها، تکنولوژی می‌باشد. تکنولوژی‌ها در حال تحول هستند و به دلایلی به تکنولوژیهای جدیدنیازمندیم، از جمله، افزایش بهره‌وری، افزایش رقابت جهانی، همگامی با پیشرفتهای‌تکنولوژیک، روندهای بازار و روندهای تولید. مسئله انتخاب تکنولوژی همیشه وجود داشته وخواهد داشت. به طور کلی، می‌توان گفت که تکنولوژی مناسب، ضرورتاً به معنای تکنولوژی‌ساده یا پیشرفته، مقیاس بزرگ یا کوچک، کارگر-بر یا سرمایه-بر نیست، بلکه براساس هدف‌ها، عوامل محیطی، محدودیت‌ها، امکانات و نیازها در مقطع زمانی خاص، مفهوم می‌یابد. انتخاب‌تکنولوژی یک مقوله راهبردی است و باید در چارچوب برنامه راهبردی انجام گیرد. عوامل‌زیادی در انتخاب تکنولوژی مؤثر می‌باشند، با توجه به این که هدفها و وضعیت بنگاههای‌تولیدی، یکسان نیست، میزان اهمیت این عوامل برای هر کدام متفاوت است و نمی‌توان یک‌تکنولوژی بهینه برای تمام بنگاهها توصیه نمود. حتی برای بنگاههایی که در یک رشته فعالیت‌می‌کنند نیز نمی‌توان یک انتخاب بهینه، توصیه نمود.
فرآیند انتخاب، خرید، نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات و تجهیزات و تأمین تکنولوژی و دانش فنی یکی از اصلی‌ترین مباحث اولیه در واحدهای تولیدی می‌باشد که عدم توجه کافی به این مسئله عواقب زیانباری را بدنبال دارد.
اغلب واحدهای صنعتی تجربه ماشین آلات و تجهیزاتی را دارند که به دلایل مختلف، از جمله کافی نبودن اطلاعات خرید و تعجیل در خرید، عدم انتخاب مناسب تکنولوژی، عدم توجه به انرژی و منابع مصرفی تجهیزات، نصب و راه ندازی نامناسب، نبود قطعه یدکی و سایر عوامل به صورت راکد و بلا استفاده در گوشه از کارخانه مانده و به نمادی از تضییع سرمایه سازمان تبدیل شده‌اند.
یکی دیگر از مسائل مهم سرمایه گذران، صنعتگران تأمین ماشین آلات همگام با دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا است. اگرچه امروزه با گسترش ارتباطات پیدا کردن تأمین کنندگان ماشین آلات چندان دشوار نیست، اما تشخیص ماشین آلات خوب از متوسط و بد با توجه به عوامل مختلف کیفیت، قیمت، برند، دانش فنی و دیگر عوامل کار چندان ساده‌ای نیست.

مشاوره و تامین ماشین آلات صنعتیبرای انتخاب ماشین آلات مناسب و به تبع آن تأمین کننده مناسب ماشین آلات باید برای سئوالات زیر پاسخ مکفی داشته باشیم.

* ظرفیت اسمی و اعلامی تأمین کننده ماشین آلات با ظرفیت عملی و واقعی ماشین آلات چقدر نزدیک است؟
* آیا ماشین آلات فروخته شده همراه با خدمات نصب، راه اندازی و آموزش کارکنان خواهد بود؟
* آیا خدمات پس از فروش ماشین آلات مناسب است یا ماشین بخاطر یک قطعه یدکی ممکن است ماهها از خط تولید خارج شود؟
* میزان ضایعات خط تولید چقدر خواهد بود؟
* میزان مصرف انرژی ماشین آلات چقدر است؟
* آیا تکنولوژی ماشین آلات کهنه، قدیمی یا منسوخ شده نیست؟
* تکنولوژی خط تولید از منظر چرخه حیات lifecycle در کدام بخش نمودار واقع شده است؟
* آیا شرکت تأمین کننده برفرایندهای بازرگانی خرید، حمل، ترخیص و… اشراف دارد؟
* آیا تحریم‌های تحملیل شده به کشور بر فرایند تأمین ماشین آلات مورد نظر شما اثرگذار است؟

پاسخ درست و دقیق به این سئوالات می‌تواند تأمین کننده خوب را از تأمین کننده متوسط یا بد جدا کند. پارس رابین با توجه به تجربیات چندین ساله در انجام پروژه‌های متعدد تلاش کرده است تا با ایجاد گروه‌های تخصصی و با استفاده از مشاوران فنی و بازرگانی با صلاحیت نسبت به تأمین ماشین آلات مختلف اقدام نماید.

مشاوره و تامین ماشین آلات صنعتیبرخی از خدمات ما در این حوزه عبارتند از:
* بررسی، تجزیه و تحلیل، مقایسه پرفرماهای ارائه شده توسط ماشین‌سازان داخلی و خارجی از منظر مشخصات فنی و قیمتی
* جلوگیری از تقلب و تدلیس در مندرجات پرفرما و پیش‌فاکتورهای داخلی و خارجی
* دفاع از حقوق خریدار در قراردادهای contracts خارجی
*بررسی آنالیز قیمت‌های ارائه شده و تبدیل آنها به قیمت‌های مقایسه‌ای
*نظارت بر خرید تجهیزات و ساخت ماشین‌آلات از ابتدا تا انتها
*خرید ماشین‌آلات از طریق برگذاری مناقصه رسمی (مشاوره در خرید)
* نظارت بر نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات
* بررسی فنی ایده‌های سرمایه‌گذاری

۵/۵ - (۲ امتیاز)