[email protected]   056-32444300  

راهنمای تهیه طرح توجیهی

طرح توجیهی امکان سنجی

سفارش تهیه طرح خدماتی و بازرگانی

سفارش تهیه طرح کشاورزی

سفارش تهیه طرح صنعتی

سفارش تهیه طرح پرورش دام و طیور

سفارش تهیه طرح گردشگری

طرح توجیهی فنی – اقتصادی (امکان سنجی) معمولاً به بانک‌ها و سرمایه گذاران جهت تأمین مالی طرح‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود تا بر اساس برنامه زمان‌بندی و منابع موردنیاز و همچنین با بررسی درآمدها و شرایط بازگشت سرمایه، سرمایه‌گذار یا بانک را متقاعد سازد که در پروژه سودآوری مشارکت می‌کند. بررسی توجیه‌پذیری هر طرح سرمایه‌گذاری در سه بخش مطالعات بازار، مطالعات فنی و مطالعات مالی صورت می‌پذیرد.

معمولاً در این‌گونه مطالعات به موضوعاتی چون وضعیت بازار، مشخصات محصول، ظرفیت تولید، ماشین‌آلات لازم، میزان سرمایه‌گذاری و سودآوری طرح پرداخته می‌شود. فعالیت‌های شرکت در این حوزه عبارتند از:

 •     مطالعات فرصت Opportunity Study
 •     مطالعات مقدماتی طرح توجیهی (امکان سنجی) Pre-Feasibility Study
 •     مطالعات طرح توجیهی (امکان سنجی) Feasibility Study
 •     مطالعات طرح توجیهی فنی (امکان سنجی فنی) Technical Study

طرح توجیهی (امکان سنجی) تهیه شده در شرکت پارس رابین بر اساس استاندارد UNIDO بوده و با نرم افزار Comfar III و در صورت لزوم به زبان انگلیسی تدوین می‌گردد.

این مجموعه خود را متعهد می‌داند که از طرحهای توجیهی تهیه شده در این شرکت در  همه بانک‌ها و سازمانها یا هر نهاد مالی و اعتباری دیگر دفاع نماید.

هزینه طرح توجیهی؟

طرح توجیهی برای هر پروژه و ایده منحصربه‌فرد است و نمی‌توان یک طرح را برای پروژه‌های مشابه به‌کار برد. قبل از قیمت‌دهی طرح توجیهی یک مشاور نیاز به دانستن یکسری اطلاعات مربوط به پروژه دارد. اهداف پروژه‌، زمان بندی‌، بودجه‌، اسکوپ میزان آورده، میزان سرمایه‌گذاری و …. از جمله مواردی هستند که بر حق الزحمه تهیه طرح تاثیر می‌گذارند‌. عمق پروژه که خود به اهداف پروژه برمی‌گردد نیز بر قیمت تاثیرگذار است‌. اینکه طرح برای اخذ جواز صنایع (‌موافقت اصولی‌) نوشته شده یا برای ارائه به سرمایه‌گذار‌، اسناد داخلی یک شرکت است یا برای تامین مالی پروژه یا اخذ تسهیلات به بانک ارائه می‌شود همه بر قیمت تاثیر می‌گذارند‌. که همه اینها را می‌شود در یک گفتگوی چند دقیقه‌ای فهمید‌.تاکید میکنیم ما طرح توجیهی آماده یا طرح های تهیه شده بر اساس فرمت ها و تمپلیت های موجود نداریم .

با این همه‌، به‌نظر ما‌ قیمت، فاکتور خوبی برای مقایسه مشاورین‌ یا طرح‌های توجیهی نیست‌. چرا که اگر طرح توجیهی به قیمت ارزان نوشته شود ولی استاندارد‌های لازم را نداشته باشد قابلیت طرح نزد سرمایه‌گذار یا بانک را نداشته باشد‌، عملاً به معنای دور ریختن پول خواهد بود‌. از طرف دیگر‌، اگر طرح توجیهی (امکان‌‌‌سنجی) با استانداردهای مطلوب نوشته شود و در نتیجه در بانک با معطلی کمتری مواجه شود، مثلاً پروژه ۲ ماه زودتر به مرحله اجرا درآید طبیعتا منافعی نصیب سرمایه‌گذار می‌کند که در مقایسه با هزینه طرح توجیهی قابل قیاس نخواهد بود‌.

با این همه اگر بخواهیم به این سوال جواب مستقیم بدهیم اینست که هزینه یک طرح توجیهی (امکان سنجی) از کمترین مبلغ برای یک طرح جواز تاسیس که عملاً یک پیش طرح است شروع می‌شود و برای طرح‌های بزرگ با سرمایه‌گذاری‌های بالا افزایش می یابد. در هر حال اگر شما بدنبال ارزان‌ترین راه حل هستید یا به کیفیت پروژه اهمیت نمی‌دهید‌، مطمئناً پارس رابین گزینه خوبی برای شما نیست‌.

پارس رابین تاکنون بیش از ۱۴۰۰ طرح توچیهی در بخش های مختلف مورد ارزیابی قرار داده است. این شرکت آماده عقد قرارداد جهت تهیه مطالعات توجیهی و امکانسنجی طرح های سرمایه گذاری در اکثر حوزه های صنعتی و کشاورزی میباشد.

 • مراحل دریافت طرح درخواستی شما بدین شرح است

 • ارائه درخواست

  ارائه درخواست شما به یکی از روش های زیر امکان پذیر است :

  تکمیل فرم درخواست طرح در سایت
  متقاضی محترم بنا به صلاحدید یکی از مراحل فوق را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید هر چقدر تصویر روشنتر و واضحتری نسبت به خواسته خود و نوع خدمات درخواستی برای ما ایجاد نمایید، متقابلا ما میتوانیم راه حلهای روشنتر و واضحتری برای رسیدن به اهدافتان طراحی و ارائه نماییم.بنابراین سپاسگزار خواهیم بود با دقت نظر و توجه بیشتر و دقیقتری فرم اولیه نهیه طرح توجیهی را پر نمایید.
  تماس تلفنی با شرکت
  ارسال درخواست کتبی به شماره فکس : ۰۵۶۳۲۴۳۳۰۵۴

 • بررسی اولیه درخواست

  درخواست ارسالی شما رده بندی شده و به کارشناس مربوطه ارجاع می شود. سپس کارشناس شرکت از طریق شماره های درج شده در درخواستتان با شما تماس می گیرد. (زمان بررسی و تماس حداکثر ۲۴ ساعت پس از دریافت درخواست است)

 • نگارش طرح و ارسال گزارش

  طرح شما پس از واریز پیش پرداخت قطعی محسوب شده و جهت نگارش به تیم کارشناسی ارجاع می شود. مدت زمان مورد نیاز برای نگارش بسته به نوع طرح متفاوت است. به طور میانگین ۲ تا حداکثر ۱۴ روز برای نگارش طرح مورد نیاز است. پس از گذشت این مدت زمان و اتمام طرح، گزارشی از خلاصه محاسبات طرح به همراه تعهدنامه کتبی شرکت برایتان ارسال می گردد.

 • تسویه حساب

  در صورت تایید شما و واریز ۷۰ درصد مابقی هزینه، طرح تقدیم می گردد.

 • ارسال طرح

  ارسال از طریق ایمیل یا پست بنا به درخواست متقاضی خواهد بود.

 • خدمات پس از تحویل طرح

  پس از تحویل طرح چنانچه طبق نظر شما یا کارشناس بانک یا ارگان بررسی کننده طرح، نیاز به اصلاحات در پارامتر های مورد بحث در طرح بود ،کلیه تغییرات تا مرحله تایید طرح به صورت رایگان در کوتاهترین زمان ممکن صورت می گیرد.

 • واریز پیش پرداخت

  30 درصد از مبلغ توافقی هزینه طرح را به عنوان پیش پرداخت به یکی از شماره حساب های ذیل واریز می نمایید.
  * پس از واریز مبلغ پیش پرداخت شماره فیش، تاریخ، نام بانک و مبلغ آن را فاکس و یا به ایمیل [email protected] ارسال نمائید.

سفارش تهیه طرح خدماتی و بازرگانی

سفارش تهیه طرح کشاورزی

سفارش تهیه طرح صنعتی

سفارش تهیه طرح پرورش دام و طیور

سفارش تهیه طرح گردشگری