بررسی بازار صنعت دستکش کار

دستکش‌های کار تجهیزات محافظ شخصی هستند که در طول پروژه های کاری استفاده می‌شوند و دست‌ها را از مچ تا انگشتان پوشانده و محافظت می‌کنند. دستکش‌های کار برای نجات دست‌ها و انگشتان کاربر از زخم‌های غیرضروری مانند بریدگی، تاول، ترکش، سوراخ‌های پوستی یا سوختگی‌های حرارتی و شیمیایی تولید می‌شوند. نوع دستکش بسته به محیط کار متفاوت است و این موضوع در تعیین هزینه ها، میزان فروش و بازار هدف تاثیرگذار است. ایمنی در صنعت، نقشی حیاتی دارد که توجه و مراقبت لازم را می‌طلبد. حتی یک دقیقه ناآگاهی در این زمینه می‌تواند منجر به پیامدهای شدید شود. از این رو مهم است که با استفاده از ملزومات و تجهیزات لازم مانند انواع دستکش های صنعتی، ایمنی را در محیط کار ایجاد کرد. در ادمه به یک شماتیک کلی از بازار صنعت دستکش های کار میپردازیم

پیش-بینی-اندازه-بازار-صنعت-تولید-....-طی-سالهای-2022-2032

پیش‌بینی می‌شود در دوره پیش‌بینی‌شده، بازار دستکش‌های صنعتی به سرعت گسترش یابد و آسیا اقیانوسیه از نظر سهم درآمد، غالب شود. ظهور بسیاری از صنایع در کشورهایی مانند هند، چین، ژاپن و کره جنوبی احتمالاً باعث رشد بازار آسیا و اقیانوسیه خواهد شد.

چشم-انداز-منطقه-ای-صنعت-تولید-دستکش-صنعتی-طی-سال-های-2022-2032

میزان تولید انواع دستکش کار در جدول زیر به تفکیک سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۱ گزارش شده است. میزان تولید این محصول در سال ۱۳۹۷ ۲۶,۱۰۰,۰۰۰ عدد در سال بوده درحالی که میزان تولید سالانه در سال ۱۴۰۱ به ۳۶۰,۶۲۱,۰۰۰ عدد رسیده است لذا روند تولیدات ۵ ساله نرخ رشد صعودی تولید دستکش کار را نشان می‌دهد.در جدول زیر میزان تولید انواع دستکش کار طی ۵ سال گذشته ارائه شده است:

میزان-تولید-انواع-دستکش-کار-طی-5-سال-گذشته

محیط صنعتی مستعد خطر است و با توجه به پیچیدگی موجود در چنین محیط‌های کاری، احتمال مواجهه با خطرات شدید نیز رایج است. این وظیفه اصلی هر کارفرما است که از مکانیزم ایمنی یکپارچه برای اطمینان از رفاه کارگران در محیط کار استفاده کند. علاوه بر تطبیق با اقدامات ایمنی، تجهیزات ایمنی کافی مانند کفش‌های محافظ، برای محافظت از پاها و دستکش ایمنی برای محافظت از دست‌ها در برابر صدمات، باید در اختیار کارگران قرار گیرد. دستکش‌های کار، یکی از تجهیزات ایمنی اجتناب‌ناپذیر است که مزایای بی‌شماری را برای کارگران ارائه می‌دهد. در نمودار زیر وضعیت تولید انواع دستکش کار طی ۵ سال گذشته ارائه شده است:

وضعیت-تولید-انواع-دستکش-کار-طی-5-سال-گذشته

هم اکنون ۱۶ استان کشور با ۲۸ واحد فعال، اقدام به تولید این محصولات با ظرفیت اسمی سالیانه ۳۶۱ میلیون عدد دستکش کرده است. در کنار آن ها واحدهایی با مجموع ظرفیت اسمی سالیانه ۵۹ میلیون عدد نیز در دست احداث می‌باشند که پیش بینی می‌شود طی پنج سال آتی با توجه به میزان پیشرفت فیزیکی به بهره برداری برسند.

وضعیت-واحدهای-تولیدکننده-انواع-دستکش-کار-به-تفکیک-استاندر نمودار زیر وضعیت واحدهای در حال احداث تولید کننده انواع دستکش کار با پیشرفت فیزیکی ۵ تا ۹۹ درصد به تفکیک استان تا پایان سال ۱۴۰۱ ارائه شده است:

وضعیت-واحدهای-در-حال-احداث-تولید-کننده-انواع-دستکش-کار-با-پیشرفت-فیزیکی-5-تا-99-درصد-به-تفکیک-استان-تا-پایان-سال-1401

همچنین در نمودار زیر وضعیت واردات محصول مورد بررسی طی ۵ سال گذشته ارائه شده است:

وضعیت-واردات-محصول-مورد-بررسی-طی-5-سال-گذشته

در نمودار زیر وضعیت برآورد مصرف محصول مورد بررسی با استفاده از معادله مصرف ظاهری طی ۵ سال گذشته ارائه شده است:

وضعیت-برآورد-مصرف-محصول-مورد-بررسی-با-استفاده-از-معادله-مصرف-ظاهری-طی-5-سال-گذشته

پیشنهاد مطالعه: طرح تولید دستکش کار

جمع بندی بازار صنعت دستکش کار

در کنار روند نزولی واردات این محصولات، شاهد رشد صادرات طی سال های اخیر بوده ایم که نشان از رشد تولیدات داخلی و کاهش وابستگی خارجی دارد. پیش‌بینی ها نشان می دهد میزان تقاضای دستکش کار در سال های آتی روند افزایشی داشته و با توجه به رشد مثبت موازنه عرضه و تقاضا، میزان تقاضا طی پنج سال آینده از عرضه بیشتر خواهد بود که این موضوع نیاز بازار را در زمینه تامین دستکش کار نشان می دهد.درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید: 

۵/۵ - (۱ امتیاز)