تولید پارتیشن

پارتیشن به معنای قسمت بندی و جداسازی ست. با استفاده از پارتیشن بندی میتوان از فضای مورد نظر استفاده بهینه نمود. مثلا فضاهای بزرگ را میتوان به چند قسمت تقسیم بندی کرد و عملکردی متفاوت در هر بخش انجام داد. از پارتیشن بندی در انواع مکان های اداری, مسکونی و غیر مسکونی میتوان استفاده نمود و با تفکیک فضا چندین فضای کاربری طراحی و ایجاد کرد.
پارتیشن ها به دو دسته ی ثابت و متحرک دسته بندی میشوند. پارتیشن ثابت بر روی زمین پیچ و مهره و نصب میشود. ارتفاع بعضی از این پارتیشن ها بلند است و به سقف متصل میشود و ارتفاع بعضی دیگر کوتاه میباشد. پارتیشن متحرک یا شناور همانطور که از اسمش پیداست قابل جا به جایی ست و میتوان محل قرارگیری آن را طبق دکوراسیون مورد نظر تغییر داد.پارتیشن در لغت به معنی تقسیم کردن و مجزا کردن می باشد.هرسیستمی که بتواند فضا را تقسیم کند پارتیشن نامیده می شود.سیستم جدا کننده های کاذب که امروزه با نام پارتیشن شناخته می شوند نوعی تجهیزات تقسیم بندی فضاهای داخلی بوده که با هدف منظم کردن محیط و با پیش بینی قابلیت جابجایی طراحی و ساخته می شوند. پارتیشن اداری ترکیبی که در ساخت آن از ام دی اف و آلومینیوم و شیشه استفاده می گردد نوعی از جدا کننده های سبک هستند که قابلیت پیاده سازی و حمل و نقل و تغییرات بسیار بالایی دارند. پارتیشن دوجداره با ضخامت ۱۳ سانتی متر با استفاده از ام دی اف ۱۶ میلیمتری درجه یک به همراه نوارpvc لبه های MDF که باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت و همچنین لب پر شدنه MDF می شود.
پارتیشن اداری بر اساس نیازها و کاربرد آن در ادارات و شرکت ها طراحی می شود.و به طور حتم علاوه بر کاربردی بودن پارتیشن اداری به زیبایی های آن نیز در طرحی دکوراسیون داخلی اداری توجه ویژه ای می شود مدل پارتیشن اداری می تواند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون داخلی شرکت و محل کار شما بگذارد، معمولا مدل پارتیشن اداری برای حفظ نظم و آرامش بیشتر کارمندان و نیز کنترل راحتر آن ها مورد استفاده قرار می گیرد که با هزینه ای مناسب و قابلیت جابه جایی گزینه ی بسیار مناسبی برای رفع اینگونه نیازهاست.در طراحی انواع پارتیشن های اداری می توان استفاده از اجسام شیشه ای، چوبی و فلزی را مشاهده کرد.که هر کدام بنا بر ضرورت و کاربرد آن انتخاب و طراحی شده اند. از جمله نکات بارزی که می توان در استفاده از پارتیشن اداری نام برد، ایجاد محیطی بدون تنش با دسترسی بالا برای کارمندان می باشد که از بزرگترین علت های استفاده فراگیر از پارتیشن های اداری است.

بررسی اجمالی تکنولوژی و روش های تولید پارتیشن

به طور کلی تولید پارتیشن های چوبی به روش زیر صورت می گیرد که در ذیل به تشریح آن پرداخته شده است :
در این روش ابتدا ورقهای روکش شده MDF در قسمت برش برای تولید محصولات مختلف برش داده می شود تا ابعاد مورد نظر بر حسب نقشه های طراحی شده بدست آید پس از پایان برشکاری مجددا ابعاد و محلهای برش کنترل می گردد تا مطابقت آنها با نقشه اولیه تائید گردد. ورق های برش خورده جهت تامین منظور نهایی تولید و همچنین برش قسمتهای طرح دار به دستگاه پانل بر برده می شود پس از برشکاری در این قسمت محصول باید با نقشه نهایی مطابقت داشته باشد که این امر توسط قسمت بازرسی برش بررسی می شود. ورقهای برش خورده در دستگاه پانل بر جهت پوشاندن محلهای برش به قسمت EDGE BANDING برده می شود در این دستگاه نوارهای PVC بر روی لبه های برش خورده چسبانده می شود و محصول پس از بررسی به قسمت مونتاژ فرستاده می شود. برای مونتاژ قطعات آماده شده مونتاژ کاران با استفاده از وسایل و یراق آلات مورد نیاز قطعات را به یکدیگر متصل کرده و سپس به محصول تولید شده را کنترل کیفیت می نمایند. لازم به ذکر است که در این روش به جای استفاده از ماشین برش معمولی از ماشین برش CNC نیز می توان استفاده کرد.


با توجه به اِینکه تکنولوژی ساخت اِین محصولات در کشورمان و بسیاری از کشورهای دیگر نسبتاً یکسان است، لیکن کیفیت اجرای تکنولوژی فوق به دو سطح قابل تقسیم است که این تقسیم بندی سبب می گردد تا واحدهای فعال در این شاخه از صنعت عملاً به دو گروه عمده تقسیم بندی گردند.

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز تولید پارتیشن

1 پانل بر 380
2 پانل بر 320
3 سوراخ کن 63 مته
4 فارسی بر دو کله
5 لبه چسبان
6 کمپرسور 750
7 مکنده پوشال
8 تجهیزات مونتاژ

انواع پارتیشن

از رایج ترین نوع پارتیشن بندی میتوان به پارتیشن بندی شیشه ای, ام دی اف و پی وی سی اشاره نمود:
پارتیشن شیشه ای آفیس
این نوع پارتیشن بندی با استفاده از شیشه در مکان های مختلف قابل اجرا میباشد و دارای مزایای زیر است:
پارتیشن های شیشه ای را میتوان به راحتی با یک دستمال مرطوب و شیشه شور تمیز نمود.
هزینه ی پارتیشن بندی شیشه ای نسبت به دیوار ثابت بسیار پایین است, زیرا در نصب آن نیازی به اعمال تغییرات ساختاری نیست.
این نوع پارتیشن بندی قابلیت عبور نور و تامین روشنایی محیط را دارد. با استفاده از این نوع پارتیشن ها میتوان در هزینه مصرف انرژی الکتریکی در شب صرفه جویی نمود.
پارتیشن های شیشه ای دارای تنوع رنگ و جنس میباشند و در انواع شیشه ساده, مات, رنگی و سکوریت, دوجداره و … طراحی میشوند.
اگر پارتیشن شیشه ای از نوع شیشه مرغوب و یا دو جداره باشد به عنوان نوعی عایق صوتی عمل میکند و از انتقال سر و صدا به محیط اطراف جلوگیری مینماید.
سرعت اجرای پارتیشن بندی شیشه ای بسیار بالاست و نصب آن به راحتی انجام میشود.
انعطاف پذیری پارتیشن شیشه ای مهمترین ویژگی این نوع پارتیشن است. این پارتیشن ها را میتوان جا به جا نموده و در جای دیگری نصب کرد.

پارتیشن MDF
در ساخت این نوع پارتیشن بندی از چوب MDF استفاده میشود. ام دی اف جزء فرآورده های چوبی محسوب میشود و به صورت تخته فیبرهایی با روکش های متنوع تولید میشود. از مزایای پارتیشن بندی با جنس MDF میتوان به موارد زیر اشاره نمود.
قیمت ام دی اف در مقایسه با چوب طبیعی بسیار پایین تر است.
پارتیشن MDF در برابر پوسیدگی, سایش و قارچ از مقاومت بالایی برخوردار میباشد.
ام دی اف نوعی عایق صوتی محسوب میشود که از انتقال سر و صدا جلوگیری میکند.
چگالی چوب ام دی اف در سراسر آن یکسان میباشد, بنابراین از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است

پارتیشن PVC
پی وی سی یا ونیل نوعی پلاستیک سخت است که توسط روان کننده ها انعطاف پذیر میشود. این ماده بسیار سبک بوده و در ساخت پارتیشن برای تفکیک سازی فضا کاربرد دارد. از مزایای PVC میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
قیمت پی وی سی بسیار مناسب و وزن آن سبک میباشد.
مقاومت این ماده در برابر رطوبت بسیار بالاست.
نگهداری و نظافت از پارتیشن های PVC آسان است و تنها با یک دستمال مرطوب میتوان آنها را تمیز نمود.
پارتیشن های پی وی سی در رنگ های متنوع طراحی میشوند.
این نوع پارتیشن عایق صوتی بوده و فضایی آرام برای ساکنین ایجاد میکند.
پارتیشن های ساخته شده از جنس پی وی سی مقاومت و استحکام بالایی دارند.

بررسی بازار پارتیشن

در حال حاضر مصرف پارتیشن های چوبی مخصوصا پارتیشن های ساخته شده از MDF در بازار امروز به دلیل مزایای زیادی که این محصولات نسبت به محصولات فلزی دارند دارای جایگاه بسیار خوبی می باشد و تقریبا اکثر کشورها از این محصولات استفاده می کنند. از بین کشورهای عمده تولید کننده پارتیشن های چوبی می توان کشورهای ایتالیا، ترکیه وچین را نام برد که شرکت لاس ما بیلی ایتالیا یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صاحبان سبک در زمینه تولید پارتیشن است. با توجه به رشد روز افزون استفاده از پارتیشن چوبی در هر دو بخش خانگی و اداری و توجه به موارد متعدد کاربرد چنین محصولاتی و با توجه به افزایش روز افزون جمعیت در کشورمان و در نتیجه افزایش ساخت و ساز مسکن، تعداد شرکتهای خصوصی، تعداد ادارات و بانک ها و … ، بازار مناسبی برای این محصولات پیشبینی میگردد. نتایج مطالعه بازار پارتیشن چوبی نشان از آن دارد که این بازار از رشد مصرف بالایی برخوردار است و خواص چوب های مصنوعی روکش شده موجب گردیده است بازار مصنوعات چوبی از استفاده از نئوپان با انواع روکش مصنوعی MDF چوبهای طبیعی به سمت استفاده روز افزون ازمصنوعات تغییر یابد. بنابراین بازار پارتیشن چوبی قابل توسعه بوده و قابلیت جذب تولیدات واحدهای جدید را دارا می باشد. با این وجود ورود به بازار پارتیشن چوبی و اجرای طرح تولید این محصول دارای توجیه اقتصادی بوده و از سودآوری بالایی برخوردار است.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید پارتیشن

کد آیسیک انواع پارتیشن چوبی ۲۰۲۲۳۱۲۳۱۶
کد آیسیک پارتیشن از چوب و اوراق فشرده چوبی ۲۰۲۲۴۱۲۳۱۷
کد آیسیک پارتیشن متحرک پلاستیکی ۲۵۲۰۴۱۲۵۳۴
کد آیسیک پارتیشن متحرک از پی وی سی۲۵۲۰۵۱۲۵۳۵
کد آیسیک پارتیشن متحرک از جنس پلی استایرن۲۵۲۰۵۱۲۶۹۳
کد آیسیک پارتیشن متحرک از کامپوزیت زمینه پلیمری۲۵۲۰۵۱۲۵۳۶
کد آیسیک پارتیشن متحرک از جنس الیاف شیشه و رزین پلی استر۲۵۲۰۶۱۲۵۳۷
کد آیسیک پارتیشن متحرک از جنس الیاف شیشه و رزین اپوکسی ۲۵۲۰۶۱۲۶۶۹
کد آیسیک پارتیشن متحرک از جنس الیاف شیشه و رزین وینیل استر ۲۵۲۰۶۱۲۶۷۰
کد آیسیک پارتیشن فلزی ۲۸۱۱۵۱۲۳۸۳

معرفی کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید پارتیشن

کد تعرفه گمرکی پارتیشن متحرک پلاستیکی ۳۹۲۵۹۰۰۰
کد تعرفه گمرکی پارتیشن متحرک از پی وی سی ۳۹۲۵۹۰۰۰
کد تعرفه گمرکی پارتیشن متحرک از جنس پلی استایرن ۳۹۲۵۹۰۰۰
کد تعرفه گمرکی پارتیشن متحرک از کامپوزیت زمینه پلیمری ۳۹۲۵۹۰۰۰
کد تعرفه گمرکی پارتیشن متحرک از جنس الیاف شیشه و رزین پلی استر ۳۹۲۵۹۰۰۰
کد تعرفه گمرکی پارتیشن متحرک از جنس الیاف شیشه و رزین اپوکسی ۳۹۲۵۹۰۰۰
کد تعرفه گمرکی پارتیشن متحرک از جنس الیاف شیشه و رزین وینیل استر ۳۹۲۵۹۰۰۰
تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

وضعیت واردات و صادرات تولید پارتیشن

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات پارتیشن متحرک از پی وی سی در کشور به تفکیک سال آمده است .

وضعیت واحد های فعال تولید پارتیشن

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده پارتیشن در کشور به تفکیک استان آمده است .

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید پارتیشن

ظرفیت تولید سالیانه : 100000 مترمربع
نرخ برابری دلار : 14000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 5000 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 3000 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 30 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 2 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 36 درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.