طرح-احداث-میدان-عرضه-دام

طرح احداث میدان عرضه دام

یکی از مهم‌ترین بخش‌های احداث میدان عرضه دام صنعتی مطالعه بازار می‌باشد. به طوری که با اهمیت یافتن هرچه بیشتر مباحث بازار و بازاریابی مطالعه بازارگستره بیشتری پیدا کرده است. مفهوم ‌مطالعه بازار، جمع‌آوری و ثبت و تجزیه و تحلیل نظام‌مند داده‌های مرتبط با بازار و فراهم ساختن زمینه تبیین، تشریح و طبقه‌بندی بازار فعلی و پیش‌بینی بازار آتی محصول مورد بررسی می‌باشد. اجرای یک پروژه با استفاده از منابع موجود، نظیر مواد اولیه مورد نیاز، منابع انسانی و تکنولوژی و هم چنین مکان‌یابی‌آن، زمانی محقق می‌شود که مفاهیم اولیه بازار نظیر تقاضای فعلی مؤثر، تقاضاهای ارضاء نشده، مزیت‌های رقابتی واردات و صادرات وغیره تعیین شده باشد. از این رو مطالعه بازار به عنوان بخشی از فرآیند احداث باید با دقت و با هدف حصول اطلاعات فوق‌الذکر در زمان مناسب صورت پذیرد. میدان عرضه دام به جايگاه هاي نگهداري موقت دام كه توليدكنندگان دام ، دام هاي خود را جهت فروش عرضه مي نمايند ، اطلاق مي شود .
میدان دام به جایگاههای نگهداری موقت دام اطلاق می‎شود و شامل دو نوع میدان دام کشتاری و میدان عرضه دام است.
میدان دام کشتاری: محلی که دام های قابل کشتار، موقتاً در آن نگهداری شود، میدان دام کشتاری نامیده می شود.
میدان عرضه دام: محلی که تولیدکنندگان دام، دام های خود را جهت فروش در آنجا عرضه می نمایند، میدان عرضه دام نامیده می شود.

اهداف احداث میدان عرضه دام

1. آگاهي از وجود و يا وقوع بيماري هاي دامي در گله ها و اعلام بموقع به منظور اعمال اصول و ضوابط قرنطينه اي
2. جلوگيري سريع از جابجائي دام هاي بيمار به منظور كنترل بيماري هاي واگير دام ، بيماري هاي مشترك و تأمين بهداشت عمومي
3. تضمين سلامت دام ها.
4. حمايت از توليد كنندگان و حذف واسطه ها در زنجيره توليد دام

طرح-احداث-میدان-عرضه-دام-2

وضعیت تولید و مصرف گوشت در دنیا

پس از روی کار آمدن غرب‌گرایان در اوکراین و کلید خوردن جنبش‌های استقلال‌طلبی در میان ساکنان اکثراً روس‌تبار شرق این کشور، روابط اروپا و مسکو به دلیل حمایت‌های روسیه از این جنبش‌ها به‌شدت تیره شد. تحریم‌های اروپا علیه اشخاص و شرکت‌های روسی باعث واکنش شدید روسیه به‌صورت ممنوع کردن واردات مواد غذایی از اروپا و آمریکا گردید. روسیه بزرگترین مصرف‌کننده اتحادیه اروپا به‌ویژه در بخش محصولات غذایی به شمار می رفت، اما هم اکنون ازآنجایی‌که این کشور واردات مواد غذایی از اروپا را ممنوع کرده است، حجم سنگینی از خسارات به بازار اروپا تحمیل‌شده است. این امر موجب نزدیک تر شدن روسیه به کشورهای منطقه ازجمله ایران به‌منظور انجام مبادلات اقتصادی و رفع نیازهای غذایی آن کشور شده و موقعیت جدیدی برای گسترش روابط تجاری فیمابین ایران و روسیه به وجود آورده است. لذا با توجّه به موقعیت منطقه ای دو کشور و قرار گرفتن ایران در کریدور شمال جنوب، چنانچه بتوان موانع موجود بر سر راه صادرات را برداشت ظرفیت خوبی برای کشور ایجاد خواهد شد. گوشت قرمز، مرغ و ماهی، میگو، خرچنگ، انواع محصولات لبنی و سبزیجات، عمده محصولاتی بودند که از اروپا به روسیه صادر می شد اما اکنون واردات این محصولات از اروپا به روسیه ممنوع شده است. در حال حاضر، مهمترین محصولاتی که ایران می‌تواند به‌عنوان مزیت در بخش کشاورزی به روسیه صادر کند شامل محصولات شیلاتی اعم از ماهی، میگو و انواع نرم‌تنان و در کنار آن محصولات لبنی، انواع گوشت و تخم‌مرغ، خرما، زعفران، خشکبار، حبوبات و سایر محصولات زراعی و باغی است؛ از طرف دیگر می‌توان در مقابل، کالاهای اساسی موردنیاز کشور نظیر گندم، جو، ذرت، کنجاله ی سویا و الوار را از روسیه وارد کرد.

وضعیت تولید و مصرف گوشت در دنیا و صادرات به کشور روسیه

بر پایه داده‌های منتشرشده سازمان خواروبار جهانی (FAO)، نرخ رشد مصرف گوشت در مناطق مختلف دنیا تا سال 2020 میلادی در نمودار زیر نشان داده‌شده است. دراین‌بین، قاره آسیا بیشترین رشد در مصرف گوشت را در مقایسه با سایر قاره‌ها تجربه خواهد کرد. این امر نشان می دهد که برای تأمین این نیاز افزایش‌یافته در داخل کشور باید برنامه‌ریزی و راهکارهای اساسی تبیین شود. علاوه بر این، افزایش مصرف گوشت در قاره آسیا می تواند فرصت مناسبی را برای تولید بیشتر این محصول و تأمین بخشی از نیاز منطقه (بخصوص کشورهای همسایه) توسط کشور عزیزمان فراهم آورد.

طرح-احداث-میدان-عرضه-دام-3

بررسی بازار طرح احداث میدان عرضه دام

یکی از مهم‌ترین بخش‌های گزارشات امکان سنجی پروژه‌های صنعتی مطالعه بازار می‌باشد. به طوری که با اهمیت یافتن هرچه بیشتر مباحث بازار و بازاریابی مطالعه بازارگستره بیشتری پیدا کرده است. مفهوم‌ مطالعه بازار، جمع‌آوری و ثبت و تجزیه و تحلیل نظام‌مند داده‌های مرتبط با بازار و فراهم ساختن زمینه تبیین، تشریح و طبقه‌بندی بازار فعلی و پیش‌بینی بازار آتی محصول مورد بررسی می‌باشد. اجرای یک پروژه با استفاده از منابع موجود، نظیر مواد اولیه مورد نیاز، منابع انسانی و تکنولوژی و هم چنین مکان‌یابی‌آن، زمانی محقق می‌شود که مفاهیم اولیه بازار نظیر تقاضای فعلی مؤثر، تقاضاهای ارضاء نشده، مزیت‌های رقابتی واردات و صادرات وغیره تعیین شده باشد. از این رو مطالعه بازار به عنوان بخشی از فرآیند مطالعات امکان‌سنجی باید با دقت با هدف حصول اطلاعات فوق‌الذکر در زمان مناسب صورت پذیرد. گزارش‌جاری‌ به ‌منظور بررسی توجیه اقتصادی، فنی و مالی احداث و بهره برداری کشتارگاه دام سبک و سنگین و بسته بندی گوشت قرمز می‌باشد.

خلاصه بررسی اقتصادی طرح احداث میدان عرضه دام

ظرفیت تولید سالیانه :دام سنگین 100 راس – دام سبک 750 راس
نرخ برابری دلار : 14000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 7000 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 3400 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 9 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 1.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : — میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 35 درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.