پلاژ تفریحی

طرح احداث پلاژ تفریحی سیاحتی

گردشگری امروزه یکی از اقتصادی‌ترین فعالیت‌ها در چرخه ملی کشورها، به خصوص از جهت اشتغال و ارز آوری و رونق مناطق مختلف تلقی می‌شود .این عامل شرایط مساعدی را برای بهره‌برداری و توسعه زیرساخت‌های گردشگری فراهم می‌سازد. ایجاد زیرساخت‌های گردشگری از واقعیـت‌هـای اجتناب ناپذیر است. یکـی از راه‌هـای تحقـق توسعه گردشگری، احداث مجتمع گردشگری در مناطق توریستی و مراکز استان های کشور می‌باشد؛ این امر از طریق جذب گردشگر و افزایش اشتغال بر رشد اقتصادی و
توسعه این مناطق و در نهایت توسعه کشور تاثیر می‌گذارد.

زمانی که این ابعاد مورد توجه قرار گیرد، آنگاه هدف غایی و نهایی برنامه ریزی شهری و منطقه ای که همانا به توسعه پایدار و ایجاد ارتباط منطقی بین انسان و محیط است تحقق خواهد یافت؛ لذا باید بدین نکته اشاره داشت که در بررسی جایگاه اقامتی علاوه بر خدمات رسانی به گردشگران، اهداف مهم دیگری نظیر تداوم رشد و توسعه محیط زیست و عدالت اجتماعی برای منطقه و ساکنان آن مدنظر است.

گسترش حمایت های دولت به منظور کمک به ایجاد زیرساخت های اولیه سرمایه گذاری در صنعت گردشگری از جمله گسترش شبکه های برق، آب، گاز، تلفن و راه دسترسی بوده است. همچنین باید توجه کرد که رشد زیاد سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد تاسیسات گردشگری از جمله مجتمع گردشگری کشور را به امکانات و ظرفیت های بالای پذیرش گردشگران تبدیل می نماید.

هدف از اجرا
سـواحل زیبـای ایران از جاذبه هـای اصلـی گردشـگری محسـوب می­گردد ؛ از ایـن رو ساخت پلاژ تفریحی سیاحتی در راسـتای توسـعه فضاهـای گردشـگری سواحل ایران امری ضروری است.
مجموعـه پلاژ تفریحی سیاحتی شـامل بخش­ هـای خدماتـی متعـدد از قبیـل سـالن­ های ورزشــی و تفریحــی و پذیرایــی می­ باشــد کــه احــداث و بهره بــرداری از بخـش خدماتـی ایـن مجموعـه از طریـق سـرمایه گذاری بخـش خصوصـی امــکان پذیــر
می­ باشــد.
دریا و ساحل زیبا و ماسه‌ای _ سنگی ایران به دلیل دارا بودن ویژگی‌های منحصر به فرد به یک نقطه گردشگر پذیر تبدیل شده و بخصوص در سال‌های اخیر علاوه بر مردم شهر، مسافران و گردشگران زیادی آن را برای گذران تعطیلات و اوقات فراغت خود انتخاب می‌کنند.
این سواحل دارای ظرفیت فراوان از جمله احداث پلاژ است که با تحقق آن شاهد افزایش چشم گیر گردشگر و همچنین راه اندازی بخش هایی برای تفریح و ورزش و … خواهیم بود که قطعا ساخت چنین مجموعه ای برای درآمد زایی شهر بسیار موثر است.

پلاژ

اجزای مختلف پروژه
بخش های مختلف پروژه مطابق لیست زیر است:
o ساختمان اداری
o پلاژ
o ساحل مخصوص بانوان و آقایان
o حمام اختصاصی آب شیرین
o سایه بان و فضای نشستن در کنار ساحل
o وسایل بازی کودکان
o رستوران
o کافی شاپ
o فست فود
o سوپر مارکت
o زمین والیبال ساحلی
oقایق رانی
o مجموعه غواصی و باز های آبی
o پینت بال
o اسکیت و اسکیت برد
o سالن چند منظوره
o پارکینگ عمومی
o باشگاه سوار کاری
o یوگا و مدیتیشن
o پارک مینیاتوری
o کارتینگ و موتور سواری
o سرویس بهداشتی عمومی
o زمین تنیس
o اسکواش
o باشگاه بیلیارد
o بولینگ
o بازی های رایانه ای و گروهی
o ساختمانهای جانبی مجتمع
اجرای چنین طرحهایی سبب ایجاد اشتغال پایدار برای چندین هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم میشود .
• اجرای این چنین طرحهایی سبب جذب سرمایه های داخلی و خارجی خواهد شد .
• رونق گردشگری طبیعی و ایجاد شور و نشاط در سطح جامعه که موجب کاهش آسیب های اجتماعی خواهد گردید.
• ایجاد تفرجگاه سالم و فضای گذران اوقات فراغت جهت شهروندان و گردشگران چنین طرحهایی اوقات فراغت خانواده ها را پر نموده و لحظات خاطره انگیزی برای آنان ایجاد مینماید.
• تحقق ایده تفریح ، تفرج و اقامت موقت به صورت یکجا برای مراجعه کنندگان امکان پذیر می گردد.
• ارتقاء توریسم‌ ورزشی با بهره‌گیری از جاذبه‌های طبیعی‌ منطقه و‌ به ویژه سواحل منحصر به فرد آن از دیگر کارکردهای ‌طرح می‌باشد.
• جذب گردشگران کشورهای مختلف و جذب مسافران و توریستهای ایرانی

۵/۵ - (۱ امتیاز)