طرح احداث کارواش نانو (2)

طرح احداث کارواش نانو

نانو کارواش بخار یکی از جدیدترین روش های شست و شوی اتومبیل است که بدون استفاده از آب و مواد شوینده، عمل شست و شو را با استفاده از مواد تولید شده طی فناوری نانو و همچنین بخار آب انجام می دهد.

کاربرد کارواش نانو بخار در ماشین

کارواش ماشین صرفا شستشو بدنه ماشین نیست و قسمت های دیگر از جمله داخل ماشین (صفرشویی)، موتورشویی، رینگ شویی و زیرشویی دیتیلینگ نیز مهم می باشد. در شستن ماشین با بخار از بخار خشک و مرطوب استفاده می شود برای اطلاع از تفاوت بخار مرطوب و بخار خشک کلیک کنید. باید از نحوه صحیح شستشو با دستگاه کارواش بخار اطلاع کافی داشته باشید تا بتوانید یا کارواش بخار موفق داشته باشید.

روشویی در کارواش نانو بخار

روشویی در کارواش بخار باعث براق شدن بدنه ماشین و دیرتر کثیف شدن بدنه ماشین میشود. سرعت شسشتو بدنه ماشین در کارواش نانو بخار بسیار بالا تر از روش های دیگر می باشد. بدلیل اینکه از مواد نانو برای شستشو و از بین بردن کثیف ها استفاده می شود.

نظافت داخل ماشین یا صفرشویی

نظافت داخل کابین با استفاده از کارواش بخار تمامی گرد غبار های داخل کانال کولر و بوی بد سیگار در داخل ماشین را از بین میبرد. تمیزی صندلی ها در کارواش بخار بسیار راحت و بهرگیری از لنس صفرشویی صورت میگیرد و نیاز به در آرودن صندلی ها نیست. پس از اتمام صفرشویی و شستشوی صندلی ها با بخار رطوبت اندکی روی صندلی ها بجا می ماند. اما در روش های دیگر صندلی ماشین بطور کامل خیس می شود و باید ساعت ها منتظر خشک شدن صندلی شد و در نهایت بوی نم داخل کابین خودرو را فرا می گیرد. اما صفرشویی با کارواش بخار بو را از بین میبرد. برای اطلاع از دیگر مزایای صفرشویی با بخار کلیک کنید.

طرح احداث کارواش نانو (2)

موتورشویی

در کارواش آب حجم زیادی آب فشارقوی روی قطعات موتورماشین ریخته می شود. اینکار باعث آسیب به موتورماشین میشود. اما در کارواش بخار هیچگونه آسیبی به بدنه ماشین وارد نمی شود. برای اطلاع از مزایای موتورشویی با بخار کلیک کنید. قطعه شویی با بخار نیز مانند موتورشویی می باشد.

مزایایی و معایب کارواش نانو

برترین مزیت کارواش نانو صرف جویی در مصرف آب و کاهش صد در صدی مصرف آب می باشد. همچنین کیفیت شستشو در این نوع کارواش بسیار بالا می باشد. کیفیت شستشو در کارواش نانو بستگی به مواد مصرفی آن می باشد. مواد نانو میتواند دارای خاصیت براق کنندگی بدنه ماشین و حتی آبگریزی بدنه ماشین شود. بطوریکه تا مدت زمانی نیازی به کارواش ماشین نیست. در کارواش نانو پس از اسپری کردن باید با دستمال اقدام به پاک کردن نمود سرعت شستشو در کارواش نانو پایین میباشد. امکان شستشو گل های سنگین در این روش مسیر نمی باشد. بهمین دلیل در این مقاله در مورد کارواش نانو بخار و برتری های آن نسبت به سایر کارواش ها را مورد بررسی قرار می دهیم. استفاده از خدمات کارواش نانو و یا کارواش بدون آب، جدید ترین سبک شست و شوی اتومبیل است که در مقایسه با روش های پیشین شست و شوی اتومبیل ساز و کار به کل متفاوتی دارد؛ در ادامه به توضیح ساز و کار و مواد شوینده مورد استفاده در کارواش نانو می پردازیم.در گذشته مردم ترجیح می دادند شخصا نسبت به شست و شو و نظافت خودروی خود اقدام کنند؛ با پیشرفت زمان رویه شست و شوی اتومبیل دچار تحولاتی شد و با ایجاد و گسترش کسب و کار کارواش، مردم رفته رفته وظیفه شست و شو و نظافت خودروی خود را به این موسسات واگذار کردند. کارواش ها در کل از سه روش برای شست و شوی اتومبیل ها استفاده می کنند؛ اکثر کارواش ها با به کار گیری نیرو های متخصص و با تجربه و با استفاده از روش های قدیمی به مشتریان خود سرویس می دهند. بعدها و با پیشرفت فناوری شاهد ظهور و گسنرش کارواش های اتوماتیک بودیم؛ در این کارواش ها ماشین آلات جای نیروی انسانی را گرفتند و مشتری به منظور شست و شوی بدنه خودروی خود در حالی که سوار بر آن بود در مسیر تونل مانند تجهیزات ماشینی شست و شو حرکت می کرد. در ابتدای این مسیر مستقیم ماشین آلاتی قرار گرفته اند که با استفاده از نازل های فشار قوی خود؛ آب گرم را در تمام جهات به بدنه ماشین می پاشند و باعث از بین رفتن گل و لای موجود در بدنه خودرو می شوند؛ در ادامه مسیر تجهیزات کف پاش قرار گرفته اند که از طریق سنسور های چشمی خود از حضور خودرو در محدوده عملیاتی خود آگاه شده و وظیفه کف پاشی و آغشته کردن بدنه خودرو به مواد شوینده را بر عهده دارند؛ پس از این مرحله خودرو به محدوده برس های بزرگ با حرکت دورانی وارد می شود؛ این برس ها به وسیله تماس با بدنه خودرو و حرکت دورانی خود کف موجود بر روی بدنه خودرو را در تمام سطوح پخش کرده و باعث از بین رفتن جرم و لکه های آن می شوند. مرحله بعدی مرحله آب کشی بدنه اتومبیل است؛ در این مرحله ماشین آلاتی شبیه به نمونه های موجود در مرحله اول بدنه خودرو را به طور کامل و در جهات مختلف آب پاشی کرده و باعث آبکشی کف و مواد شوینده موجود بر روی بدنه خودرو می شوند؛ در پایان این مسیر تونل مانند ماشین هایی قرار داند که وظیفه آنها خشک کردن بدنه از طریق جریان دادن هوای گرم و پر فشار است. اما پیشرفت فناوری های مربوط به شست و شوی اتومبیل به همین جا ختم نمی شود؛ در سال های اخیر و با پیشرفت روز افزون فناوری نانو نحوه شست و شوی خودرو ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته و شاهد پیدایش روش جدیدی در حوزه شست و شوی خودرو به نام کارواش نانو هستیم و یا کارواش بدون آب هستیم.

طرح احداث کارواش نانو (3)

بررسی بازار کارواش نانو

اما آنچه که میزان سرمایه اولیه یک کارواش را بالا می برد مکان جغرافیایی است. یک کارواش باید دارای ورودی و خروجی باشد. به طور متوسط هر کارواش بیان ۳ تا ۴ ایستگاه شستشو دارد که برای هر ایستگاه باید وسایل مورد نیاز ذکر شده را تهیه کرد. که متوسط قیمت تامین دستگاه های مورد نیاز بین ۲۵ تا ۳۰۰ میلیون می شود. با توجه به اینکه کارواش باید از نظر مساحت نسبت به مشاغل مشابه خود ملک بزرگتری داشته باشد هزینه و سرمایه اولیه مورد نیاز آن نیز بالا می رود. به طور متوسط برای راه اندازی یک کارواش به یک ملک ۱۰۰ تا ۲۰۰ متری نیاز است.

خلاصه بررسی اقتصادی طرح احداث کارواش نانو

ظرفیت تولید سالیانه : ۹۰۰۰ خودرو
نرخ برابری دلار : ۱۴۰۰۰ تومان
مساحت زمین مورد نیاز : ۳۰۰ مترمربع
زیربنای ساختمان ها : ۶۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۶ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۸۰۰ میلیون تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۱۶۵ میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : ۳۶ درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)