طرح توليد كامپوزيت آلومينيوم –پلی اتيلن

استفاده از مواد جديد براي ساخت مصنوعات مختلف هميشه يكي از مهمترين دغدغه هاي متخصصين علم مواد به شمار مي رود. مواد كلاسيكي كه در ساخت مصنوعات مختلف به كار مي روند مانند تركيبات مختلف فلزي، پلاستيكي و چوبي، علاوه بر قيمت گزافشان موجبات از بين رفتن منابع طبيعي مي شوند از طرف ديگر ماهيت طبيعي اين مواد باعث مي شود كه خصوصيات فيزيكي و مكانيكي آنها ثابت باشد و تغييرات زيادي را نتوان در آنها ايجاد كرد. براي حل اين مشكل مهندسين مواد و شيمي دان ها دست به
ابداعات مختلفي زده اند. يكي از اين ابداعات مواد تركيبي موسوم به كامپوزيت هستند كه كاربردهاي مختلفي در ساخت مصنوعات مختلف پيدا كرده اند. اين مواد در ساخت خودروها، هواپيماها، توربين ها، ديوارهاي پيش ساخته، صندلي و مبلمان، لوله و اتصالات، ملزومات بسته بندي و بسياري ديگر از مصنوعات به كار گرفته مي شوند .
كامپوزيت ها در اصل از زمان هاي قديم مورد توجه بشر بوده اند. از نمونه هاي قديمي اين نوع مواد ميتوان به كاه گل و يا موميايي اشاره نمود . در مهندسي، مواد كامپوزيت معمولاً به موادي گفته مي شود كه يك فاز زمينه (ماتريس) و يك تقويت كننده (پركننده) تشكيل شده باشند. در انجمن متالورژي امريكا نيز كامپوزيت اين گونه تعريف شده است:
تركيب ماكروسكوپي دو يا چند ماده مجزا كه سطح مشترك مشخصي بين آنها وجود داشته باشد. كامپوزيت ماده اي چند جزيي است كه خواص آن از هر كدام از اجزا بيشتر بوده و اجزاي مختلف آن كارايي يكديگر را بهبود مي بخشند .
ماتريس با احاطه كردن تقويت كننده آن را در محل نسبي خودش نگه مي دارد. تقويت كننده موجب بهبود خواص مكانيكي ساختار مي گردد. به طور كلي تقويت كننده مي تواند به صورت فيبرهاي كوتاه و يا بلند و پيوسته باشد .
رشد صنعت كامپوزيت از نظر ارزش در طي سال هاي 2008-2003 ،حدود 3 درصد بوده است كه در ميان بخش هاي مختلف، صنعت توليد برق توسط باد با %20 ، هوافضا با %9 ، خودرو با 7 %و كشتي سازي %7با ، رشد بيشتري را تجربه كردند
خواص كامپوزيت ها به خصوص نسبت بالاي استحكام به وزن، آنها را براي استفاده در صنعت ساختمان بسيار مناسب ساخته است. كاربرد هاي جاري مواد كامپوزيت را در صنعت ساختمان مي توان به صورت زير دسته بندي نمود :
– پوشش بام و نما؛ شامل صفحات سبك نماي بيروني ساختمان و قطعات جايگزين گچبري و سنگي
– درب و پنجره و اسكلت ساختمان
– سازه هاي داخلي؛ شامل دكور و پارتيشن بندي
– قطعات بهداشتي؛ شامل وان حمام، زير دوشي و سينك
– كف؛ شامل كاشي و كفپوش كامپوزيتي
– مخازن آب و فاضلاب، سيستم هاي تهويه
– تقويت بتن (ميلگرد هاي كامپوزيتي) و تقويت سازه از بيرون
– انواع كيوسك و ساختمان هاي پيش ساخته
– استخر
در سال هاي اخير، كاهش قيمت مواد اوليه، روش هاي توليد خودكار و انبوه مواد، موجب كاهش قيمت قطعات كامپوزيت و نيز گسترش كاربرد اين مواد شده است. همچنين برخي از محصولات كامپوزيتي، ظرفيت هاي جديدي در اين صنعت ايجاد كرده است .
ورق آلومينيوم كامپوزيتي نوعي ورق تركيبي آلومينيومي است متشكل از آلومينيوم و پلي اتيلن فشرده، كه آراسته ساختن هر سازه با آن مانند به تن كردن لباسي آلومينيومي جهت زيبايي بخشيدن و محافظت از سازه خواهد بود. در حالت كلي اين كامپوزيت ها ، از دو ورق 0/5 ميلي متري آلومينيومي در طرفين يك ورق 3 ميلي متري پلي اتيلني تشكيل شده اند

 

 

توضيح موارد مصرف و كاربرد

استفاده از ورق آلومينيوم كامپوزيتي بسيار به صرفه و اقتصادي است. ذات توليد ورق آلومينيوم كامپوزيتي مبتني بر تفكر نو و اقتصادگرايانه و با استفاده از تكنولوژي نوين است. با استفاده از ورق آلومينيوم كامپوزيتي محدوديت در ايجاد طرح هاي نو و متفاوت در نماي هر نوع بنا، تنها به قوه تخيل طراح و معمار منتهي مي شود و با كاهش كيفيت و دوام در محصول مصرفي روبرو نخواهيم بود . چه تصميم بر ساخت بنايي جديد، يا مرمت و نوسازي سازه اي قديمي باشد، سطوح زنده و خوش رنگ و جزئيات زيبا در طراحي نما به ساختمان جان تازه اي خواهد بخشيد. ورق آلومينيوم كامپوزيتي تضمين اين دگرگوني است .

كاربردها :

ورق آلومينيوم كامپوزيتي به جز استفاده در نماي ساختمان هاي معمولي و برج هاي بند مرتبه، قابليت استفاده در نماي جايگاههاي پمپ بنزين، انواع پل ها، ساختمان هاي خاص (فرودگاهها و …) را داراست . همچنين در پوشش داخلي تونل ها و راهروها نيز مي توان از ورق آلومينيوم كامپوزيتي استفاده كرد
استفاده ديگر ورق آلومينيوم كامپوزيتي در دكوراسيون داخلي ساختمان هاي اداري و همگاني است. اخيراً رنگ هاي متنوع و زيباي استفاده از ورق هاي آلومينيوم كامپوزيتي در دكوراسيون داخلي منازل را نيز، به انتخابي مدرن و زيبايي جويانه تبديل كرده است .
همچنين از ورق هاي تركيبي آلومينيوم در مصارف صنعتي مانند اتومبيل سازي و وسايل مربوط به امكانات بهداشتي ساختمان، ساخت صندوق ها و چمدان هاي محكم، ساخت Board Bill هاي تبليغاتي، ساخت تابلوها و لباسهاي چند جداره و … نيز استفاده مي شود

كاهش هزينه هاي جانبي

با توجه به قيمت پايين ورق آلومينيوم كامپوزيتي در مقابل سنگ هاي گرانيتي مرغوب و سنگهاي مهندسي، شيشه هاي رنگي با كيفيت و غيره انتخاب ورق آلومينيوم كامپوزيتي يك تصميم به صرفه و كاملاً اقتصادي است. به جز كاهش هزينه ها در خريد با كاهش هزينه ها در نصب نيز روبرو هستيم . چرا كه ورق آلومينيوم كامپوزيتي اين قابليت را دارد كه به راحتي در كارگاه ساخت برش خورده، خميده شود و به شكل مورد نظر درآمده و نصب گردد .
بدين ترتيب هزينه هاي انتقال مصالح شكل گرفته از كارخانه به محل پروژه و هزينه هاي بالاي زيرسازي و نصب كاهش خواهد يافت .
نكته ديگر ساعت بالاي نصب ورق آلومينيوم كامپوزيتي است. همچنين با توجه به پرت بالاي مصالح سنگي نما چه در حمل و نقل و چه در هنگام نصب، ورق آلومينيوم كامپوزيتي از كمترين ميزان خسارات اقتصادي در اين مقوله برخوردار است
از بين رفتن محدوديت ها در استفاده از ايده هاي مختلف طراحي ورق آلومينيوم كامپوزيتي به راحتي در اندازه هاي موردنظر طراح و با رنگ هاي متنوع و زيبا برش مي خورد و طرح موردنظر را حاصل خواهد نمود. خواست هر معمار حاصل شدن منحني ها، كمان ها، چند وجهي ها، حلقوي ها … متنوع براي خلق چيدمان مطلوب و مورد نظر است.

دوام و عدم تغيير رنگ به هنگام تغيير شكل

شكل پذيري بالا جزء ذات ورق آلومينيوم كامپوزيتي است. مهم اين است كه شكل پذيري كامل و كم نظير ورق آلومينيوم كامپوزيتي به هيچ وجه بر دوام و صافي سطح آن اثر نامناسبي نخواهد داشت. چرا كه آلياژ مناسب آلومينيوم استفاده شده، پلي اتيلن خالص و استفاده از تكنولوژي هاي مطالعه شده، اين شكل پذيري و عدم ايجاد ترك روي سطح را تأمين مي نما . يد نهايي سازي رنگ سطوح با تكنولوژي PVDF و PVDF Nano نيز ثبات رنگ و عدم ايجاد ترك و تغيير در شفافيت و وضوح رنگ ورق آلومينيوم كامپوزيتي را تضمين خواهد نمود .

رنگ هاي متنوع و حذف بازتاب نور خورشيد

استفاده از رنگ هاي متنوع و نهايي سازي لايه محافظ (Fluride Vinylidene Poly (PVDF كه نوعي Carbon Fluoro است، علاوه بر ايجاد زيباي هاي فراوان باعث حذف بازتاب نور خورشيد از روي ورق آلومينيوم مي شود.
Carbon Fluoro نوعي رزين است كه نهايي سازي سطح با آن باعث مي شود و خم كردن و فرم دهي، شكست يا تركي در سطح رنگ ايجاد نمی کند.

مقاومت در برابر باران هاي اسيدي و اشعه ماورابنفش نور خورشيد

رنگ هاي داراي لايه محافظ PVDF مقاومت بالايي در برابر UV نور خورشيد دارند. همچنين بارانهاي اسيدي نيز بر روي سطوح داراي محافظ PVDF اثري ندارد .
قابل توجه است كه هيچ يك از مصالح نماي ديگر داراي چنين خواصي نيستند. به عنوان مثال گرانيت به سرعت در اثر باران هاي اسيدي و اشعه UV جلاء و سطح صيقلي خود را از دست مي دهد. سيمان سفيد به سرعت كثيف شده و رسوب باران در طول زمان بر روي شيشه باقي مي ماند .

بي نيازي از شستشوي مداوم

يكي ديگر از ويژگي هاي ورق آلومينيوم كامپوزيتي در قياس با ديگر مصالح مصرفي در نماي سازه، عدم جذب گرد و غبار است .
به خاطر وجود لايه PVDF بر روي ورق آلومينيوم كامپوزيتي، گذر جريان هوا در ورق الكتريسيته ساكن ايجاد نخواهد كرد. بدين شكل گرد و غبار معلق در هوا جذب سطح ورق نشده، سطح تميز ميماند. در صورت جذب شدن ميزان كمي گرد و غبار نيز اولين باران سطح ورق آلومينيوم كامپوزيتي را دوباره پاكسازي خواهد نمود.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید كامپوزيت آلومينيوم –پلي اتيلن

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک ورق آلومینیوم کامپوزیت (۲۵۲۰۴۱۲۶۰۲)

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید كامپوزيت آلومينيوم –پلي اتيلن

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی ورق آلومینیوم کامپوزیت 76069290 میباشد.

روش هاي شكل دهي و فرم دهي آسان

ورق آلومينيوم كامپوزيتي به راحتي و با استفاده از ابزار معمولي و رايج صنعت مربوطه بريده شده، خم و كماني مي شود و به شكل هاي مورد نظر در مي آيد . در حالي كه حتي افراد كم تجربه نيز با رعايت نكات مرتبط با محصول، مي توانند نسبت به نصب آن اقدام نمايند .

 

فرايند توليد ورق کامپوزیت آلومینیومی
كوره نگهدارنده

داشتن ورق كامپوزيتي خوب مستلزم داشتن مواد اوليه خوب است. لذا تمامي كارخانجات مهم توليد كننده ورق آلومينيوم كامپوزيتي در دنيا، ورق آلومينيوم خود را خود مي سازند و در اين بين كوره
نگهدارنده و شمش ريزي نقش مهمي ايفا مي كنند. زيرا عمليات آلياژسازي در اين دو مرحله انجام مي شود. ضمن آنكه كوره نگهدارنده علاوه بر آلياژسازي و ايجاد هماهنگي بين واحد ذوب و شمش ريزي، مذاب آلومينيوم را از لحاظ تركيب شيميايي و دمايي همگن ساخته و در نتيجه خواص متالورژيكي خوبي به ورق مي دهد .

نورد گرم

به منظور تبديل شمش ريخته شده به اسلب و بعد از آن به ورق از نورد گرم به صورت حركت رفت و برگشتي استفاده مي شود. نورد گرم آلومينيوم بسته به آلياژ آن در دمايي بين 450 تا 580 درجه سانتي گراد صورت مي گيرد. قبل از اين مرحله ورق مورد عمليات حرارتي مورد نظر قرار مي گيرد

نورد سرد

براي رسيدن به ضخامت 0/5 ميلي متر از نورد سرد استفاده مي شود. اين عمليات در دماي محيط انجام شده و بعد از آن شستشوي ورق با مواد شيميايي ضروري است .

مرحله آغشتن به رزين

بعد از شستشو و خشك شدن ورق آلومينيومي، آن را از محلول حاوي رزين ها و رنگ هاي مورد نظر عبور مي دهند و پس از آن ورقي از پلي اتيلن بين دو ورق آلومينيومي قرار گرفته و اكسترود مي شوند تكنولوژي و روش توليد ورق آلومينيوم كامپوزيتي در ساير كشورها همان روشي است كه در كشور ما انجام مي گيرد ولي آنچه كه در فرايند توليد داراي اهميت است و محصول كشور هاي صنعتي را در درجه بالاتري قرار مي دهد دو نكته است؛ نخست آنكه همانطور كه ذكر شد در كشور ما تعدادي واحد توليدي تنها نقش مونتاژ مواد اوليه به يكديگر را دارند. و ديگر آنكه توان مهندسي واحد هاي توليدي در انتخاب مواد پليمري، آلياژسازي و عمليات حرارتي آلومينيوم نقش بسيار مهمي را ايفا مي كند

بررسي كالاهاي جايگزيني و تجزيه و تحليل اثرات آن بر مصرف محصول

بي شك بيشترين استفاده از ورق آلومينيوم كامپوزيتي در صنايع ساختماني است. ساخت ورق هاي تركيبي آلومينيوم در ابتدا با هدف ايجاد مصالحي در جهت سبك سازي ساختمان و ايجاد آزادي كامل در طراحي معماري آن بوده است كه متعاقباً در صنايع ديگر نيز به كار گرفته شد

اهميت استراتژيكي كالا در دنياي امروز

با توجه به اينكه مصرف عمده ورق هاي آلومينيوم كامپوزيتي در نماي ساختمانهاست و علت اين امر نيز در درجه اول به خاطر زيبايي اين نوع ورق ها است، گمان نمي رود كه اين محصولات در منطقه يا دنياي امروز از اهميت استراتژيكي خاصي برخوردار باشد. اما توانايي در توليد ورق آلومينيوم كامپوزيتي به علت استفاده از دستگاه ها و تكنولوژي پيشرفته، دانش روز و نيز ظرافت و دقت كافي در پروسه توليد در مقياس صنعتي، خود مقوله ديگري است كه امكان توليد اين نوع محصولات به طور انبوه را به هر كشوري نمي دهد.

شرايط صادرات

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگاني، براي صادرات محصولات توليدي، هيچ گونه شرايط و محدوديتي وجود ندارند. ليكن از آنجاييكه ورق هاي آلومينيوم كامپوزيتي، يك كالاي مهندسي و دستاورد دانش و تكنولوژي مدرن روز محسوب مي شوند، از اين رو ورود به بازارهاي جهاني مستلزم برخورداري توليد كننده از شرايط مساعد مالي، كيفي و … است .

وضعیت واحد های فعال تولید كامپوزيت آلومينيوم –پلي اتيلن

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید كامپوزيت آلومينيوم –پلي اتيلن در کشور به تفکیک استان آمده است .

 

وضعیت واردات و صادرات كامپوزيت آلومينيوم –پلي اتيلن

نمودار واردات و صادرات كامپوزيت آلومينيوم –پلي اتيلن در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید کامپوزیت آلومینیومی

ظرفیت تولید سالیانه : 4 هزار تن
نرخ برابری دلار : 16000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 10000 مترمربع
زیربنای کل : 5500 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 39 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 28 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 22 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 52 درصد

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاري مطرح مي شود. جداول و نمودارها تقريبي است.

امکان سرمايه گذاري با ظرفيتهاي مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاري کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهي مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.