طرح تولید انواع سس پاستا و ماکارونی

شرایط امروزه خانواده‌ها موجب شده است که افراد وقت کمتری برای آشپزی داشته باشند و بسیاری از مواد غذایی به صورت کنسرو شده و آماده توسط کارخانه‌ها تولید شود. این کنسروها از میوه و سبزیجات گرفته تا انواع مواد غذایی و خورش‌ها با عرضه این نوع محصولات در بازار بسیاری از این قبیل مشکلات برای خانواده‌ها رفع شده است. امروزه کنسروها مشکلات بسیاری از افراد و بانوان شاغلی که زمانی برای پخت و پز ندارند را حل کرده است و همچنین وجود انواع کنسروها با طعم های مختلف موجب ایجاد تنوع در سبد غذایی خانواده شده است. این کنسروها در روزهایی که وقت برای پختن غذا نداریم می‌توانند جایگزین مناسبی باشند. در میان این کنسورها نیز مواد اولیه برای آماده سازی برخی غذاها تولید می‌شود.

مزایای استفاده از انواع سس پاستا و ماکارونی

انواع سس پاستا و ماکارونی علاوه بر تسریع در زمان پخت و پز فوایدی از جمله حفظ حالت طبیعی مواد غذایی، نگهداری طولانی مدت، درج ارزش تغذیه ای آنها بر روی لیبل ، سلامت غذا و تنوع دارند.انواع سس پاستا و ماکارونی اگر به صورت کنسرو باشند نیازی به یخچال ندارند و مدت زمان ماندگاری آن‌ها زیاد است. کنسورها همچنین قیمت پایین‌تری از سایر مواد غذایی دارند. حمل آن‌ها راحت است، دور ریز زباله پایینی دارند، یکی از هدف‌های اصلی کنسروها رساندن مواد غذایی سالم در طولانی مدت است. همچنین یکی دیگر از فواید کنسروها دسترسی به تمام مواد غذایی در تمام فصول است.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید انواع سس پاستا و ماکارونی

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
باتوجه به جستجوهای انجام شده در اطلاعات،کد آیسیک اختصاصی برای تولید انواع سس پاستا و ماکارونی تعریف نشده است لذا امکان بررسی واحد های فعال تولید انواع سس پاستا و ماکارونی مقدور نمیباشد .

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید انواع سس پاستا و ماکارونی

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی اختصاصی برای انواع سس پاستا و ماکارونی یافت نشد لذا میزان واردات و صارات آن نامشخص میباشد.

مواد اولیه تولید انواع سس پاستا و ماکارونی

سس پاستا و ماکارونی دارای ترکیبات رب گوجه فرنگی ، پیاز تازه ، فلفل دلمه ای ، قارچ ، سویای خشک ، روغن مایع سویا ، سرکه ، نمک خوراکی ، شکر ، پودر فلفل قرمز و اب اشامیدنی میباشد.
نوع و مدل بسته بندی سس پاستا و ماکارونی
در بسته بندی انواع سس پاستا و ماکارونی از روش کنسرو سازی استفاده میشود.زیرا کنسرو کردن این محصول باعث طولانی تر شدن مدت زمان نگهداری آن میشود همچنین نگهداری آن نیازی به یخچال هم ندارد.

مراحل توليد كنسرو مواد غذايي :

مرحله اول : در مورد مواد غذايي گوشتي اين مرحله شامل جدا كردن امعاء و احشاء ، استخوان گيري مخلوط و يكنواخت كردن گوشت ، شستشو و … مي باشد .
در مورد ساير مواد غذايي اعمال مشابه خاص آن فراورده انجام مي گيرد .
مرحله دوم : قوطي ها از مواد غذايي آماده شده در مرحله اول و ساير مواد افزودني با در نظر گرفتن حدود 5/0 تا 1 سانتيمتر فضاي خالي در بالاي قوطي پر مي شوند .
مرحله سوم : به منظور ممانعت از عمل تخريبي اكسيژن روي جدار داخلي قوطي ، جلوگيري از عمل اكسيداسيون مواد غذايي و غير هوازي نمودن محيط داخل قوطي و همچنين ايجاد خلاء نسبي جهت جلوگيري از تورم طرفين قوطي بعلت تغييرات جزئي دما يا فشار در حين انبارداري عمل هواگيري انجام مي شود.
مرحله چهارم : درب قوطي ها بسته مي شود .
مرحله پنجم : جهت نابود كردن ميكروارگانيسم هايي كه ممكن است همراه مواد غذايي وارد قوطي شده باشند حرارت لازم به قوطي ها داده مي شود ( عمل استريليزاسيون انجام مي شود )در اين مرحله به كمك حرارت عمل پخت ماده غذايي هم اتفاق مي افتد .
مرحله ششم : جهت جلوگيري از ادامه پخت ، محتويات قوطي بعد از عمل استريليزاسيون قوطي ها به كمك پاشيدن آب سرد روي آنها سريعا” تا دماي حدود 38 تا 43 درجه سانتيگراد سرد مي شوند آبي كه براي سرد كردن قوطي ها استفاده مي شود بايستي مشخصات آب آشاميدني را داشته و عاري از هرگونه آلودگي باشد . چرا كه ممكن است آب از منافذ بسيار ريز احتمالي قوطي ها به داخل نفوذ كرده و محتويات آنرا سريعا آلوده نمايد .

وضعیت واحد های فعال تولید انواع سس پاستا و ماکارونی

باتوجه به جستجوهای انجام شده در اطلاعات،کد آیسیک اختصاصی برای تولید انواع سس پاستا و ماکارونی تعریف نشده است لذا امکان بررسی واحد های فعال تولید انواع سس پاستا و ماکارونی مقدور نمیباشد .

وضعیت واردات و صادرات انواع سس پاستا و ماکارونی

باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی اختصاصی برای انواع سس پاستا و ماکارونی یافت نشد لذا میزان واردات و صارات آن نامشخص میباشد.

مراحل اخذ جواز تاسيس و پروانه بهره برداری واحدهای تولید مواد غذایی

برای مشاهده مراحل اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری واحد های تولید مواد غذایی اینجا کلیک کنید

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید انواع سس پاستا و ماکارونی

ظرفیت تولید سالیانه : 600 تن
نرخ برابری دلار : 25000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 2000 مترمربع
زیربنای کل : 750 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 22 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 3 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 1.3 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 36 درصد

 

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاري مطرح مي شود. جداول و نمودارها تقريبي است.

امکان سرمايه گذاري با ظرفيتهاي مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاري کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهي مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.