طرح تولید اکسید منیزیم از آب دریا

اکسید منیزیم، بیشتر بعنوان مواد دیرگداز در کوره های تولید آهن و فولاد، فلزات غیرآهن، شیشه و سیمان، مورد استفاده قرار می گیرد. اکسید منیزیم و سایر ترکیباتش هم در صنایع عمرانی، شیمیایی و کشاورزی بکار می روند. عمده کاربرد منیزیم بصورت یک افزودنی آلیاژساز به آلومینیوم است که از این آلیاژ، بیشتر در قوطی های مواد آشامیدنی استفاده می گردد. همچنین آلیاژهای منیزیم، اجزای ساختاری اتومبیل ها و ماشین آلات را تشکیل می دهند. کاربرد دیگر این فلز، کمک به جداسازی گوگرد از آهن و فولاد است. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، اکسید منیزیم به صورت یک ماده دیرگداز است که در لعاب های با درجه حرارت پایین باعث ایجاد ماتی و کدری بیشتری می شود. با اضافه کردن آن به لعاب های با درجه حرارت بالا، اکسید منیزیم مانند فلاکس عمل کرده و موجب ایجاد سطحی نرم و کِره مانند (لطیف) می شود. رنگ های آبی کبالتی در لعاب های منیزیم دار به رنگ بنفش و صورتی تبدیل می شود.

معرفی کد آیسیک مرتبط با طرح تولید اکسید منیزیم از آب دریا

طرح توجیهی اکسید منیزیم: ۲۴۱۱۱۵۲۱

موارد مصرف و کاربرد طرح تولید اکسید منیزیم از آب دریا

منیزیت یا همان اکسید منیزیم در کشاورزی (کودهای شیمیایی و ابریشم مصنوعی)، صنایع شیمیایی، شیشه و سرامیک سازی، داروسازی، صنایع ساختمانی و … کاربرد دارد. همچنین به علت خنثی بودن، نرم و سفید بودن آن به عنوان پرکننده در رنگ سازی، کاغذ، پلاستیک و لاستیک مصرف می شود. منیزیت قدرت جذب خوب داشته و نسبتاً واکنش ناپذیر است که می توان از آن به عنوان حامل حشر هکش ها و میکروب کش ها استفاده کرد. از منیزیت برای تهیه دیگر انواع منیزیت مانند نوع تکلیس شده استفاده می شود. همچنین به عنوان عامل اضافی برای یک مواد مولد فشار متداول و تولید گرافیت های ندولار در چدن می باشد و به عنوان عامل احیا برای تولید اورانیوم خالص و فلزات دیگر از نمک های آنها است.

اهمیت طرح تولید اکسید منیزیم از آب دریا

با توجه به کابردهای متعدد و فراوان اکسید منیزیم در روزگار ما به چند مورد از این کاربرد ها که اهمیت فراوان در صنعت و اقتصاد کشور دارد، اشاراتی می شود :
اکسید منیزیم، بیشتر بعنوان مواد دیرگداز در کوره های تولید آهن و فولاد، فلزات غیرآهن، شیشه و سیمان، مورد استفاده قرار می گیرد. اکسید منیزیم و سایر ترکیبات هم در صنایع عمرانی، شیمیایی و کشاورزی بکار می روند . عمده کاربرد منیزیم به صورت یک افزودنی آلیاژساز به آلومینیوم استکه از این آلیاژ، بیشتر در قوطی های مواد آشامیدنی استفاده می گردد. همچنین آلیاژهای منیزیم، اجزای ساختاری اتومبیل ها و ماشین آلات را تشکیل می دهند. کاربرد دیگر این فلز، کمک به جداسازی گوگرد از آهن و فولاد است. منیزیم، مانند آلومینیم محکم و سبک است، بنابراین اغلب در چرخ های مرغوب بکار می رود.

طرح تولید اکسید منیزیم از آب دریا

تجهیزات و ماشین آلات طرح تولید اکسید منیزیم از آب دریا

خط کامل الکترولیز
کوره ذوب ۱۸۰۰-۲۰۰۰

قیمت خط تولید اکسید منیزیم از آب دریا

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکت‌های تأمین کننده خط تولید اکسید منیزیم از آب دریا برابر با ۱۹۴۲۰ میلیون ریال برآورد شده است.

میزان سرمایه مورد نیاز واحد ساخت اکسید منیزیم از آب دریا

بودجه: بین ۴ تا ۶ میلیارد تومان
ظرفیت تولید سالیانه: ۱۰۰۰۰ تن
مساحت زمین مورد نیاز: ۴۰۰۰ مترمربع
مساحت سالن تولید: ۲۰۰۰ مترمربع
میزان اشتغال طرح: ۵۴ نفر
طول دوره ساخت پروژه: ۱ سال
سرمایه ثابت: ۴۱۵۷۰ میلیون ریال
سرمایه در گردش : ۱۲۸۶۲ میلیون ریال
سرمایه کل: ۵۴۴۳۲ میلیون ریال

نکته مهم:
امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

۳.۷/۵ - (۴ امتیاز)