طرح تولید رزین های نفتی

رزین های ئیدروکربنی شامل رزینهای کومارون- ایندن، رزینهای نفتی، رزین های حاصل از منومرهای خالص می باشند. این رزین ها بوسیله پلیمریزاسیون حرارتی یا کاتالیستی مواد حاصل از پیرولیز زغال سنگ، ترپن، اجزاء نفتی تقطیر و کراک شده و منومرهای الفینی سنتز میشوند . رزین های ئیدروکربنی به شکلهای مختلف از سیال ویسکوز تا جامد سخت وجود داشته و بصورت چیپس یا دانه و حالت مذاب بکار میروند و بسته به کاربرد و نیاز مصرف کننده بسیاری از این رزین ها بصورت محلول در حلالهای آلی یا روغنی وجود داشته و ضمنا بصورت امولوسیون آنیونی، کاتیونی یا غیر یونی نیز ساخته میشوند و وزن ملکولی متوسط عددی آنها کمتر از ۲۰۰۰ میباشد، رنگ این نوع رزین ها از سفید تا قهوهای تیره بوده و رزین هایی که به رنگ سفید هستند بوسیله پلیمریزاسیون منومرهای الفینی خالص یا بوسیله ئیدروژناسیون محصولاتی که به روش کاتالیستی یا حرارتی پلیمریزه میشوند، بدست می آیند.

معرفی کد آیسیک مرتبط با طرح تولید رزین های نفتی

طرح توجیهی تولید رزین نفتی- پترو رزین: ۲۴۱۳۱۲۵۰

موارد مصرف و کاربرد رزین های نفتی

در فرمولاسیون چسب ها ،در پوشش دهنده ها نظر رنگها و جلاءها ،در فرمولاسیون کف پوشها و سقف پوش ها ،در فرمولاسیون مرکب چاپ، در ترکیبات لاستیک، در صنایع ریخته گری، درصنایع سلولزی.

اهمیت تولید رزین های نفتی در کشور

بازار مصرف جهانی رزینهای نفتی رشد سالانه ۵/۴ % از سال ۱۹۸۷ به بعد را داشته است و دلیل این رشد شناخت موارد مصرف رزین های نفتی و همچنین جلوگیری از تلف شدن جریان C9 آروماتیک و C5 آلیفاتیک تولید شده و تبدیل آن به محصول قابل استفاده مانند رزین های نفتی می باشد.

طرح تولید رزین های نفتی

ماشین آلات و تجهیزات خط تولید رزین های نفتی

راکتور
ستون
تانک و مخازن
مبدل های حرارتی
پمپ ها

قیمت خط تولید رزین های نفتی

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکت‌های تأمین کننده خط تولید رزین های نفتی ، برابر با ۱۷۵۵۸۸ میلیون ریال بر آورد شده است.

میزان سرمایه مورد نیاز واحد ساخت رزین های نفتی

بودجه: بالای ۱۰میلیارد تومان
ظرفیت تولید سالیانه:۲۳۰۰۰۰ تن
مساحت زمین مورد نیاز: ۱۷۴۹۶ مترمربع
مساحت سالن تولید: ۱۸۲۴ مترمربع
میزان اشتغال طرح: ۵۱ نفر
طول دوره ساخت پروژه: ۱ سال
سرمایه ثابت: ۲۵۶۱۳۴ میلیون ریال
سرمایه در گردش:۹۶۸۵۴ میلیون ریال
سرمایه کل: ۳۵۲۹۸۸ میلیون ریال

نکته مهم:
امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)