طرح تولید سمبوسه آماده

اکثر ما فکر می‌کنیم سمبوسه یک غذای جنوبی است، اما در واقع سمبوسه یک غذای بین‌المللی است که از آفریقا تا چین تهیه می‌شود. طرز تهیه سمبوسه در هر کشوری متفاوت است؛ برخی مواد آن را داخل خمیر پر می‌کنند و برخی دیگر با استفاده از نان‌های نازک، سمبوسه‌ای مانند سمبوسه جنوبی ما می‌پزند. در جنوب ایران معمولا مایه‌ی سمبوسه ترکیب سیب زمینی پخته، سبزیجات و ادویه است که آن را در نان لواش می‌پیچند و در روغن سرخ می‌کنند. در برخی مناطق در کنار سبزیجات از گوشت چرخ کرده یا مرغ هم استفاده می‌شود که می‌تواند این غذا را خوشمزه‌تر هم بکند.

مواد اولیه تولید سمبوسه

سیب زمینی
پیاز متوسط
پیازچه
گشنیز
جعفری
روغن
زرد چوبه
نمک و فلفل سیاه

مواد اولیه نان سمبوسه

آرد همه منظوره
پودر خمیرمایه
روغن
نمک
اب

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید سمبوسه آماده

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.باتوجه به جستجو های انجام شده کد آیسیک اختصاصی برای سمبوسه آماده یافت نشد لذا کد آیسیک سمبوسه به شرح زیر میباشد .
کد آیسیک سمبوسه : 1549412563

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید سمبوسه آماده

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی مرتبط با تولید سمبوسه آماده یافت نشد لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

فرآیند تولید نان سمبوسه

فرآیند تولید نان سمبوسه از رول کردن مکرر نان، سپس انباشته شدن در یک توده ، جدا کردن یکی یکی ، نوارهای نان شروع می شود. این فرآیند پیچیده زمان و هزینه های زیادی را صرف می کند. دستگاه تولید نان سمبوسه می تواند به صورت ساعتی 16000 قطعه شیرینی سمبوسه با اندازه استاندارد تولید کرده و به صورت خودکار در انباشته شود. همچنین ضخامت به دلخواه قابل تنظیم است. که منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های کارگری می شود. علاوه بر این ، دستگاه می تواند هر دو شیرینی رول و شیرینی سمبوسه تولید کند که به مشتری کمک می کند تا یک خط تولید جدید ایجاد کند و فرصت های شغلی را به ارمغان بیاورد. سرمایه گذاری نسبتاً ارزش زیادی دارد.

پر کردن و بسته بندی سمبوسه

پس از ریختن خمیرخط تولید به طور خودکار خمیر را می پزد ، و سپس کارگران می توانند داخل نان را پر کرده و روی میز کار نوار نقاله بپیچند.دستگاه بسته بندی سمبوسه یک نمونه از ماشین آلات بسته بندی با سیستم PLC , مکانیک با چشم فتوسل و مکانیک ساده بوده که محصولات را به صورت پیلوپک ( دو طرف دوخت ) بسته بندی می کند. این دستگاه برای بسته بندی محصولاتی مشابه انواع ساندویچ ، همبرگر ، پیتزا آماده ، سمبوسه ، پیتزا پیراشکی ، لازانیا ، کباب لقمه و … مورد استفاده قرار می گیرد .دستگاه های بسته بندی پیلوپک افقی از لحاظ شکل ظاهری و مشخصات فنی شباهت زیادی با هم داشته و تفاوت عمده ی آنها در ابعاد بسته بندی، سرعت بسته بندی و سیستم PLC و مکانیکی آن و همچنین دارا بودن چشم فتوسل برای سلفون های چاپدار می باشد.

وضعیت واحد های فعال تولید سمبوسه آماده

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید سمبوسه در کشور به تفکیک استان آمده است.

وضعیت واردات و صادرات سمبوسه آماده

باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی مرتبط با تولید سمبوسه آماده یافت نشد لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

مراحل اخذ جواز تاسيس و پروانه بهره برداری واحدهای تولید مواد غذایی

برای مشاهده مراحل اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری واحد های تولید مواد غذایی اینجا کلیک کنید

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید سمبوسه آماده

ظرفیت تولید سالیانه : 270 تن
نرخ برابری دلار : 25000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 1000 مترمربع
زیربنای کل : 450 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 12 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 1.9 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 600 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 36 درصد

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.