طرح تولید شکلات صبحانه

یکی از فراورده‌های پرطرفدار به خصوص در میان کودکان، شکلات‌صبحانه است. شکلات‌صبحانه در بسته‌بندی‌های گوناگون و با غلظت‌های متفاوتی در بازار وجود دارد.
شکلات ماده غذایی‌ای است که 18 تا 22 درصد کره کاکائو دارد اما در کرم کاکائو از کره کاکائو استفاده نمی‌شود و بیشتر در آن از روغن‌های نباتی هیدروژنه همراه درصدی روغن مایع یا روغن‌های مخصوص شکلات‌های مالیدنی استفاده می‌شود که کارخانه‌های تولید روغن آن را مخصوص کارخانه‌های شکلات‌سازی تهیه می‌کنند.
یکی از برندها مطرح تولید شگلات صبحانه نوتلا میباشد، تولید نوتلا در بیش از16 کارخانه از ایتالیا، آلمان، بلژیک، استرالیا، کانادا و برزیل گرفته تا هند، روسیه، آمریکا، ترکیه، آرژانتین، اکوادور و پورتوریکو؛ این محصول را به “قهرمان صبحانه” جهان مبدل کرده است.
روزهای گرسنگی پس از پایان جنگ جهانی دوم، دوران بسیار سختی برای ساکنان اروپا ایجاد کرده بود. کشورها و اداره کنندگان آنها همچنان درگیر مسائل مربوط به این رویداد تلخ بودند و شهروندان باید تاوان آن را با از دست دادن عزیزان، آوارگی و گرسنگی می پرداختند.
در چنین شرایطی یک نانوای جوان ایتالیایی که تبحری خاص در پخت انواع شیرینی داشت ایده ای را در ذهن خود پرورش می داد که در آینده زمینه ساز یکی از خوش طعم ترین های سفره صبحانه در تمام جهان شد. پیِترو فررو مقدار کمی از شکلات را با نسبت به مراتب بیشتر پودر فندق -و چند افزودنی دیگر دارای اهمیت کمتر- مخلوط کرده و فرمولی را ایجاد کرد که علاوه بر طعم عالی، از انرژی بالایی نیز برخوردار بود.
راز موفقیت پیترو را علاوه بر طعم خاص باید در همین ایده ترکیبی وی برای تهیه کرم شکلات فندقی جستجو کرد زیرا در آن روزها شکلات بسیار گران قیمت و حتی لوکس بود و هر کسی قدرت خرید آن را نداشت اما ترکیب میزان کمی از شکلات با حجم بیشتری از فندق، ایده ای بی نظیر برای خانواده فررو محسوب می شد.

کد آیسیک مرتبط با طرح تولید شکلات صبحانه

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سلطه شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد. کدهای آیسیک مرتبط به صنعت تولید انواع کرم های آرایشی وبهداشتی عبارت است از :

شکلات اسپرید بر پایه شیر (شکلات صبحانه)  1543412389

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید شکلات صبحانه

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک، آمار، حمل و نقل، بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
تعرفه گمرکی شکلات صبحانه تحت ردیف تعرفه شماره 18069000

فرآیند تولید شکلات صبحانه

خط تولید و فرآوری و بسته بندی انواع شکلات صبحانه و ژله معمولا دستگاه پرکن مایعات غلیظ مانند دستگاه پرکن مربا و عسل بکار می رود. در خط تولید و بسته بندی ژله ها و دسر های خامه ای، اساس خط از میکسر و مخازن فرمولاسیون و دستگاه پرکن و دستگاه تری سیلر یا فرم فیل سیل تشکیل می شود.

مواد خام به مخزن فرمولاسیون سه جداره استیل و یا دستگاه ریبون بلندر هدایت می شود. در دسر های بر پایه فاز مایع مانند دسر ژله ای و یا دسر خامه ای شروع خط از میکسر های اولیه می باشد.مزیت ریبون بلندر اختلاط و میکس دقیق می باشد و از هر کدام از میکسرها به تناسب نوع محصول در خط تولید استفاده می شود در مخزن پروسس استیل ضمن میکس شدن مواد اعمال فرایندهای حرارتی امکان پذیر می باشد و به نوعی دیگ پخت استیل نیز می باشد. . پس از فرمولاسیون مواد به تانک پروسس نهایی استیل رفته و از آنجا به مخزن سیستم پرکن دستگاه بسته بندی می رود در صورت نیاز مواد به سرد شدن، مخزن دستگاه پرکن که سه جداره می باشد با سیستم لوله کشی به آیس بانک و یا در برخی موارد به کولینگ تاور متصل می شود. مواد از سیستم پرکن که نازل آن بر روی نوار تری سیلر یا فرم فیل سیل قرار دارد درون ظروف یکبار مصرف پر شده و همزمان با بسته بندی، درون بسته ها اعمال وکیوم و یا تزریق گاز نیز می گردد شایان به ذکر می باشد که درج تاریخ و قیمت توسط دستگاه تاریخ زن حرارتی و یا دستگاه جت پرینتر نصب شده بر روی دستگاه بسته بندی در همین مرحله انجام می پذیرد. در برخی موارد از دستگاه سیل وکیوم صفحه گردان استفاده می گردد که راندمان آن بالا و کمی پایین تر از دستگاه تری سیلر می باشد. در دستگاه فرم فیل سیل در قسمت فرمینگ دستگاه، ظرف نیز تولید می شود و بقیه مراحل مشابه با مکانیسم دستگاه تری سیلر می باشد. در صورت نیاز و بسته به نوع محصول می توان بسته ها را از پاستوریزاتور تونلی عبور داد. ژله ها و شکلات های صبحانه آماده بوده و به قسمت کارتن گذاری و بسته بندی نهایی یعنی دستگاه شیرینک پک هدایت شده و از آنجا به سردخانه یا انبار سرد منتقل خواهند شد.

دیاگرام چیدمان و فلوچارت خط شکلات صبحانه

مخازن پروسس ⇐ پمپاژ ⇐ میکسر فرمولاسیون ( ریبون بلندر) ⇐ پمپاژ ⇐ مخازن پروسس نهایی ⇐ مخزن پرکن ⇐ دستگاه بسته بندی سیل وکیوم ⇐ پاستوریزاتور ⇐ دستگاه شیرینک پک

وضعیت واحد های فعال تولیدکننده شکلات صبحانه

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید شکلات صبحانه در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات شکلات صبحانه

در نمودار زیر واردات و صادرات شکلات صبحانه به تفکیک آمده است.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید شکلات صبحانه

ظرفیت تولید سالیانه : 30 تن
نرخ برابری دلار : 17000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 1500 مترمربع
زیربنای کل : 500 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 14 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 1.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 450 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 36 درصد

 

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاري مطرح مي شود. جداول و نمودارها تقريبي است.

امکان سرمايه گذاري با ظرفيتهاي مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاري کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهي مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.