طرح تولید کریستال، بطری و جار شیشه ای

گرایش به سمت تولید شیشه سبک بـه سـبب کـاهش هزینـه هـای تولیـد و افـزایش کیفیـت و تنـوع محصولات و در نتیجه رشد سود آوری چند سالی است که در تبعیت از مسیر تحولات این صنعت در جهان، در بین تولید کنندگان محصولات شیشه ای در کشور نیز مطرح شده و گرایش بیشتر تولید کنندگان و بـازار به تولید و مصرف ظروف شیشه ای سب; در سالهای آتی قابل پیش بینی است . از طرف دیگر پیشرفت تکنولوژی، موجب فراهم آمدن امکان تولید انبوه و ساخت آسان تر انواع شیشـه گردیده و استقبال بیشتری از این صنعت را باعث شده است. امروزه اساس روشهـای سـاخت شیشـه هـای تخت، ظروف شیشه ای، جام، کریستال و …. حفظ شده ولی با استفاده از تکنولوژی جدید، بهره وری از زمان برای افزایش سرعت تولید و استفاده بهینه از منابع دیگـر از جملـه مـواد اولیـه، انـرژی، نیـروی انسـانی و … افزایش قابل توجهی یافته است .
طرح تولید کریستال، بطری و جار شیشه ای

معرفی کد آیسیک مرتبط با طرح تولید کریستال، بطری و جار شیشه ای

طرح توجیهی تولید انواع بطری و ظروف شیشه ای: ۲۶۱۰۱۵۱۰
طرح توجیهی تولید انواع بطری شیشه ای: ۲۶۱۰۱۵۱۱
طرح توجیهی تولید ظروف کریستال: ۲۶۱۰۱۵۴۴

موارد مصرف و کاربرد طرح تولید کریستال، بطری و جار شیشه ای

بطری و ظروف شیشه ای سبک برای بسته بنـدی انــواع مــواد غــذایی نظیــر مربــا، رب گوجــه فرنگــی، ترشیجات، آبلیمو، سـرکه، عرقیـات، عسـل، سـس، مـاء الشعیر و نوشابه و ظروف کریستال برای مصارف خانگی و تزئینی استفاده می شود.

اهمیت طرح تولید کریستال، بطری و جار شیشه ای در کشور

افزایش صادرات غیر نفتی از مهمترین سیاستهای کلان اقتصادی کشور به شمار مـی رود. یکـی از عوامـل تاثیرگذار بر گسترش امکان حضور کالاهای ایرانی در بازارهای خارج از کشور، بسته بندی محصـولات صـادراتی میباشد. در صنایع غذایی که از توان مندیهای بالقوه کشور برای گسترش صادرات میباشد، اهمیت بسته بندی از دو منظر زیبایی و بهداشتی که هم چشم نواز باشد و هم حافظ کیفیت مواد خوراکی بـوده و سـلامت مصـرف کنندگان را به مخاطره نیفکند، دو چندان میشود. با توجه به اینکه طرح مورد بررسی بطری و ظروف شیشه ای سبک برای بسته بندی نوشابه و برخی از اقلام مواد خوراکی مثل مربا، کنسرو، خیارشور و زیتون تولید مینماید به طور غیر مستقیم از اجزا و در خدمت برنامه کلان توسـعه صـادرات محصـولات غـذایی خواهـد بـود . از دیگـر مواردی که میتوان به آن اشاره نمود زیبایی ظـروف شیشـه ای و کریسـتال و هـم چنـین بهداشـتی بـودن ایـن محصولات در مقایسه با محصولات جایگزین مورد استفاده در منازل میباشد

طرح تولید کریستال، بطری و جار شیشه ای

تجهیزات مورد نیاز طرح تولید کریستال، بطری و جار شیشه ای

تجهیزات حمل و نقل ماسه و دولومیت
تجهیزات انتقال و بارگذاری مواد اولیه
تجهیزات انتقال مواد اولیه بسته بندی شده
تجهیزات آماده سازی خرده شیشه
اماده سازی بچ شیشه
ساکش و غبارگیر
سیستم کنترل سیماتیک
سیستم توزیع رسانه ای
تاسیسات برقی و اندازه گیری و …

قیمت خط تولید طرح کریستال، بطری و جار شیشه ای

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکت‌های تأمین کننده خط تولید کریستال، بطری و جار شیشه ای ، برابر با ۹۹۲۹۸ میلیون ریال بر آورد شده است.

میزان سرمایه مورد نیاز واحد ساخت کریستال، بطری و جار شیشه ای

بودجه: بین ۴ تا ۸ میلیارد تومان
ظرفیت تولید سالیانه: ۷۰۰۰ تن
مساحت زمین مورد نیاز: ۲۵۰۰۰ مترمربع
میزان اشتغال طرح: ۴۲ نفر
طول دوره ساخت پروژه: ۱ سال
سرمایه ثابت: ۷۸۰۳۸ هزار ریال

نکته مهم:
امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)