طرح تولید پانل های گچی روكش دار

طرح تولید پانل های گچی روكش دار

پانل پيش ساخته گچی با روكش كاغذي، بطور عمده شامل گچ و دو لايـه كاغـذی بعنـوان روكـش مقاوم ساز است كه به صورت صفحه ا ی مسطح و مستطيل ( يا مربع ) شكل وارد بازار مـصرف مـی شود و در صنايع ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گيرد. سبک سازی ، مقاومت در مقابل زلزله، دوام و پايداری و عدم نياز به مـواد نگهدارنـده ، مقاومـت در برابر صوت ، رنگ آميزی آسان همگی از مشخصات پانل گچ با روكش كاغذی می باشد. مشابه پانل های پيش ساخته گچی ساده ، پانل های گچ با روكش كاغذی به علت دارا بودن اين مزايا و كـاربرد و نصب آسان و سريع ، در بسياری از كشورهای دنيا بخصوص كشورهای اروپـايی ، بـه عنـوان يكـی از مصالح پيش ساخته ساختمانی مطرح می باشند و به عنوان سقف كاذب و ديواره كاربرد دارند.

تاریخچه تولید کناف

کناف نام مجموعه ای آلمانی در زمینه ساخت و تولید دیوارها و سقف های کاذب و متریال های مرتبط است که در سطح بین المللی فعالیت می کند. نام این برند نام یک خانواده اصیل آلمانی می باشد ، کناف موفق شده است تا محصولاتی را ارائه دهد که موجب سرعت گیری در تصمیم ، ابداع و نوآوری در صنعت ساختمان و سرمایه گذاری های مختلف می باشد. شرکت مذکور در سال ۱۹۳۲ میلادی توسط این خانواده اصیل بنیانگذاری شد و هم اکنون نیز به صورت مشترک و به همراه هماهنگی های سایر اعضای خانواده کناف ، فعالیت میکند. در دفاتر و کارخانه های این شرکت حدود 18 هزار نفر مشغول فعالیت هستند که این فعالیت آن ها منجر به ارائه محصولاتی با کیفیت و ایمن شده است. از اصول شرکت کناف میتوان به بنیانگذاری و تاسیس کردن واحد های مختلف صنعتی در مناطقی که مواد اولیه فراوان و بازار مصرف مناسب تولیدات را دارند ، اشاره کرد. به این منظور واحد های مختلف در قاره ی اروپا و همچنین نقاط مختلفی از آسیا در حال ساخت است که نتیجه آن افزایش اشتغال و افزایش تولید مواد و مصالح با کیفیت است. شرکت کناف در زمینه های مختلف و متنوعی فعالیت میکند که برخی از این فعالیت ها به شرح زیر می باشد.

معرفی کد آیسیک مرتبط با طرح تولید پانل های گچی روكش دار

طرح توجیهی تولید بلوک گچی ديوار: 26951171
طرح توجیهی تولید ديوار گچی پيش ساخته: 26951172
طرح توجیهی تولید سقف كاذب ( گچی ): 26951174

طرح تولید پانل های گچی روكش دار

موارد مصرف و کاربرد پانل های گچی روكش دار

پانل ها و قطعات پيش ساخته شده گچی با روكش كاغذی هماننـد پانلهـای گچـی سـاده ، دارای موارد مصرف متنوعی در انواع ساختمان ها از جمله ساختمان های مسكوني، اداري، هتل ها و … می باشد كه از جمله آن ها می توان به ديوارهای جدا كننده، ديوار های پوششی ، سـقف هـای كـاذب اشاره كرد . سيستم های ساخت و ساز و نصب خشک كه شامل قطعات گچی با روكش كاغذی نيز می شوند از سرعت و دقت اجرايی بسيار بـالاتری نـسبت بـه روش هـای قـديمی سـاخت (بنـايی )، برخوردار می باشند و به دليل سبک بودن و نوع بسته بندی محصولات حجم حمل و نقل مصالح را به كارگاه كاهش داده و در مصرف انرژی و هزينه های سـاخت صـرفه جـويی قابـل ملاحظـه ای را امكان پذير ساخته اند.

اهمیت طرح تولید پانل های گچی روكش دار در کشور

با پيشرفت و تكامل دنيای امروز نياز به مواد جايگزين با كيفيت بالاتر يك امر حياتی و ضروری می باشد. و بر اين اساس كاربرد پانل ها و قطعات گچی با روكـش كاغـذی تـأثير قابـل ملاحظـه ای در كاهش هزينه های ساخت و افزايش دوام و كارآيی ساختمان ها دارند و می توان گفت با توجـه بـه مزايای اشاره شده در بالا، پانل ها ی گچی با روكش كاغذی كالای استراتژيكی در ساختمان سـازی محسوب می شوند.

قیمت خط تولید پانل های گچی روكش دار

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکت‌های تأمین کننده خط تولید پانل های گچی روكش دار ، برابر با 43832 میلیون ریال بر آورد شده است.

انواع عایق های صوتی و عایق های حرارتی کناف

1. ارائه سیستم ها و متریالی که بر اساس ماده معدنی گچ تولید میشود 2. عملیات استخراج سنگ آهک و تولید کردن مصالح مربوط به این ماده ساختمانی 3. تولید و عرضه متریال و مواد ساختمانی بر مبنای موادی مانند گچ و سیمان عرضه و تولید تجهیزات مورد نیاز عملیات های مختلف در سیستم های کناف.

دیوار کاذب صفحات روکش دار گچی (کناف)

در بازسازی و نوسازی ساختمان مهمترین بخش ، بازسازی کردن دیوار های ساختمان مورد نظر است. برای بازسازی کردن دیوار فضاهای مختلف می توان از دیوار کناف استفاده کرد . دیوار کاذب کناف دارای مزیت ها و برتری های زیادی نسبت به دیوار های گچی و قدیمی می باشد.

دیوار پوششی صفحات روکش دار گچی (کناف)

این نوع دیوار ها مناسب برای تکمیل نازک کاری ، عایق صوت و حرارت ، پوشش معماری و یا بازسازی کردن سطوح می باشد. از دیوار های پوششی کناف میتوان در فضاهای مختلف مسکونی ، اداری و یا تجاری استفاده کرد. یکی از مزایای اجرای این نوع دیوارهای کاذب صرفه جویی در زمان اجرای پروژه می باشد.

طرح-تولید-پانل-گچی-کناف-1

دیوار جدا کننده صفحات روکش دار گچی (کناف)

این نوع دیوار ها به درای وال نیز شناخته شده اند این ساختار ها برای دیوار های غیر بابری که نقش تقسیم فضاهای داخلی ساختمان های مختلف را دارند استفاده میشود و شامل قاب های بسیار سبک است . این قاب ها دارای یک یا چند لایه روکش دار گچی می باشد که توسط پیچ به آن ها وصل شده است. محدوده وزن این دیوار ها بین 25 تا 50 کیلوگرم بر مترمربع است و به صورت میانگین 60 تا 90 درصد از دیوار های بنایی سبک تر است.

سقف کاذب صفحات روکش دار گچی (کناف)

سقف های کاذب کناف امروزه کاربرد های مختلفی در معماری داخلی ساختمان ها دارند . این سقف ها دارای ویژگی های بسیاری می باشند که نسبت به سقف های بنایی به آنها برتری می بخشد.قیمت پایین و سهولت اجرا و طرح های مختلفی که این سقف ها دارند موجب شده است که محبوبیت آن ها روز به روز افزایش یابد.همچنین استفاده کردن از این سقف ها تاثیر به سزایی روی زیبایی فضاهای داخلی ساختمان ها خواهد شد.

سقف کاذب یکپارچه صفحات روکش دار گچی (کناف)

این نوع سقف ها دارای ساختار بسیار سبک بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های غیر استاندار است که با گچ ساخته میشود. این سقف ها شامل زیرسازی بسیار سبک فولادی است ، همچنین این سقف ها به سقف اصلی متصل بوده که صفحات متعدد روکش دار گچی با نام تایل توسط پیچ های مخصوص بر روی آن ها نصب میشوند.

سقف کاذب مشبک صفحات روکش دار گچی (کناف)

این سقف ها از شبکه از شبکه سازه های سپری یا T شکل و تایل های سقفی تشکیل شده و توسط آویز هایی قابل تنظیم به سقف اصلی متصل میشوند. تایل ها و یا همان صفحات روکش دار گچی به صورت وزنی داخل این شبکه سازه ها قرار خواهند گرفت. از این نوع سقف میتوان به تنهایی یا در ترکیب با سقف کاذب یکپارچه کناف استفاده کرد.

وضعیت بازار صفحات روکش دار گچی (کناف)

با نامشخص بودن قیمت ارز و متغیر بودن وضعیت بازار، شرکت کناف ایران نیز به تازگی قیمت ها را افزایش داده است. از این رو خدمات فروش و اجرای کناف ، در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت خواهند داشت. اگر قصد اجرای کناف برای منزل یا محیط کار خود را دارید، برای اطلاع از آخرین قیمت ها و قیمت اجرای پروژه تان، با پارس آوات در تماس باشید.

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

میزان سرمایه مورد نیاز واحد ساخت پانل های گچی روكش دار

بودجه: بالای 10 میلیارد تومان
ظرفیت تولید سالیانه: 12000 متر مربع
مساحت زمین مورد نیاز: 3000 مترمربع
مساحت سالن تولید: 600 مترمربع
طول دوره ساخت پروژه: 1 سال
سرمایه ثابت: 76024.2 میلیون ریال