طرح تولید پلوپز

پلوپز دستگاهی برقی است که در آن پلو به وسیله ی الکتریسیته ای که به المنت‌های آن می‌رسد، دستگاه را گرم کرده و برنج، آب و روغن موجود در پیمانه(ظرف) را می‌پزد؛ این المنت‌ها در زیر پلوپز جای دارند. اصطلاح پلوپز یا Charleston Rice Steamer در گذشته برای وسایل مخصوص پخت و پز برنج اختصاصی غیر خودکار استفاده می شد ، که دارای تاریخ باستانی هستند (یک بخار برنج سرامیکی به تاریخ 1250 قبل از میلاد در موزه بریتانیا در معرض نمایش است). این وسایل ساخته شده مشابه دیگ بخار بزرگ با سوراخ هایی در نزدیکی بالای درج ساخته شده است تا امکان انتقال بخار ازمخزن آب به داخل درج فراهم شود. که اکنون بیشتر مربوط به اجاق گازهای خودکار است. پلوپزهای برقی در ژاپن توسعه یافته و در آنجا به عنوان suihanki)  known) شناخته می شوند.

ساختمان و اجزاء پلوپز

دیگ پلو پز
نگهدارنده درب پلوپز
دستگیره ای ازجنس کائوچو پلوپز
صفحه گرم کننده قرار داده شده بر روی المنت
لامپ خبر
پایه پلوپز
بدنه خارجی پلو پز
صفحه زیر پلو پز
کلید پلو پز
صفحه مشخصات دستگاه
هیتر یا گرم کننده
نگهدارنده فنر المنت
دوشاخه سیم رابط
در پوش کامل
در پوش بدون دسته
عایق در پوش
نگهدارنده عایق یا دسته در پوش
پیچ نگهدارنده دسته در پوش
ترموستات محافظت حرارتی

کاربرد پلوپز

محصول تولیدی طرح پلوپز برقی نیمه اتوماتیك است . پلوپز وسیله ای است با ظرفیت های مختلف كه به سبب افزایش سرعت پخت برنج از آن استفاده می گردد . همچنین به دلیل سهولت در آماده نمودن برنج سبب شده كه دراكثر منازل ، رستورانها ، هتلها و … مورد استفاده قرار گیرد

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید پلوپز

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک پلوپز برقی 2930512332
کد آیسیک پلوپز گازی

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید پلوپز

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی پلوپز برقی 85166000 میباشد.

تحلیل صنعت تولید پلوپز
موانع و مشکلات تولید

ممنوعیت واردات لوازم خانگی
رقابت در بازار جهانی در صورت بالا بردن کیفیت محصولات
نوسانات قیمت مواد اولیه

مزیت و نقاط قوت تولید

بازار صادراتی مناسب
برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت
برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ کیفیت
دارا بودن استاندارد های جهانی

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده پلوپز برقی

این محصول جهت پخت برنج خصوصا درمصارف خانگی استفاده می شود . از این رو می توان اذعان نمود که تو لید ومصرف آن در بسیاری از کشورهای جهان عمومیت دارد . كشورهای چین ، كره ، ژاپن ، آلمان و فرانسه از عمده تولید كنندگان این محصول در دنیا می باشند و از جمله عمده ترین كشورهایی كه این محصول را به ایران صادر میكنند كشورهای امارات متحده عربی ، چین و تركیه می باشند . عراق و افغانستان نیز عمده كشورهایی هستند كه بازارهای صادرات ایران را شامل می شوند .

اهمیت استراتژیک پلوپز

با توجه به بررسی های انجام گرفته در ارتباط با اهمیت استراتژیكی كالا محصول طرح در ایران دارای اهمیت استراتژیكی نمی باشد اما از قابلیت صادراتی كمی برخوردار می باشد كه دلیل آن عدم توانایی شركت های تولید كننده داخلی در طراحی های متفاوت و مورد پسند مشتری می باشد كه این مسئله مانع از برخورداری این صنعت از شاخص های رقابتی می باشد . این محصول قابل تولید در اكثر كشورها بوده و در ضمن این كالا دارای موانع سیاسی ، اجتماعی و… جهت ورود به بازار را ندراد . دانش فنی و مهارت های لازمه جهت تولید این محصول و تكنولوژی مربوط به آن در كشور وجود دارد .

فرآیند تولید پلوپز

1- نقطه جوش ( مواد اولیه : آهن کششی و نیمه کششی )
2- پولیش کاری
3- شستشو با آب
4- آبکاری
5- تفلون زنی
6- برش ( مواد اولیه : آلمینیوم و آهن ضد زنگ )
7- پرس کششی
8- پرس ضربه ای
9- تمیز کاری
10- نقطه جوش
11- چربی گیری
12- سند بلاست
13- تفلون زنی
14- کوره پخت
15- مونتاژ ( مواد اولیه : قطعات خریدنی شده )
16- کنترل کیفیت
17- بسته بندی ، محصول ( پلوپز برقی نیمه اتوماتیک )

ویژگیهای فرآیند ، نکات فنی و شرایط عملیاتی

تولید پلوپز برقی نیمه اتوماتیك به شكل مونتاژ قطعات مختلف ساخته شده در فرآیند تولید و قطعات كه به صورت ساخته شده به واحد تولیدی وارد می شوند انجام می گیرد . قطعات ساخته شده در فرآیند تولید شامل کف قابلمه ، درب ، بدنه ، صفحه محافظ و صفحه زیرین پلوپز و قطعات ساخته شده در خارج از واحد تولیدی شامل المنت حرارتی ، اجاق آلومینیومی ، ترموستات ، قطعات باکالیتی ( شامل دسته های پلوپز، پایه ها و قاب تایمر ) پیچ ، سیم و فیش برق می باشند .
‐ ساخت کف قابلمه ، درب ، بدنه ، صفحه محافظ و صفحه زیرین پلوپز با برش ورقهای از نوع آهن كششی و نیمه كششی و ورق آلمینیوم و آهن ضد زنگ آغاز می گردد .
ورقه های مربوطه توسط قیچی برش ورق ، برش خورده سپس توسط ماشین پرس كششی با تناژ ١٥ تن مورد كشش قرار گرفته و سپس عملیات فرم دهی بر روی ورقه ها توسط ماشین آلات پرس ضربه ای با تناژهای ١٥، ٤٠، ١٠٠ ( باتوجه به قطعه مربوطه جهت ساخت ) انجام می گیرد
‐ در این مرحله ورقه های آهنی كششی بعد از نقطه جوش داده شده به قسمت پولیش كاری رفته و سپس با آب شستشو داده می شوند و بعد از آبگیری برای مونتاژ آماده می شوند .
‐ ورقه های فرم داده شده دیگر وارد مرحله تمیزكاری شده و بوسیله سود جامد مخصوص مورد شستشو و آبكاری قرار خواهند گرفت . آبکاری صفحه زیرین پلوپز جهت محافظت در مقابل خوردگی در خارج از کارخانه پیش بینی شده است .
‐ بعد از مرحله تمیزكاری قطعاتی كه احتیاج به چربی گیری و سند بلاست دارند به مرحله چربی گیری وارد شده وچربی گیری قطعات از نوع برقی توسط اسید سولفوریك انجام می گیرد و سپس زنگارزدایی از سطوح قطعات به وسیله دستگاه سندبلاست و با ماسه سیلیسی انجام می پذیرد . در این میان بدنه پلوپز در وانهای آبكاری مس ، نیكل و كروم مورد عملیات آبكاری قرار می گیرد .
‐ قابلمه پلوپز به قسمت تفلون زنی رفته و در این قسمت پوششی از تفلون بر روی سطح درونی قابلمه کشیده می شود و درون كوره پخت الكتریكی پوشش تفلون بر روی سطح درونی قابلمه پخته می شود .
لبه تیز قابلمه و درب قابلمه توسط دستگاه فاس برگردانده شده و بقیه قطعات نیز مستقیما به مرحله مونتاژ می روند .
‐ پس از تهیه و تولید قسمتهای مذکور، عملیات مونتاژ قطعات انجام گرفته و محصول مورد كنترل نهایی انجام می گیرد و در صورت تائید ابتدا در نایلون و سپس در جعبه مقوایی بسته بندی شده و به انبار کالای ساخته شده تحویل می گردد .

وضعیت واحدهای فعال تولید پلوپز

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید پلوپز در کشور به تفکیک استان آمده است .

جدول واحدهای فعال تولید پلوپز

در جدول زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید پلوپز در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات پلوپز

نمودار واردات و صادرات پلوپز در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید پلوپز

ظرفیت تولید سالیانه : 120000 دستگاه
نرخ برابری دلار : 22000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 6000 مترمربع
زیربنای کل : 1900 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 42 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 14 میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 6.5 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : 36 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند های توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازی کسب و کار) می توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد. کارشناسان گروه ايطرح آمادگی دارند پيشنهادهايی شامل شرح خدمات متناسب با نياز کسب و کار شما را تنظيم نموده و با قيمت رقابتی جهت تصميم‌گيری در اختيار تيم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مديران کسب و کارها قرار دهند.

درخواست تهيه طرح توجيهی

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: