طرح تولید پلی متیل متاکریلات

پلی (متیل متاکریلات) (به انگلیسی: Poly(methyl methacrylate)) با فرمول شیمیایی (کربن۵اکسیژن۲هیدروژن۸) n یک ترکیب شیمیایی است، که به عنوان پلیمر واسط در طرح نگار الکترونی به کار می‌رود. این ماده یکی از سخت‌ترین ومحکم‌ترین پلیمرها باشفافیتی بالاتر از شیشه و سطحی صیقلی وبراق ومقاوم در برابر عوامل جوی است. صفحات پلی متیل متاکریلات مقاومت قابل توجهی در برابر عوامل جوی و پرتو نور خورشید دارند. از خواص اپتیکال و سطح شفاف فوق‌العاده‌ای برخوردارند و در عین حال از نظر استحکام در برابر ضربه از شیشه مقاوم تر هستند. علاوه بر آن درصد جذب رطوبت بسیار کم و مقاومت کششی و الکتریکی خوبی دارند. پلی متیل متاکریلات (PMMA) یکی از پلاستیک‌های مهندسی پرکاربرد در صنعت پلیمر می‌باشد. کاربرد اصلی این پلیمر به دلیل شفافیت بالای آن است. پلیمرهای اکریلیک (پلی متیل متاکریلات)،از خود خواص نوری و مقاوم در برابر آب و هواهای گوناگون بسیار عالی ای را نشان می‌دهند یعنی وقتی در معرض تماس با شرایط جوی قرار می‌گیرند، مقاومت بالایی دارند و در برابرهوازدگی و شرایط محیطی (دما، فشارو رطوبت یا بخار آب) بسیار مقاوم می باشند. همچنین در محدوده رنگی بسیار متنوعی، به رنگ­ های شفاف در برابر عبور نور (Transparent)، نیم شفاف (Translucent) و مات یا کدر (opaque) هستند. اکریلیک ها از پلیمرها و کوپلیمرهایی تشکیل شده ­اند که منومرهای اصلی آن ها به دو خانواده، استر- اکریلات‌ها و متا کریلات‌ها تعلق دارند. ورقه های اکریلیک شفاف و سخت از متیل متاکریلات تهیه شده اند، همچنین رزین های اکستروژن و قالب گیری در یک محلول پیوسته از متیل متا کریلات که با درصد کمی از اکریلات‌ها یا متاکریلات‌ها، کوپلیمریزه شده است، ساخته می شوند.
متیل متاکریلات، از طریق یک فرایند دو مرحله ای که در طی آن استون و هیدروژن سیانید با هم واکنش می دهند تا استون سیانوهیدرین به دست آید، تولید شده است. سپس، این ترکیب در حضور اسید سولفوریک غلیظ با متانول حرارت داده می شود تا منومر MMA، به دست آید. منومرهای اکریلیک از طریق فرایندهای پلیمریزاسیون رادیکال آزاد که به وسیله آغازگرهای پروکسیدی، شروع می شوند، پلیمریزه شده و PMMA را به وجود می آورند. یک آغازگر (lnitiator) منومری فعال در دماهای بالاتر موجب پیشرفت واکنشی می گردد که بسیار شدید و گرمازاست، به طوری که گرمای آزاد شده بایستی به نحوی از سیستم خارج شده و مهار گردد.
فرمولاسیون های گوناگون پلاستیک ها هم در وزن مولکولی و هم در خواص فیزیکی – مکانیکی اصلی، همانند سرعت جریان پلیمر مذاب (MFI)، مقاومت حرارتی و چقرمگی با هم تفاوت دارند. فرمولاسیون های ویژه ای وجود دارند که سطوح مات و بی جلا را پدید آورند و یا اینکه نور فرابنفش را جذب یا از خود عبور می‌دهند. آن‌ها همچنین در محدوده کاملی از رزین‌های رنگی، به صورت های شفاف، نیمه شفاف و مات یا کدر، قابل دسترس می‌باشد.

خواص و ویژگی های پلیمر پلی متیل متاکریلات PMMA یا آکریلیک

پلیمر PMMA پلی متیل متاکریلات، کیفیتی شبیه شیشه را از لحاظ وضوح، درخشندگی، شفافیت با وزنی حدود نصف آن و مقاومت ضربه 10 برابری نسبت به شیشه از خود نشان می دهد.

عبور نور پلی متیل متاکریلات

پلی متیل متاکریلات PMMA دارای ضریب شکست 1/49 می باشد و به همین دلیل عبور نور از آن زیاد می باشد. گریدهای مختلف PMMA حدود 92 درصد نور را از خود عبور می دهند که بیشتر از سایر پلاستیک ها و حتی شیشه می باشد.
پلیمر PMMA می تواند به راحتی بدون هیچگونه تغییر در خواص نوری فرایند شود. در مقایسه با پلی استایرن و پلی اتیلن، پلی متیل متاکریلات PMMA برای کاربردهای محیط بیرونی بهتر عمل می کند چراکه در مقابل UV و شرایط آب و هوایی مقاوم است.

سختی سطح PMMA

پلی متیل متاکریلات PMMA یک پلیمر سفت، مقاوم و ترموپلاستیک سبک می باشد. دانسیته آکریلیک بین 1/17 الی 1/20 گرم بر سانتیمتر مکعب می باشد که تقریبا نصف شیشه می باشد. در مقایسه با سایر پلیمرهای شفاف مانند پلی کربنات، مقاومت به خراشیدگی عالی دارد، البته از شیشه در این پارامتر ضعیفتر است.
همچنین پلی متیل متاکریلات، جذب رطوبت و آب کمتری دارد و پایداری ابعادی خوبی دارد.

پایداری UV پلی متیل متاکریلات

پلی متیل متاکریلات PMMA مقاومت بالایی به نور UV و شرایط هوازدگی دارد.

مقاومت شیمیایی PMMA

آکریلیک ها توسط محلول های اکثر مواد شیمیایی آزمایشگاهی، شوینده ها، اسیدهای غیر آلی رقیق، مواد قلیایی و هیدروکربن های آلیفاتیک تحت تاثیر قرار نمی گیرند. با این حال، استفاده از پلی متیل متاکریلات PMMA با هیدروکربن های آروماتیک، استرها و کتون ها توصیه نمی گردد.

مزایای پلی متیل متاکریلات (اکریلیک)

شفافیت نوری عالی
سختی سطح عالی
قابلیت تحمل عالی در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون، مقاومت عالی در برابر هوازدگی و شرایط جوی، مقاومت بالا در برابر نور خورشید.
صلب و انعطاف ناپذیر همراه با استحکام ضربه ای خوب
پایداری ابعادی عالی و کاهش حجم و شرینک یا انقباض درون قالبی پایین
شکل دهی گرمایی آن ها با چقرمگی دومحوری، یا دوبعدی، افزایش می یابد.

تاریخچه پلی متیل متاکریلات

اولین اسید اکریلیک در سال 1843 ایجاد شد. اسید متاکریلیک، مشتق شده از اسید اکریلیک، در سال 1865 فرموله شده بود. واکنش بین متاکریلیک اسید و متانول به استر متیل متاکریلات تبدیل می شود. پلی اتیل متاکریلات در اوایل دهه 1930 توسط شیمیدانهای انگلیس روولند هیل و جان کروفورد در صنایع شیمیایی امپریال (ICI) در انگلستان کشف شد. ICI محصول تحت علامت تجاری Perspex را ثبت کرده است. در همان زمان، اتو روم، شیمیدان و صنعتی، از روهم و هاز در آلمان، تلاش میکردند شیشه ای ایمن را با پلیمریزاسیون متیل متاکریلات دو لایه شیشه ای تولید کنند. پلیمر جدا شده از شیشه به عنوان یک ورق پلاستیکی شفاف است که رم آن را در سال 1933 به نام علامت تجاری پلکسی گلاس نامگذاری کرد. هر دو Perspex و Plexiglas در اواخر دهه 1930 تجاری شدند. در ایالات متحده، E.I. دو پونت د نومورس و شرکت (در حال حاضر شرکت DuPont) پس از آن محصول خود را تحت علامت تجاری لوسیت معرفی کرد. در سال 1936، ICI Acrylics (در حال حاضر Lucite International) اولین تولید تجاری شیشه ای ایمنی اکریلیک را آغاز کرد. نیروهای متفقین و محور در طول جنگ جهانی دوم از شیشه اکریلیک برای پریسوپ های زیردریایی و شیشه های هواپیما هواپیما، سایبان ها و برج های تفنگ استفاده می کردند. خلبانان هواپیمایی که چشم های آنها توسط هواپیما های PMMA آسیب دیده بودند، بسیار بهتر از کسانی بود که با شیشه استاندارد آسیب دیده بودند، نشان دهنده سازگاری بهتر بین بافت های انسانی و PMMA نسبت به شیشه است. برنامه های غیر نظامی پس از جنگ دنبال می شوند.

کاربردهای پلی متیل متاکریلات (اکریلیک)
معماری و ساخت و ساز

PMM به دلیل برخورداری از برخورداری عالی و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش ، به طور گسترده ای در پروفیل های پنجره و درب ، سایبان ، پانل ، طراحی نما و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین انتقال نور را تسهیل می کند و عایق حرارتی مناسبی را فراهم می کند ، از این رو انتخاب مناسبی برای ساخت خانه های سبز است.
PMMA همچنین برای ساخت آکواریوم ها و مراکز دریایی استفاده می شود.

روشنایی

از صفحات PMMA برای طراحی چراغ های LED استفاده می شود که در آن به حداکثر رساندن انتقال نور کمک می کند. همچنین به دلیل شفافیت و خواص نوری از آن برای ساخت لامپ ها استفاده می شود.

خودرو و حمل و نقل

در وسایل نقلیه از ورق های PMMA در شیشه های جلوی اتومبیل ، همچنین از ورق های اکریلیک رنگی در کاورهای چراغ ، روکش های داخلی داخلی و غیره استفاده می شود.
همچنین برای ویندوزهای کشتی (مقاومت در برابر نمک) و اهداف حمل و نقل هوایی استفاده می شود.
به دلیل وضوح نوری عالی ، انتقال نور زیاد و مقاومت در برابر خراش ،
PMMA به طور گسترده ای در صفحه های تلویزیون LCD / LED ، لپ تاپ ها ، نمایش تلفن های هوشمند و همچنین نمایشگرهای تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.
PMMA همچنین به دلیل مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و انتقال نور بسیار عالی که باعث می شود راندمان تبدیل انرژی بالا باشد ، در پنل های خورشیدی به عنوان مواد پوشاننده مورد استفاده قرار می گیرد.

پزشکی و بهداشت

PMMA ماده ای با خلوص بالا و خاصیت تمیز کردن آسان است و از این رو برای ساخت ، دستگاه های تست مواد مخدر ، کابینت های انبار در بیمارستان ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی استفاده می شود. همچنین به دلیل سازگاری بیولوژیکی بالا ، PMMA در پر کردن دندان نیز کاربرد دارد.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید پلی متیل متاکریلات

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک پلی متیل متاکریلات از گرانول 2413412412

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید پلی متیل متاکریلات

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی پلی متیل متاکریلات از گرانول 39061000 میباشد.

تولید پلی متیل متاکریلات

PMMA استر متاکریلیک اسید CH۲=C[CH۳]CO۲H می‌باشد که از پروپیلن تهیه شده از نفت خام بدست می‌آید. پلیمریزاسیون رادیکالی پلی متیل متاکریلات به دو روش بالک و امولسیونی می‌تواند انجام شود.

وضعیت واحد های فعال تولید پلی متیل متاکریلات

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید پلی متیل متاکریلات در کشور به تفکیک استان آمده است .

جدول واحد های فعال تولید پلی متیل متاکریلات

در جدول زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید پلی متیل متاکریلات در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات پلی متیل متاکریلات

نمودار واردات و صادرات پلی متیل متاکریلات در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید پلی متیل متاکریلات

ظرفیت تولید سالیانه : 10000 تن
نرخ برابری دلار : 24000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 35000 مترمربع
زیربنای کل : 3000 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 54 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 24 میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 20 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : 32 درصد

درخواست تهيه طرح توجيهی

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند های توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازی کسب و کار) می توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد. کارشناسان گروه ايطرح آمادگی دارند پيشنهادهايی شامل شرح خدمات متناسب با نياز کسب و کار شما را تنظيم نموده و با قيمت رقابتی جهت تصميم‌گيری در اختيار تيم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مديران کسب و کارها قرار دهند.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: