طرح تولید پنجره چوبی دو جداره

چند سالی است که به مدد پیشرفت علم و تکنولوژی نمونه جدیدی از پنجره ها موسوم به پنجره دوجداره به بازار عرضه شده که آسایش و آرامش را برای ساکنین به ارمغان آورده است. این پنجره ها نوعی عایق صوتی و حرارتی بوده و به میزان قابل توجه از انتقال صدا و هدر رفت انرژی در ساختمان جلوگیری می کنند. پنجره دو جداره چوبی همان‌طور که از اسم آن مشخص است، به پنجره دو جداره‌ای گفته می‌شود که قاب و ساختار اسکلت آن از چوب باشد. پنجره‌های دو جداره PVC چند سالی است در صنعت ساختمان مورد توجه معمارها قرار گرفته است و در بیشتر ساختمان‌های امروزی می‌توانید این پنجره‌ها را مشاهده کنید.

مزایای پنجره چوبی دو جداره
بهره‌وری انرژی بالای پنجره دوجداره چوبی

چوب یکی از بهترین مواد برای ایجاد یک عایق مناسب حرارتی به‌حساب می‌آید. عایق بودن چوب فقط به سیستم دمایی محدود نیست و از آن می‌توان به‌عنوان عایق مناسب صدا هم استفاده کرد. پنجره دوجداره چوبی به‌طور قابل ملاحظه‌ای هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد و این امر هم از نظر اقتصادی برای شما جذاب خواهد بود.

پنجره چوبی زیباتر از پنجره دیگر

در کنار مبحث بهره‌وری انرژی مناسب پنجره به قاب چوبی، باید به اهمیت این پنجره‌ها از منظر زیبایی شناسی هم توجه داشت. از نظر زیبایی شناختی چوب به حدی ارزشمند و دوست داشتنی است که حتی پنجره‌های دوجداره PVC طرح چوب هم در بازار فروخته می‌شود! هیچ کس نمی‌تواند زیبایی پنجره چوبی را نادیده بگیرد. وقتی امکان این را داشته باشید که طرح و سبک مورد نظرتان را برای پنجره انتخاب کنید، پس نمایی زیباتر خواهید داشت.

پنجره دوجداره چوبی سازگار با محیط زیست

چوب از طبیعت و درختان طبعی برداشت می‌شود و یک مصالح ساختمانی طبیعی که پایدار و سازگار با محیط زیست هست. در پروسه ساخت پنجره‌های چوبی کمترین آسیب به محیط زیست وارد می‌شود. برای ساخت پنجره چوبی گازهای کمتری تولید می‌شود و پس از تخریب هم به‌راحتی به چرخه تبدیل وارد می‌گردد. پنجره دوجداره چوبی در ایالات متحده امریکا یک انتخاب محبوب برای سازنده‌های خانه است. اهمیت این پنجره برای خریداران آن سازگار با محیط زیست بودن پنجره‌های چوبی است.
اگر خانه‌ای با پنجره چوبی داشته باشید، انرژی کمتر مصرف می‌کنید و به همین ترتیب دی اکسید کربن کمتری در هوا منتشر می‌شود.

رنگ بندی پنجره دوجداره چوبی

امروزه با ورود روغن‌های گیاهی مخصوص چوب حتی می‌توانید تم رنگ چوب مرود نظرتان را انتخاب کنید و بی‌نهایت رنگ برای پنجره خانه‌تان به کار بگیرید. رنگ‌هایی که در مقابل گرما، سرما، اشعه UV و رطوبت بسیار مقاوم هستند. پس از دیگر مزایای پنجره چوبی می‌توان به امکان انتخابتم رنگ‌های سفارشی بر اساس دیزاین خانه شماست.
حتماً در ساختمان‌های قدیمی پنجره‌های چوبی دیده‌اید. این پنجره‌ها با روش‌های استاندارد نجاری ساخته می‌شدند و معمولاً به‌واسطه ضعف در تکنیک ساخت، از میان درزها و شیارهای موجود در پنجره هوا رد و بدل می‌شد و پنجره آن کارایی درست و استاندارد را نداشت؛ اما داستان پنجره دو جداره چوبی، کمی متفاوت است. شما باید فضای کافی برای قرار گرفتن شیشه دو جداره را فراهم کنید و در کنار آن به‌گونه‌ای طراحی و ساخت پنجره را انجام دهید هیچ گونه درز و منفذی وجود نداشته باشد و اتلاف انرژی به حداقل برسد. به همین منظور استانداردهای بین‌المللی برای ساخت پنجره چوبی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد.
پیش بینی می‌شود در سال‌های آینده در خواست‌های زیادی برای تولید و سفارش پنجره چوب وجود داشته باشد از این رو شرکت‌های تأمین کننده ابزار صنایع چوب، دستگاه‌ها و تکنولوژی تولید عمده پنجره‌های چوبی را وارد کشور و آماده عرضه کرده‌اند.
همان‌طور که می‌دانید چوب نارسانا است. این خاصیت کمک می‌کند تا اتلاف حرارت صورت نگیرد و به دلیل عایق حرارتی بودن، در مصرف انرژی صرفه جویی شود.
چوب خاصیت رنگ‌پذیری دارد و امکان تولید در رنگ دلخواه شما وجود دارد.
قابلیت ساخت با شیشه دو جداره وجود دارد.
عایق صوتی است و مقاومت خوبی در برابر نور خورشید دارد.

در چه مکان هایی می توان از پنجره دوجداره چوبی استفاده نمود؟

رستوران ها
هتل ها
مراکز آموزشی
مساجد

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید پنجره چوبی دو جداره

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک پنجره چوبی با شیشه دوجداره ۲۰۲۲۵۱۲۳۱۴

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید پنجره چوبی دو جداره

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی پنجره چوبی با شیشه دوجداره ۴۴۱۸۱۰ میباشد.

تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای ساخت پنجره دو جداره چوبی
ست توپی‌های لایتز

این خط تولید و ابزارها شامل مجموعه کامل توپی‌های فرز میزی لایتز است که با استفاده از این مجموعه توپی‌ها امکان ساخت پروفیل استاندارد پنجره را خواهید داشت. تمامی توپی‌ها و تیغه‌های نصب شده بر روی آن، پروفیل چهارچوب و قاب پنجره را به‌صورت کاملاً دقیق و استاندارد تراش خواهند داد و در پایان فرز کاری، یک پروفیل آماده برش و سرهم بندی خواهید داشت
شما امکان استفاده از این تیغه‌ها را بر روی دستگاه‌های معمولی فرز میزی خواهید داشت؛ اما پیشنهاد ابزار عمویی برای داشتن یک دستگاه حرفه‌ای، فرزهای میزی پیشرفته پنهانس است. فرزهای میزی پنهانس با طیف گسترده‌ای از تنظیمات و امکان نصب فیدر، موتور پرقدرت، صفحه کنترل دیجیتال و امکانات پیشرفته دیگر مرحله ساخت پروفیل را برای شما ایمن و راحت و سریع پیش خواهند برد.

چسب زن پیتزی

پس از ساخت پروفیل نوبت به اتصال پروفیل‌های می‌شود. پروفیل‌ها در اندازه مورد نظر برش می‌شود و باید با استفاده از چسب این قطعه‌ها را به هم بچسبانید تا یک اتصال محکم و حرفه‌ای داشته باشید. پیشنهاد ((ابزار عمویی)) به شما علاقه‌مندان به تولید پنجره دو جداره چوبی، تهیه چسب زن‌های حرفه‌ای “پیتزی” با طیف گسترده‌ای از نازل‌های مخصوص اجرا چسب در شیارها و سطوح مختلف است.

دستگاه پرس

مرحله پایانی ساخت پنجره دو جداره چوبی، مونتاژ و پرس قطعات است. اتصال درست و ایجاد فشار یکنواخت به قطعات یکی از مهم‌ترین بخش‌های مونتاژ پنجره است. ابزار عمویی دستگاه دیگری برای پرس یکنواخت و استاندارد به شما پیشنهاد می‌دهد. ماشین پرس شرکت Beck زیر مجموعه گروه Hokubema. ‏(Panhans) در سایزها و ابعاد مختلف تولید می‌شود و بهترین گزینه برای استفاده در خطوط تولید پنجره چوبی و جایگزین مناسبی برای تنگ‌های پرس است.

وضعیت واحد های فعال تولید پنجره چوبی دو جداره

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید پنجره چوبی دو جداره در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واحد های فعال تولید پنجره چوبی دو جداره

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید پنجره چوبی دو جداره در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات پنجره چوبی دو جداره

نمودار واردات و صادرات پنجره چوبی دو جداره در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید پنجره چوبی دو جداره

ظرفیت تولید سالیانه : ۸۵۰۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۲۴۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۲۵۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۹۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۸ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۵.۵ میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۲.۴ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : ۳۴ درصد

درخواست تهیه طرح توجیهی

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید. کارشناسان گروه ایطرح آمادگی دارند پیشنهادهایی شامل شرح خدمات متناسب با نیاز کسب و کار شما را تنظیم نموده و با قیمت رقابتی جهت تصمیم‌گیری در اختیار تیم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مدیران کسب و کارها قرار دهند.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)