طرح تولید چسب لکوپلاست

چسب لکوپلاست از لایه ای پارچه ای از جنس کتان یا ویسکوز ریون ساخته شده است که در یک طرف آن چسبی از جنس اکسید روی یا لاتکس قرار دارد. این چسب کشسان نیست حالت ارتجاعی ندارد و بافتی سفت و سخت دارد. این نوع چسب به چسب زینک اکساید نیز معروف است. این ترکیب غیر معدنی ، نوعی پودر سفید نامحلول در آب است که برای ساخت محصولاتی مانند لاستیک ، رنگدانه ها ، سرامیک ، سیمان ، مهر و موم ، اکسید کننده های مقاوم در برابر آتش ، پلاستیک ، شیشه ، رنگ ، باتری ، نوارهای کمک های اولیه ، پماد ، چسب ، روان کننده ها و … به عنوان یک ماده افزودنی به کار می رود. چسب لوکوپلاست یک بافت پارچه ای نازک است که یک چسب در یک طرف آن است . پارچه آن معمولا کتان یا ویسکوز ریون است ، و چسب آن معمولا از جنس لاتکس یا اکریلیک (acrylic) است . چسب زینک اکساید (Zinc Oxide Tape) حالت کشسانی ندارد

موارد کاربرد چسب لکوپلاست

اصولا برای جلوگیری از جابجایی یا هر نوع حرکت اضافی و ناخواسته مفاصل،رباط ها یا هر اندام آسیب دیده ی بدن، می توان از چسب لکوپلاست استفاده کرد. معمولا در فیزیوتراپی و یا انواع ورزش ها این چسب برای محدود کردن حرکت اعضای بدن کاربرد فراوان دارد. گاهی لازم است از حرکت عضو آسیب دیده جلوگیری شود تا آسیب بیشتری ایجاد نشود؛ و یا عضو آسیب پذیری مثل انگشتان و مچ دست و پا را می توان با استفاده از این چسب، از آسیب محافظت کرد. در عضوهایی از بدن نیز که گرفتگی عضلات امری معمول است، از این چسب استفاده می شود.

نحوه استفاده از چسب لوکوپلاست

تمیز بودن پوست، خشک بودن آن و عاری بودن از هر نوع ماده اضافی و مو قبل از استفاده از چسب لکوپلاست بسیار مهم است. اگر مویی بر روی پوست موجود باشد، به چسب لکوپلاست چسبیده و هنگام جدا کردن آن از پوست، کشیده شده و برای بیمار درد و ناراحتی ایجاد می کند. همچنین کرم ها، لوسیون ها و هرگونه روغن بر روی پوست، اجازه نمیدهد که چسب زینک اکساید به خوبی به پوست بچسبد. بنابراین پیش از کاربرد این چسب، حتما پوست را شسته و آن را تمیز و سپس خشک کنید و هرگونه موی موجود روی پوست را بزدایید. این چسب به راحتی با قیچی بریده می شود. حتی می توانید مثل کاغذ با دست ، اما با قدرت و سرعت بیشتر آن را پاره کنید. اغلب ورزشکاران به دلیل آسان بودن کاربرد و فواید چسب لکوپلاست، از آن استفاده می کنند.

 

 

نقش دما در کارآیی چسب لوکوپلاست

یکی دیگر از چیزهایی که باید به خاطر داشته باشید حرارت یا دما است . زمانی که چسب لکوپلاست سرد میشود ، چسب آن کمی سخت شده و قدرت چسبندگی آن کم میشود . بنا براین هنگامی که پوست شما دمای طبیعی دارد و دمای اتاق معمولی است از چسب زینک اکساید استفاده کنید . در صورت لزوم ، کمی قبل از استفاده ، نوار را در نزدیکی یک رادیاتور گرم قرار دهید . اگر باید از نوار سرد استفاده کنید بلافاصله بعد از چسباندن آن را با کف دست بمالید .اصطکاک باعث ایجاد گرما میشود و نوار به خوبی عمل میکند . فقط آن را محکم مالش ندهید چون کنده میشود .

ویژگی های چسب لکوپلاست زینک اکساید

مناسب برای بستن پانسمان و فیکس کردن آنژیوکت
مایه چسب حاوی زینک اکساید و لاتکس
زمان نگهداری طولانی مدت
مقاومت بالا در برابر پارگی
دارای انعطاف پذیری بالا
چسب پارچه ای با چسبندگی قوی

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید چسب لکوپلاست

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک چسب لکوپلاست 2423415060

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید چسب لکوپلاست

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی چسب 30051010 میباشد.

وضعیت واحد های فعال تولید چسب لکوپلاست

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید چسب لکوپلاست در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات چسب لکوپلاست

نمودار واردات و صادرات چسب لکوپلاست در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید چسب لکوپلاست

ظرفیت تولید سالیانه : 520.000 مترمربع
نرخ برابری دلار : 25000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 2500 مترمربع
زیربنای کل : 1000 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 28 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 6.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 3.5 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 36 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

 برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: