رستوران شناور

طرح خرید کشتی و راه اندازی رستوران دریایی شناور
یکی از ظرفیت‌های بالقوه در گردشگری ایران؛ دریا و ساحل است که هم ابعاد گسترده‌ای برای سرمایه‌گذاری دارد و هم از جذابیت بالایی توریستی برخوردار است.
امروزه در اغلب کشورهای دنیا توجه به تورهای دریایی؛ حمل‌ونقل دریایی؛ ورزش‌ها و تفریحات آبی؛ غواصی و سایر سرگرمی‌های مرتبط با ساحل و فراساحل در صدر برنامه‌های گردشگری قرار دارد.
در کشور ما هم چند سالی است که به این موضوع پرداخته‌شده، هرچند نیازمند توجه جدی است.

همانطور که می دانید رستوران دریایی مکانی برای پذیرایی از گردشگرانی می باشد که ، قصد بازدید از زیبایی های دریایی را دارند.
با اجرای طرح توجیهی رستوران دریایی شناور ، امکان ارائه خدمات دریایی مناسب و پذیرایی از مسافران در هنگام حرکت آرام کشتی در مسیر های دریایی فراهم می شود .
امروزه افراد تمایل دارند که گاهی همراه خانواده و یا دوستان خود ، زمانی را برای صرف یک غذای باکیفیت در یک مکان مناسب صرف نمایند . حال با اجرای طرح توجیهی رستوران دریایی شناور، مکانی برای صرف غذا و در کنار آن لذت بردن از زیبایی های دریا برای افراد فراهم می شود .
یکی از مزایای اجرای طرح توجیهی رستوران دریایی شناور ، عدم نیاز به خرید زمین و ساختمان سازی می باشد ، که در بسیاری از پروژه ها این مورد جزء دغدغه های اصلی سرمایه گذار می باشند . کشور ایران از نواحی ساحلی در شمال و جنوب و همچنین شرایط متنوع آبی برخوردار است و می تواند سهم بسیار زیادی از گردشگران را به خود اختصاص دهد . بنابراین اجرایی کردن طرح توجیهی رستوران دریایی شناور ، ثاثیر مثبتی در صنعت گردشگری کشور خواهد داشت .

خرید کشتی کروز و ارائه خدمات پذیرایی و رستوران در جزیره کیش می تواند مزایا و فرصت های متعددی را ارائه دهد. در اینجا برخی از مزایای بالقوه و دلایلی وجود دارد که چرا می تواند مهم باشد:

۱. مقصد گردشگری: مناطق دریایی و ساحلی ایران، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در ایران است. بازدیدکنندگان از بازارهای داخلی و بین المللی را به خود جذب می کند. با راه اندازی یک کشتی کروز با خدمات پذیرایی و رستوران، می توانید از صنعت رو به رشد گردشگری بهره ببرید و نیازهای گردشگرانی را که از جزیره بازدید می کنند برآورده کنید.

۲. تجربه منحصر به فرد: یک رستوران کشتی کروز تجربه غذاخوری منحصر به فردی را ارائه می دهد که آن را از رستوران های سنتی زمینی متمایز می کند. این فرصت را برای مشتریان فراهم می کند تا از غذای خود در حین قایقرانی لذت ببرند و از مناظر زیبای آب های اطراف لذت ببرند. این می تواند برای گردشگرانی که به دنبال یک تجربه غذاخوری به یاد ماندنی هستند، جذابیت زیادی داشته باشد.

۳. افزایش جریان درآمد: بهره برداری از یک کشتی کروز با خدمات پذیرایی و رستوران به شما امکان می دهد جریان های درآمد خود را متنوع کنید. علاوه بر فروش بلیت برای سفرهای دریایی، می‌توانید از غذاخوری‌های داخل کشتی، رویدادهای ویژه و فعالیت‌های خصوصی درآمد کسب کنید. این می تواند به حداکثر رساندن سود کلی شما و ایجاد منابع درآمد اضافی کمک کند.

۴. تمایز بازار: جزیره کیش ممکن است در حال حاضر تعدادی رستوران داشته باشد، اما راه اندازی یک رستوران غذاهای دریایی در یک کشتی کروز می تواند کسب و کار شما را از سایرین متمایز کند. تازگی و جذابیت غذاخوری در کشتی می تواند مشتریانی را که به دنبال چیزی منحصر به فرد و خاطره انگیز هستند جذب کند.

۵. مخاطب اسیر: با یک کشتی کروز، شما مخاطبان اسیر مسافرانی دارید که احتمالاً در طول سفر خود در کشتی غذا می خورند. این یک پایگاه مشتری ثابت را فراهم می کند و نیاز به تکیه صرفاً به مشتریان حاضر را کاهش می دهد. با ارائه غذاهای دریایی با کیفیت و خدمات استثنایی، می توانید یک تجربه غذاخوری مثبت ایجاد کنید که تجارت را تشویق می کند.

۶. میزبانی رویداد: کشتی های کروز همچنین می توانند به عنوان مکان هایی برای میزبانی رویدادهای خاص مانند عروسی ها، فعالیت های شرکتی و مهمانی های خصوصی خدمت کنند. وجود خدمات پذیرایی و رستوران در کشتی به شما این امکان را می دهد که بسته های رویدادی جامع از جمله پذیرایی، سرگرمی و محیطی منحصر به فرد را ارائه دهید.

۷. ساخت برند: راه اندازی رستوران کشتی کروز می تواند به ایجاد برند و شهرت شما به عنوان ارائه دهنده غذاهای دریایی و تجربه غذاخوری با کیفیت بالا کمک کند. این به شما امکان می دهد تخصص آشپزی و مهمان نوازی خود را در یک محیط منحصر به فرد و به یاد ماندنی به نمایش بگذارید که می تواند شناخت برند شما را افزایش دهد و مشتریان بیشتری را جذب کند.

انجام تحقیقات بازار، تجزیه و تحلیل هزینه ها و تدارکات مربوط به راه اندازی یک کشتی کروز، و رعایت مقررات و استانداردهای ایمنی مربوطه قبل از پیگیری چنین سرمایه گذاری بسیار مهم است.

مزایای اجرای طرح توجیهی رستوران دریایی شناور عبارتند از :
_ رشد صنعت گردشگری در کشور
_ تاثیر مثبت بر نرخ بیکاری
_ارز آوری
و ….

نیروی انسانی مورد نیاز به منظور اجرای طرح توجیهی رستوران دریایی شناور:
_ مدیر
_ آشپز
_ کمک آشپز
_ خدمات

در حال حاضر با توسعه مناطق آزاد و گسترش فضای تجارت و بازرگانی، نیاز جهت احداث زیرساخت‌های کسب‌و‌کار از قبیل فضاهای اداری و تجاری ایجاد شده است.
این نیازها زمانی پررنگ‌تر می‌شود که تمایل توریست‌ها و گردشگران تفریحی و تجاری جهت اقامت‌های چندروزه افزایش ‌یابد. لذا بهره‌مندی از پتانسیل‌های بالفعل دریایی جهت رونق صنعت توریسم و ایجاد مراکز گردشگری و تفریحی دریایی باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی و رونق صنعت توریسم و گردشگری می‌شود.
از طرفی احداث چنین تفریحاتی باعث رونق اقتصادی منطقه و کاهش بیکاری در آن منطقه می‌شود. رستوران شناور دریایی مکانی است برای پذیرایی از گردشگرانی که طالب بهره مندی از زیبایی های خلیج نیلگون فارس و دریای خزر می باشند.
به طور قطع کیفیت بالای غذا و نوشیدنی ها از مولفه های اجتناب ناپذیر این می باشد ، در این رستوران امکان و ارائه خدمات دریایی مناسب پذیرایی در آنها فراهم شده و ضمن حرکت آرام در نزدیکی ساحل یا در مسیرهای دریایی ، از گردشگران با انواع غذاها پذیرایی می شود.
چه چیزی می‌تواند رویایی‌تر از صرف یک وعده غذایی بر روی آب‌های دریا یا دریاچه باشد؟! بدون شک تجربه‌ای فراموش نشدنی برای هر شخص و خانواده‌ای رقم خواهد زد. خوشبختانه در کشور عزیزمان با وجود دریاهای و زیبا می‌توان چنین پروژه‌ی باشکوهی را پیاده سازی کرد.
یقینا افراد زیادی حاضرند حتی برای یک بار هم که شده اوقات خود را در میان آب و در یک فضای کاملا ساکت و رمانتیک دور از هیاهوی شهرها و آلودگی‌های صوتی تجربه کنند.
پروژه‌ی رستوران های دریایی شناور، از جذاب‌ترین پروژه‌های گردشگری می‌باشد.
سازه‌ها یا کشتی های شناور برروی آب قرار می‌گیرند و میهمانان با قایق به درون آن رفته و در سکوت و زیبایی دریا وقت خود را برای صرف نوشیدنی و غذا سپری می‌نمایند.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح خرید کشتی و راه اندازی رستوران دریایی شناور

ظرفیت خدمات سالیانه : ۱۵۰۰۰۰ نفر
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۲ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۵ میلیون دلار
ارزش کشتی : ۴.۵ میلون دلار
نرخ بازده داخلی : ۳۱ درصددرصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید

۵/۵ - (۲ امتیاز)