طرح سیستم وایرلس مانیتورینگ اطلاعات بالا سری بیمار

طرح سیستم وایرلس مانیتورینگ اطلاعات بالا سری بیمار

شبکه وایرلس

به نــوعــی فـــن آوری ارتباطی اطـلاق می‌شود که در آن امواج رادیویی (مایکروویو) به جای سیم و کابل برای انتقال سیگنال بین تلفن‌های همراه، شبکه‌های رایانه‌ای و دستگاه‌های مکان یاب استفاده می‌شود و فن آوری وایرلس به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است و امروزه نقشی کلیدی در زندگی ما ایفا می‌کند
در بسیاری موارد که نیاز به پهنای باند بالا می‌باشد راه اندازی یک سرویس نقطه به نقطه بی سیم ساده‌ترین و کارآمدترین راه حل می‌باشد. در این حالت بین دفتر محل کار شما و یکی از سایت‌های ما یک ارتباط نقطه به نقطه بدون سیم برقرار خواهد شد. برای سرعت‌های پایین استفاده از تجهیزات باند ۲.۴ گیگاهرترز می‌تواند بهترین انتخاب باشد اما اگر می‌خواهید دسترسی به پهنای باند بسیار بالا داشته باشید – بخصوص اگر ISP هستید – استفاده از تجهیزات ۵ گیگاهرتز به شما پیشنهاد می‌شود. در این حالت به راحتی حتی اگر بین محل سازمان شما و سایت ما دید مستقیم هم نباشد می‌توانید پهنای باند بالایی تا حد ۳۰ مگاهرتز در فاصله‌های ۲۰ کیلومتر دسترسی به اینترنت داشته باشید.
استفاده از تجهیزات مدرن برای برقراری ارتباطات پشتبانی شبانه روزی از سرویس‌های دسترسی به پهنای باند بالا بخصوص برای ISP ها امری بسیار مهم و ضروری است و ما افتخار می‌کنیم که اعلام کنیم پرسنل بخش پشتیبانی فنی ما بصورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما می‌باشند.

فواید تکنولوژی Wireless

تکنولوژی Wireless به کاربر امکان استفاده از دستگاه‌های متفاوت، بدون نیاز به سیم یا کابل، در حال حرکت را می‌دهد. شما می‌توانید صنوق پست الکترونیکی خود را بررسی کنید، بازار بورس را زیر نظر بگیرید، اجناس مورد نیاز را خریداری کنید و یا حتی برنامه تلویزیون مورد علاقه خود را تماشا کنید. بسیاری از زمینه‌های کاری از جمله مراقبت‌های پزشکی، اجرا قوانین و سرویس‌های خدماتی احتیاج به تجهیزات Wireless دارند. تجهیزات Wireless به شما کمک می‌کند تا تمام اطلاعات را به راحتی برای مشتری خود به نمایش در بیاورید. از طرفی می‌توانید تمامی کارهای خود را در حال حرکت به سادگی به روز رسانی کنید و آن را به اطلاع همکاران خود برسانید. تکنولوژی Wireless در حال گسترش است تا بتواند ضمن کاهش هزینه‌ها، به شما امکان کار در هنگام حرکت را نیز بدهد. در مقایسه با شبکه‌های سیمی، هزینه نگهداری شبکه‌های Wireless کمتر می‌باشد. شما می‌توانید از شبکه‌های Wireless برای انتقال اطلاعات از روی دریاها، کوه‌ها و … استفاده کنید و این در حالی است که برای انجام کار مشابه توسط شبکه‌های سیمی، کاری مشکل در پیش خواهید داشت.

شرح مختصری از فرآیند طرح سیستم وایرلس مانیتورینگ اطلاعات بالا سری بیمار

در حال حاضر مشخصات بیمار از قبیل نام بیمار، نام پزشک معالج، نوع رژیم و فعالیت با استفاده از ماژیک بصورت دستی در بالا سری بیمار توسط پرستاران بخش مربوطه نوشته می‌شود. در سیستم طراحی شده کلیه مشخصات فوق از طریق نرم افزار بصورت وایرلس (بدون نیاز به اینترنت) از ایستگاه پرستاری ارسال شده و در LCDTFT نمایش می‌یابد این سیستم مجهز به سیستم احضار پرستار (Nurse Call) و ارتباط صوتی دو طرفه بصورت وایرلس می‌باشد این سیستم بصورت Offline نیز عمل می‌نماید. در سیستم Nurse Call بیمار با فشردن پوش باتون اقدام به احضار پرستار می‌نماید و در نرم افزار موجود در ایستگاه پرستاری اعلام نیاز بیمار ثبت شده و پرستار بعد از رسیدگی به وضعیت بیماربا استفاده از کارت اختصاصی Mifare اقدام به Reset نمودن درخواست می‌نماید و کلیه این موارد در بانک اطلاعاتی نرم افزار ثبت می‌گردند و قابل گزارش گیری و عملیاتهای مختلف می‌باشند. همجنین ارتباط صوتی دو طرفه بین بیمار و ایستگاه پرستاری برقرار می‌باشد و تمامی مکالمات بطور اتوماتیک در سیستم و کامپیوتر ضبط می‌گردند. این سیستم در زیر مجموعه تجهیزات پزشکی می‌باشد.

ظرفیت تولید سالانه

ظرفیت اسمی سیستم اطلاعات بیمار و پیجر پرستار معادل ۱۰.۰۰۰ عدد در سال و ظرفیت عملی معادل ۹.۰۰۰ عدد در سال

میزان سرمایه مورد نیاز جهت تولید

بودجه: بیش از ۱۰ میلیارد تومان
نام محصول: طرح سیستم وایرلس مانیتورینگ اطلاعات بالا سری بیمار
ظرفیت تولید: ۱۰.۰۰۰ عدد در سال
نرخ برابری دلار: ۱۲۰.۰۰۰ ریال
زمان برگشت سرمایه گذاری اولیه: ۳ سال
قیمت ماشین آلات تولید طرح سیستم وایرلس مانیتورینگ اطلاعات بالا سری بیمار: ۴.۸۰۰
نرخ بازده داخلی: ۴۲.۲۹%
سرمایه ثابت: ۹۱.۲۰۰ میلیون ریال
سرمایه در گردش: ۹.۶۰۰ میلیون ریال
سرمایه کل: ۱۰۰.۸۰۰ میلیون ریال

امتیاز