طرح فرآوری بادام درختی

فرآورش. پرورش. کار کردن روی ماده ای خام تا آن را به یک یا چند فرآورده دلخواه تبدیل کنند.درخت بادام در نیمه اردیبهشت شروع به جوانه دادن می کند و گل دهی تا اوسط خرداد ادامه می یابد. همزمان با گذر فصل بین اواسط خرداد تا مرداد، جوانه ها به شکوفه تبدیل می شوند.شکوفه ها سرانجام تبدیل به هسته میشوند که با گسترش این هسته، بادام کامل بدست میآید. در نیمه بعد از شهریور فصل برداشت است.

روش های برداشت بادام درختی

رداشت بادام به هر دو روش دستی (بوسیله ضربه زدن به شاخه درخت با یک میله ی بلند) و یا با ماشین (بوسیله ی لرزاندن درخت) انجام می شود.
حدود ۷ تا ۱۰ روز بادام ها روی زمین می مانند تا خشک شوند و سپس جمع آوری می شوند. قسمت هایی از مواد جمع آوری شده شامل آشغال های باغ از قبیل برگ، علف، شاخه ها، ریگ و خاک هستند و ممکن است در حدود ۵ تا ۹۰ درصد مواد محموله را شامل شود.
بطور میانگین وزن محموله دریافتی مزرعه شامل ۱۳ درصد آشغال، ۵۰ درصد پوسته سبز، ۱۶ درصد پوسته سخت و ۲۳ درصد مغز بادام تمیز شده است اما این نسبت میتواند از یک مزرعه به مزرعه دیگر کاملا تغییر کند.

عملیات پس از برداشت و عملیات فرآوری نهایی

در رابطه با عملیات پس از برداشت دو نوع اساسی از ماشینآلات وجود دارد :
الف) دستگاه هایی که فقط پوسته سبز بادام را جدا می کنند و بادام با پوسته سخت را به عنوان محصول نهایی تولید می کنند.
ب) آنهایی که هم پوسته سبز و هم پوسته سخت بادام را جدا می کنند و مغز بادام به عنوان محصول نهایی تولید میشود. عملیات تمیز کردن ابتدایی، پوست گیری و جداسازی در هر دو نوع ماشین آلات معمول است اما در دستگاه نوع دوم یک مرحله اضافی برای جداسازی مغز بادام از پوسته سخت نیز وجود دارد.
در حین عملیات فرآوری بعد از برداشت، بادام بوسیله نقاله های مارپیچی و بالابر به یک سری غربال (الک)های لرزان منتقل می شود. این غربال ها به طور انتخابی مواد زاید را جدا می کنند که شامل برگ، خاک و ریگ است.دستگاه شن گیر، سنگ ها، کلوخه ها و آشغال های بزرگ را جدا می کند و دستگاه علف گیر ، شاخه ها و آشغال های کوچک را جدا می کند.جریان هوای خروجی از الک های مختلف موجود در شن گیر و علف گیر وارد سیکلون ها و فیلترهای مخصوصی می شود تا گردوغبار و آشغال های ریز بدست آمده حذف شوند.
بادام تمیز شده بوسیله یک سری نقاله ها و بالابرهای دیگر به مخازن ذخیره برای عملیات بعدی منتقل می شود. ممکن است قبل از ذخیره سازی، بادام تمیز شده به یک خشک کن منتقل شود.
در ادامه، بادام از طریق نقاله های تسمه ای یا سطلی به سوی یک سری غلتکها یا استوانه های پوست گیری منتقل می شود که در آنجا پوسته بادام شکسته میشود. غلتکهای پوست گیری در دستگاه های جداکننده پوسته سبز و استوانه های پوست گیری در دستگاه های جداکننده هردو پوسته سبز و سخت استفاده میشوند.

موارد استفاده خرده بادام و پوست بادام :

تکه های کوچک پوسته که با این سپراتورهای هوا، جداسازی و جمع آوری شده اند، مانند قطعات درشت پوست بعنوان کود برای تغذیه گیاهان، ذخیره و به فروش میرسند.درآمد حاصل از فروش پوسته سبز و پوسته سخت بادام معمولا برای جبران هزینه تعمیر و نگهداری ماشین آلات فرآوری کافی است. تکه های کوچک مغز نیز ممکن است آسیاب شده و به صورت آرد یا خمیر برای فرآورده های نانوایی استفاده شوند.

فرآورده های بادام درختی شامل:

روغن بادام
شیر بادام
بادام بوداد
خلال و پرک بادام
دمنوش شکوفه بادام
دمنوش برگ درخت بادام

روغن بادام :

روغن بادام همان روغن بادام شیرین است با روغن بادام تلخ متفاوت است. روغن بادام تلخ از نوع دیگری از بادام ها تهیه می شود. در واقع، بادام های شیرین، گونه مرسوم بادام هایی هستند که برای خوردن، طبخ غذا، روغن ها و مواد آرایشی استفاده می شوند.روغن بادام شیرین سرشار از ویتامین D، E، A، ویتامین‌های گروه B، کلسیم، منیزیم و پتاسیم است. همچنین، این روغن مقدار زیادی چربی اشباع نشده دارد و حاوی اسیدهای چرب امگا۹، امگا۶ و امگا۳ است.

روش روغن گیری بادام درختی :

برای بدست آوردن روغن بادام، مغز بادام را پس از تمیز کردن و خشک کردن خرد می کنند و بصورت خمیر در می آورند و سپس آن را تحت فشار قرار داده و روغن آن را استخراج می کنند. این روغن را فشار اول می نامند. تفاله بادام را که از فشار اول باقیمانده تحت اثر حرارت و مواد شیمیایی قرار داده و روغن فشار دوم را بدست می آورند.

شیر بادام :

شیر بادام را از مغز بادام بو نداده و خام تهیه می کنند. برای تهیه آن ۵۰ گرم مغز بادام را کاملا آسیاب کرده که بصورت پودر در آید. سپس مقدار ۵۰ گرم شکر یا قند به آن اضافه کرده و با یک لیتر آب مخلوط می کنند مایعی مانند شی بدست می آید.
نوع دیگر شیر بادام برای کودکان شیر خوار و اطفال بسیار مفید است و می تواند جانشین شیر مدر و یا مکمل آن باشد بدین ترتیب به دست می آید که مقدار ۵۰ گرم بادام را به مدت چند دقیقه در آب گرم قرار می دهند تا پوست آن کنده شود سپس آنرا آسیاب کرده و بصورت پودر در می آیند و مقدار کمی آب را بان اضافه می کنند و بهم می زنند تا بشکل خمیر در آید سپس خمیر حاصل را با یک لیتر آب مخلوط و بهم می زنند و سپس مقدار ۵۰ گرم عسل بآن اضافه می کنند تا کاملا حل شود.
این مایع را از پارچه مخمل می گذرانند تا مایعی مانند شیر از آن باقی بماند. البته اگر اشخاص بالغ بخواهند از شیر بادام استفاده کنند احتیاجی به صاف کردن آن نخواهد بود. طریقه دیگری که آسان تر است بدین صورت می باشد که مقدار ۵۰ گرم بادام پوست کنده یک لیتر آب و ۵۰ گرم عسل یا شکر را در داخل مخلوط کن برقی بریزید و تا مایعی مانند شیر بدست آید.

خلال و پرک بادام :

بادام خشک شده را به طور خلالی یا ورقه ای پرک برش زده و برای تزیین و در غذا استفاده میشود.

دمنوش شکوفه بادام :

دمنوش شکوفه بادام مسهل است؛ دمجوش پوست قهوه‌ای مغز بادام، مسکن درد و التهاب مجاری تنفسی است.

دمنوش برگ درخت بادام :

دمنوش برگ درخت بادام برای نارسایی کبد و کیسه صفرا و رفع انگل و بیماریهای عفونی، مفید است همچنین برخلاف خود بادام، قابض بوده و اسهال را از بین می‌برد.

کد آیسیک مرتبط با صنعت فرآوری بادام درختی
کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک فرآوری بادام درختی : ۱۵۴۹۵۱۲۳۶۹

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت فرآوری بادام درختی

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسایی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی فرآوری بادام درختی : ۲۰۰۸۱۹۰۰

وضعیت واحد های فعال فرآوری بادام درختی

در نمودار زیر تعداد واحدهای فعال فرآوری بادام درختی در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات بادام درختی فرآوری شده

نمودار واردات و صادرات بادام درختی فرآوری شده در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

کشورهای تولید کننده بادام درختی

آمریکا، اسپانیا، سوریه و ایتالیا به ترتیب بزرگترین تولیدکنندگان بادام جهان هستند و ایران پس از این کشورها در جایگاه پنجم تولید قرار دارد.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح فرآوری بادام درختی

ظرفیت تولید سالیانه : ۱۲۳ تن
نرخ برابری دلار : ۲۵۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۳۵۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۱۵۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۲۶ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۵.۵ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۲ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : ۳۶ درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید. کارشناسان گروه ایطرح آمادگی دارند پیشنهادهایی شامل شرح خدمات متناسب با نیاز کسب و کار شما را تنظیم نموده و با قیمت رقابتی جهت تصمیم‌گیری در اختیار تیم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مدیران کسب و کارها قرار دهند.

درخواست تهیه طرح توجیهی

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)