طرح-پرورش-مرغ-اجداد-گوشتی-1

طرح پرورش مرغ اجداد گوشتی

اجداد ترجمه واژه انگلیسی Grand parent به معنای پدربزرگ و مادربزرگ می‌باشد. در نتیجه می‌توان گفت که نتایج مرغ‌های اجداد مرغ های مادر بوده و نتایج آنها همان پرندگانی هستند که محصولاتشان را در بازار می‌بینیم. یکی از مهمترین بخشهای صنعت طیور پرورش مرغ مادر است زیرا مولد گله‌های تجاری تولید کننده گوشت و تخم مرغ است. صنعت تولید گوشت مرغ از , بخش اصلی مزرعه لاین، مزارع اجداد گوشتی، مزارع مادر گوشتی، مزارع جوجه کشی و مزارع مرغ گوشتی تشکیل شده است. فرایند تولید جوجه یکروزه از پرورش گله های لاین آغاز و با پرورش گله های اجداد و مادر ادامه می یابد و در این مسیر یکطرفه، گله های لاین به عنوان تنها منبع ژنتیکی تجدید شونده و در راس هرم تولید و تامین جوجه در صنعت طیور قرار گرفته و از طریق گله های اجداد و مادر تولیدی ضمن تاثیر مستقیم بر کم و کیف جوجه های یکروزه مورد مصرف در واحدهای مرغداری، به عنوان نقطه شروع برای تمامی فعالیت ها در این صنعت محسوب می شود. مرغ مادر گوشتی نژاد ( سویه تجاری) رأس 338 که توسط شرکت Aviagen تولید و عرضه می‌گردد در حال حاضر یکی از پر تقاضاترین نژادهای مرغ مادر گوشتی در دنیا و ایران می‌باشد به طوری که حدود 75 73 درصد مرغ‌های مادر گوشتی ایران را این نژاد تشکیل می‌دهد. گله‌های اجداد گوشتی در نسل دوم خود مرغ و خروس هایی را تولید می‌کنند که گوشت آن‌ها در بازار به فروش می‌رسد.

مزارع جوجه اجداد گوشتی

دومین حلقه از زنجیره صنعت طیور کشور، مزارع اجداد گوشتی هستند که وظیفه تأمین جوجه یک روزه مزارع مادر گوشتی کشور را به عهده دارند. در حال حاضر 2 واحد اجداد گوشتی در سطح کشور فعال می باشند و توان تولید این مزارع سالانه بالغ بر 6 میلیون قطعه جوجه مرغ مادر گوشتی می باشند که قادر به تامین نیاز کشور نمی باشند.

مزارع جوجه مادر گوشتی

محصول مزارع جوجه اجداد را مرغ مادر میگویند که از آنها هیبریدهای تجاری گوشتی تولید میشود. این مزارع که در واقع حلقه میانی از زنجیره تولید گوشت مرغ میباشند در حال حاضر بیش از 303 واحد دارای پروانه (حدود 50 واحد نیز مجوز موقتی) مجوز دریافت نموده اند. مجموعا توان تولید بیش از 1000 میلیون قطعه جوجه گوشتی در سال را دارا می باشند.

معرفی کد تعرفه گمرکی طرح پرورش مرغ اجداد گوشتی

جوجه اجداد گوشتی: 01051120
جوجه مادر گوشتی : 01051130

معرفی کد آیسیک طرح پرورش مرغ اجداد گوشتی

پرورش مرغ اجداد گوشتی : 0126

موارد کاربرد پرورش مرغ اجداد گوشتی

کاربرد اصلی این جوجه ها جهت مصرف در مرغداریهای تولید جوجه یک روزه می‌باشد یعنی این جوجه ها به مرغداری‌های تولید جوجه یک روزه فروخته می‌شوند و پس از پرورش این جوجه ها به مرغ مادرهای تبدیل می‌شوند که سالانه توانایی تولید تقریباً 143 جوجه یک روزه گوشتی جهت عرضه به مرغداری های گوشتی را خواهند داشت.

طرح-پرورش-مرغ-اجداد-گوشتی--2

معرفی بازار هدف پرورش مرغ اجداد گوشتی

میزان پروتئین حیوانی مورد نیاز که حداقل مطلوب آن 29 گرم در روز می باشد اگر حتی 25 گرم در نظر گرفته شود ماحصل آن افزایش مصرف گوشت مرغ در سبد خانوار خواهد بود تا جامعه ما از توسعه انسانی عقب نیافتد، لذا پیش بینی مصرف سرانه حداقل 15 کیلو گوشت مرغ برای جمعیتی در حدود 100 میلیون نفر در سال 1400 می بایستی از هم اکنون پیش بینی شود و این مقدار یک میلیون و پانصد هزار تن در سال و همین مقدار گوشت مرغ با توجه به اینکه هر 1.260کیلوگرم گوشت مرغ از یک قطعه جوجه گوشتی حاصل می شود تعداد جوجه گوشتی مورد نیاز در سال مقدار 1.190.000.000قطعه خواهد بود و برای تولید این مقدار جوجه گوشتی میبایستی 11.900.000 قطعه جوجه مادر در سال در مزارع مرغ مادر پرورش یابند یعنی همان مقدار رشد و برای تولید این مقدار مادر یعنی جوجه ریزی اجداد می بایست 265.000 قطعه در سال انجام شود و این یعنی 35% رشد در واحدهای اجداد نیز می بایستی انجام شود. لذا احداث این واحد اجداد، اقدامی در راستای تحقق اهداف افق 1400 می باشد.

لیست تجهیزات مورد نیاز جهت پرورش مرغ اجداد گوشتی به شرح زیر است

سمپاش موتوری فرغونی
الکترو موتور کوچک
آسیاب میکسر
هواکش
آبخوری دستی و اتوماتیک
باسکول
قفس حمل مرغ
دستگاه اسپری واکسن
ریل دانخوری
هیتر
رطوبت ساز و خنک کننده

قیمت تجهیزات طرح پرورش مرغ اجداد گوشتی

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکتهای واردکننده ماشین آلات اروپایی، برابر با 511،111 یورو بر آورد شده است که به ازای هر یورو 45000 ریال 23،000 میلیون ریال محاسبه شده است. همچنین به همین صورت هزینه تجهیز آزمایشگاه 810 میلیون ریال معادل 18،000 یورو و برای تجهیزات کارگاهی و ملزومات اداری نیز 950 میلیون ریال معادل 21،111 یورو محاسبه شده است.

خلاصه بررسی اقتصادی طرح پرورش مرغ اجداد گوشتی

ظرفیت تولید سالیانه : 16000 قطعه
نرخ برابری دلار : 14000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 0 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 0 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 31 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 500 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 0 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 28.6 درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.