4 راه که یک کار پردرآمد با سرمایه کم داشته باشیم

۴ راه که یک کار پردرآمد با سرمایه کم داشته باشیم

کار پردرآمد با سرمایه کم رویای همه انسان های زمین است. به عنوان فردی بالغ در جامعه چه از جانب والدین تان ارثیه و ثروت زیادی کسب کرده باشید چه نه، باز باید برای خودتان شغلی پیدا کنید که در طول زندگی به آن اشتغال داشته باشید.

حال اگر جزو آن عده معدودی که از والدین شان ارثی گرفته‌اند نباشید، یافتن یک کار پردرآمد دغدغه همیشگی شما می‌شود. اگر مهارت خاصی داشته باشید که با آن بتوانید به درآمد خوبی برسید که عموما جای نگرانی نیست، اما عده بسیاری از افراد دل شان می خواهد در کنار مهارتی که دارند و کاری که انجام می دهند یک شغل پردرآمد با سرمایه کم پیدا کنند و به شغل های زودبازده که برایشان درآمد خوبی به همراه دارد روی بیاورند.

۱- به سراغ شغل هایی بروید که نیاز روز جامعه است و میزان تقاضا برای آن خیلی زیاد است. مؤسسه کریر بیلدر سال گذشته فهرستی از مشاغلی را معرفی کرد که به دلیل میزان بالای تقاضا در جامعه در زمره کارهای پردرآمد بودند. این مشاغل که عموما در حوزه فناوری اطلاعات، پزشکی و فروش و بازاریابی هستند عبارتند از: مسئول بازاریابی، توسعه دهنده نرم افزار و اپلیکیشن، پرستار رسمی، مهندسی صنعتی، مدیر شبکه و سیستم های کامپیوتری، توسعه دهنده وب، مدیر خدمات درمانی و پزشکی، فیزیوتراپ، مدیر فروش.

شاید بتوان گفت این فهرست تا حدی به نیاز روز جامعه ایرانی نیز نزدیک است. می توان به عنوان یک کار پردرآمد با سرمایه کم در ایران به مشاغل با تخصص کامپیوتر اشاره کرد.در حال حاضر همه کسب و کارها حتی سوپرمارکت های کوچک هم نیاز به کامپیوتر و نرم افزارهای مربوط به شغل‌شان دارند.

در این رابطه هر نوع تخصصی که داشته باشید می‌تواند شما را به یک کار پردرآمد با سرمایه کم سوق دهد.

۲- به سراغ چند کار پردرآمد با سرمایه کم بروید که هم به زودی بتوانید کسب و کار خود را راه بیندازید و هم نیاز به تأمین سرمایه اولیه نداشته باشید. اگر از دنیای کارمندی خسته شده‌اید و دل تان می‌خواهد برای خودتان کار کنید و از طرفی یک کار پردرآمد هم داشته باشید، خوب است به یک کارآفرینی جمع و جور و یک شغل با سرمایه کم فکر کنید. این روزها اجاره کردن یک مغازه یا کارگاه کوچک ممکن است کمی سخت باشد، اما به امتحانش می‌ارزد و می توانید یک توزیع و فروش محصول خاصی را راه بیندازید.

یا برای یک برند محبوب و پرفروش بازاریابی کنید و درصد سود خود را وصول کنید. حتی اگر قوم و خویشی در حاشیه شهر محل زندگی‌تان دارید می‌توانید به پرورش ماهی و بوقلمون هم فکر کنید و با مشارکت مالی و کاری چند نفر از دوستان‌تان یک حوضچه پرورش ماهی راه بیندازید. اگر هم تخصص و فن مورد نیاز را داشتید می‌توانید در حوزه انواع مشاغل تعمیرکاری و خدماتی و… مثل تعمیرکار، برقکار، بنا و گچکار خوش بدرخشید. جامعه در حال پیشرفت است و هر نوع خدماتی را پذیراست.

۳- به یک شغل پردرآمد خانگی و کار در منزل روی بیاورید. همیشه این طور نیست که فقط خانم ها به دنبال مشاغل خانگی باشند. امروزه مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان از محبوبیت بیشتری برخوردارند. اگر نگاهی به فهرست شغل‌های خانگی داشته باشید می بینید که بسیاری از آنان را می توانید به راحتی و با آموزش خیلی کوتاهی و نیز با کمترین سرمایه و درآمد در منزل خود انجام دهید و یک کار پردرآمد در منزل داشته باشید.

کارهایی نظیر وبلاگ نویسی، بازاریابی تلفنی، فروش کالا به صورت مزایده و حراج، ترجمه، تدریس خصوصی، پرورش گیاهان خانگی، طراحی و دوخت لباس، ساخت جعبه کادویی و عروسک سازی، فعالیت در صنعت خوراکی و غذای خانگی می توانند گزینه های خوبی برای شروع یک کار پردرآمد در منزل باشند.

۴-در فکر پیدا کردن یک شغل دوم یا یک شغل آزاد باشید. اگر شما هم شغلی دارید که هر ماه حقوقی می ‌یرید، اما کفاف زندگی تان را نمی‌دهد و در فکر کار پردرآمد دیگری هستید نیاز نیست حتما از شغل خود خارج شوید و به دنبال کار جدید باشید. می توانید برخی کارها را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنید. در فهرست شغل های آزاد پردرآمد در ایران می توان به نویسندگی، مترجمی، عکاسی، فعالیت بازاریابی در فضای مجازی و مشاغل مربوط به توسعه و بهبود موتورهای جست وجو اشاره کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)