انواع فرآیندهای تولید

هرکسی در صنعت تولید می داند که اگر اجزاء فرآیند کسب و کار در جای خود قرار داشته باشند و به خوبی در ارتباط با هم عمل کنند، سازمان مشکلی برای فروش محصولات و تولیدات نهایی اش نخواهد داشت. در حالی که همیشه تنازع دائمی بین کیفیت در مقابل کمیت وجود دارد ، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوان هر دو این مولفه ها را در بهترین شرایط داشت.هنگامی که توانمندی ها و زیرساخت های تولید خود را به عنوان مزیت رقابتی به مشتریان نشان می دهید، خوب است به یاد داشته باشید که یک فرد عامی پنج نوع اصلی فرایندهای تولید را درک نکرده و تمام آنچه را که می بیند کیفیت کالایی است که می تواند با کمترین هزینه انتظار داشته باشد.اینجاست که تیغه های فرز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. همانطور که می دانید، آن تیغه ها، به خصوص هنگام کار با فلزات، مسئول یک محصول نهایی “صیقلی” هستند. این امر اقتضا می کند که از بالاترین کیفیت تیغه های فرز برای کار در دست اجرا استفاده کنید، بطوریکه دورریزهای شماکمتر شده، هزینه کمتری داشته باشید و مشتری خوشحال تر باشد. بیایید نگاهی به فرآیندهای تولید بیندازیم تا بتوانید برای مشتریان خود توضیح دهید که چگونه کار می کنید و چگونه به آنها سود می رسانید.

1- گسسته

فرآیندهای تولید گسسته شاید یکی از دشوارترین موارد برای تسهیل باشند زیرا فرایند واقعی می تواند از چند تنظیم و تغییر تا چندین مورد با تعداد بیشتر متغیر باشد، که به معنای تأخیر طولانی تر است. در حالی که شما می توانید با چندین محصول به طور همزمان کار کنید ، اگر زمان بسیار مهم باشد، این ممکن است روشی نباشد که شما بخواهید از آن استفاده کنید.

2- تکراری

وقتی صحبت از مفهوم سنتی خط تولید می شود، فرایند تکراری همان چیزی است که بیشتر مردم آن را درک می کنند. اینجاست که محصولات مشابه، یا محصولات ماهیتاً مشابه، یکی بعد از دیگری تولید می شوند. این فرآیند تولیدی است که توسط افراد عامی شناخته شده است، اما ممکن است این فرصت را برای شما فراهم نکند که بتوانید کیفیتی را که بعد از آن وجود دارد، بدون آن تیغه های فرز ذکر شده در بالا ، ارائه دهید. آنها، به خصوص در این سطح، در کنترل کیفیت بسیار حیاتی هستند.

3- کارگاه

کارگاه ها معمولاً خط تولید ندارند و غالباً محصولات تکی تولید می کنند. معمولاً آنها به صورت سفارشی تهیه می شوند و در اینجا مجدداً آن تیغه های فرز می توانند محصول نهایی را ساخته یا از هم باز کنند. هنگام تولید یک محصول در یک زمان هزینه معمولاً بیشتر است، اما این امکان را به شما می دهد که کارهای بسیار باکیفیتی انجام دهید.

4- فرآیند دسته ای

همانطور که از نام آن پیداست ، در فرایند دسته ای در صنعت تولید ، محصولات به صورت دسته ای عرضه می شوند. ممکن است چندین دسته در طی یک دوره زمانی باشد و ممکن است یک سفارش یکباره باشد. همچنین فرآیندهای دسته ای می توانند به طور پیوسته در طی یک دوره طولانی انجام شوند ، اما این مربوط به تولید محصولات به صورت دسته ها است.

5- فرایند پیوسته

فرآیند تولید پیوسته کاملاً شبیه فرایند تکراری است و غالباً بصورت شبانه روزی انجام می شود. تفاوت اصلی این است که محصول نهایی در یک فرایند پیوسته به شکل مایع ، گاز یا پودر است. بدیهی است که برای این فرآیند نیازی به تیغه های فرز ندارید ، اما آنها در ساخت ماشین آلات مورد استفاده در شرکت شما بکار رفته اند.
در حالی که ممکن است نبینید که چرا این مهم است، عاقلانه است بدانید که یک مشتری معمولی فقط نگران دریافت با کیفیت ترین محصولات در سریعترین زمان با کمترین قیمت است. همانطور که می دانید، یک کارگاه ممکن است نتواند قیمتهایی را که آنها قادر به پرداخت آن هستند ، برآورده کند.با آموزش مشتریان می توانید به آنها کمک کنید تا بهتر درک کنند که چرا ساختارهای زمانی و قیمت شما به نحوی که در اختیارتان است تنظیم شده اند. وقتی صحبت از رضایت مشتری می شود ، گاهی اوقات این اطلاعات تنها چیزی است که نیاز دارید.