تکمیل و صدور جواز تاسیس از طریق سایت بهین یاب :

براي ثبت درخواست جواز در بخش صنعت و معدن از يكي از سه كانال زير مي توانيد اقدام كنيد.

از سايت بهين ياب آدرس http://www.http://www.behinyab.ir وارد شويد و روي كليد موضوع هاي سرمايه گذاري كليك كنيد
از درگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس http://www.mimt.gov.ir وارد شويد و روي لينك سرمايه گذاري كليك كنيد

1-1- بر روي آيكن سرمايه گذاري كليك كنيد .

2- سپس بر روي احداث واحد صنعتي (از جواز تاسيس تا پروانه بهره برداري)‌كليك كنيد.

در پايگاه اطلاعات موضوع هاي سرمايه گذاري با انتخاب هر موضوع همراه با اولويت ها براي دريافت صدور جوار آورده شده است . توجه داشته باشيد فقط در صورتي كه نام موضوع مورد نظر شما در سامانه وجود نداشته باشد بر روي لينك پيشنهاد موضوع جديد كليك نماييد و فرم هاي مربوطه را تكميل نماييد.

1- با ورود نام كاربري و رمز خود مي توانيد به فرم هاي ثبت موضوع دسترسي پيدا كنيد چنانچه تاكنون نام كاربري و رمز دريافت نكرده ايد به لينك موجود در توضيحات پايين فيلدهاي دريافت نام كاربري و رمز مراجعه كرده و روي لينك مربوطه كليك نماييد. پس از تكميل عضويت مجددا به اين صفحه بازگرديد و نام كاربري و رمز خود را وارد نماييد.ضمنا در صورتي كه نام كاربري و رمز عبور خود را فراموش نموده ايد مي توانيد از لينك مشخص شده در همين قسمت استفاده نماييد

نكته مهم: براي دريافت جواز تاسيس ، انتقال جواز، تغيير نام و تمديد ، مي بايد در حساب كاربري تمام نوار هاي اطلاعات عمومي بنگاه، مشخصات مدير عامل ، مشخصات دفتر را كامل نمائيد ذخيره موقت و تائيد فرم شما فعال شود.

4- پس از ورود نام كاربري و رمز خود صفحه زير را مشاهده مي كنيد كه به طور پيش فرض زبانه ‘فرآيند (ثبت درخواست و پيگيري)’ باز است. در اين زبانه مي بايست گام هاي مربوط به ورود اطلاعات خواسته شده را تكميل كنيد

گام 1- اطلاعات عمومي

در اين گام پس از تكميل اطلاعات اوليه مي بايست موضوع مورد نظر خود را انتخاب نماييد.

• موضوع سرمايه گذاري مرتبط را با كليك بر روي ‘ براي انتخاب اينجا كليك كنيد ‘ انتخاب كنيد .

• صفحه درختواره محصولات نمايش داده مي شود . در اين صفحه مي توانيد نام محصول مورد نظر خود را از طريق قسمت جستجو كه در بالاي همين صفحه تعبيه شده است جستجو نماييد .

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

• نام محصولات مرتبط بصورت فهرست نمايش داده ميشود. محصول مورد نظر خود را انتخاب و بر روي آن كليك نماييد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

توجه 1: جهت سهولت فرآيند صدور جواز در مقابل نام محصول اولويت آن نيز مشخص شده است بنابراين به محض انتخاب محصول عملا اولويت آن را نيز مشخص شده و نمايش داده مي شود.

• محصول انتخاب شده بصورت جدول زير نمايش داده مي شود . اطلاعات مربوطبه ظرفيت توليد و توضيحات آن را تكميل نماييد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

چنانچه قصد انتخاب بيش از يك محصول را داريد بر روي ‘براي افزودن موضوع بعدي اينجا را كليك كنيد’ و مراحل گفته شده را انجام دهيد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

• اولويت جواز: بر حسب محصولات انتخاب شده بصورت سيستمي در اين قسمت نمايش داده مي شود.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

توجه 2: اگر تمامي موضوعات انتخاب شده اولويت الف داشته باشد، اولويت جواز الف است. در صورتي كه در موضوعات انتخاب شده يكي از موضوع ها اولويت ب داشته باشد، اولويت جواز ب است. در صورتي كه تمايل به دريافت جواز با اولويت الف داريد، براي هر موضوع يك جواز درخواست كنيد.

• در صورتي كه نام موضوع مورد نظر شما در درختواره وجود نداشته باشد مي توانيد بر روي لينك پيشنهاد موضوع جديد كليك نماييد و فرم هاي مربوطه را تكميل نماييد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

توجه 3: پس از تكميل هرفرم دكمه ذخيره و سپس تاييد را كليك نماييد و وارد مرحله بعد شويد . بديهي است در صورت عدم تكميل فرم پيغام خطا دربافت كرده و وارد گام بعدي نمي شويد.

گام 2 :مشخصات عمومي

در گام دوم اطلاعات مشخصات عمومي طرحي كه در گام يك ثبت شده است از متقاضي دريافت مي شود، ممكن است قسمتي از اطلاعاتي كه در گام يك از متقاضي دريافت شده است در اين گام ثبت شده باشد كه در صورت لزوم متقاضي مي تواند نسبت به اصلاح آن اقدام كند.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

گام 3: مشخصات سرمايه گذاري

در اين گام مشخصات مربوط به سرمايه گذاري واحد صنعتي از قبيل ماشين الات مورد نياز تعداد، قيمت و …از متقاضي دريافت مي گردد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

گام 4: امكانات فراهم شده

در اين گام اقدامات انجام شده و درصد پيشرفت آن توسط متقاضي وارد مي گردد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

گام 5: نحوه اجرا

در اين گام نحوه تامين مالي طرح توسط متقاضي مشخص مي گردد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

پس از تكميل فرم هاي هر 5 گام عبارت تاييد نهايي ثبت نام فعال ميشود بر روي آن كليك و تاييد نماييد تا اطلاعات شما توسط كارشناس مربوطه بررسي شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]