تکمیل و صدور جواز تاسیس از طریق سایت بهین یاب :

برای ثبت درخواست جواز در بخش صنعت و معدن از یکی از سه کانال زیر می توانید اقدام کنید.

از سایت بهین یاب آدرس http://www.http://www.behinyab.ir وارد شوید و روی کلید موضوع های سرمایه گذاری کلیک کنید
از درگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس http://www.mimt.gov.ir وارد شوید و روی لینک سرمایه گذاری کلیک کنید

۱-۱- بر روی آیکن سرمایه گذاری کلیک کنید .

۲- سپس بر روی احداث واحد صنعتی (از جواز تاسیس تا پروانه بهره برداری)‌کلیک کنید.

در پایگاه اطلاعات موضوع های سرمایه گذاری با انتخاب هر موضوع همراه با اولویت ها برای دریافت صدور جوار آورده شده است . توجه داشته باشید فقط در صورتی که نام موضوع مورد نظر شما در سامانه وجود نداشته باشد بر روی لینک پیشنهاد موضوع جدید کلیک نمایید و فرم های مربوطه را تکمیل نمایید.

۱- با ورود نام کاربری و رمز خود می توانید به فرم های ثبت موضوع دسترسی پیدا کنید چنانچه تاکنون نام کاربری و رمز دریافت نکرده اید به لینک موجود در توضیحات پایین فیلدهای دریافت نام کاربری و رمز مراجعه کرده و روی لینک مربوطه کلیک نمایید. پس از تکمیل عضویت مجددا به این صفحه بازگردید و نام کاربری و رمز خود را وارد نمایید.ضمنا در صورتی که نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش نموده اید می توانید از لینک مشخص شده در همین قسمت استفاده نمایید

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

نکته مهم: برای دریافت جواز تاسیس ، انتقال جواز، تغییر نام و تمدید ، می باید در حساب کاربری تمام نوار های اطلاعات عمومی بنگاه، مشخصات مدیر عامل ، مشخصات دفتر را کامل نمائید ذخیره موقت و تائید فرم شما فعال شود.

۴- پس از ورود نام کاربری و رمز خود صفحه زیر را مشاهده می کنید که به طور پیش فرض زبانه ‘فرآیند (ثبت درخواست و پیگیری)’ باز است. در این زبانه می بایست گام های مربوط به ورود اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید

گام ۱- اطلاعات عمومی

در این گام پس از تکمیل اطلاعات اولیه می بایست موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

• موضوع سرمایه گذاری مرتبط را با کلیک بر روی ‘ برای انتخاب اینجا کلیک کنید ‘ انتخاب کنید .

• صفحه درختواره محصولات نمایش داده می شود . در این صفحه می توانید نام محصول مورد نظر خود را از طریق قسمت جستجو که در بالای همین صفحه تعبیه شده است جستجو نمایید .

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

• نام محصولات مرتبط بصورت فهرست نمایش داده میشود. محصول مورد نظر خود را انتخاب و بر روی آن کلیک نمایید.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

توجه ۱: جهت سهولت فرآیند صدور جواز در مقابل نام محصول اولویت آن نیز مشخص شده است بنابراین به محض انتخاب محصول عملا اولویت آن را نیز مشخص شده و نمایش داده می شود.

• محصول انتخاب شده بصورت جدول زیر نمایش داده می شود . اطلاعات مربوطبه ظرفیت تولید و توضیحات آن را تکمیل نمایید.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

چنانچه قصد انتخاب بیش از یک محصول را دارید بر روی ‘برای افزودن موضوع بعدی اینجا را کلیک کنید’ و مراحل گفته شده را انجام دهید.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

• اولویت جواز: بر حسب محصولات انتخاب شده بصورت سیستمی در این قسمت نمایش داده می شود.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

توجه ۲: اگر تمامی موضوعات انتخاب شده اولویت الف داشته باشد، اولویت جواز الف است. در صورتی که در موضوعات انتخاب شده یکی از موضوع ها اولویت ب داشته باشد، اولویت جواز ب است. در صورتی که تمایل به دریافت جواز با اولویت الف دارید، برای هر موضوع یک جواز درخواست کنید.

• در صورتی که نام موضوع مورد نظر شما در درختواره وجود نداشته باشد می توانید بر روی لینک پیشنهاد موضوع جدید کلیک نمایید و فرم های مربوطه را تکمیل نمایید.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

توجه ۳: پس از تکمیل هرفرم دکمه ذخیره و سپس تایید را کلیک نمایید و وارد مرحله بعد شوید . بدیهی است در صورت عدم تکمیل فرم پیغام خطا دربافت کرده و وارد گام بعدی نمی شوید.

گام ۲ :مشخصات عمومی

در گام دوم اطلاعات مشخصات عمومی طرحی که در گام یک ثبت شده است از متقاضی دریافت می شود، ممکن است قسمتی از اطلاعاتی که در گام یک از متقاضی دریافت شده است در این گام ثبت شده باشد که در صورت لزوم متقاضی می تواند نسبت به اصلاح آن اقدام کند.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

گام ۳: مشخصات سرمایه گذاری

در این گام مشخصات مربوط به سرمایه گذاری واحد صنعتی از قبیل ماشین الات مورد نیاز تعداد، قیمت و …از متقاضی دریافت می گردد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

گام ۴: امکانات فراهم شده

در این گام اقدامات انجام شده و درصد پیشرفت آن توسط متقاضی وارد می گردد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

گام ۵: نحوه اجرا

در این گام نحوه تامین مالی طرح توسط متقاضی مشخص می گردد.

ثبت نام و تکمیل جواز تاسیس

پس از تکمیل فرم های هر ۵ گام عبارت تایید نهایی ثبت نام فعال میشود بر روی آن کلیک و تایید نمایید تا اطلاعات شما توسط کارشناس مربوطه بررسی شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)